Подарувам

Член од
15 септември 2019
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво, знаете ли од каде можам да купам или вдомам Корги(Pembroke)? (Во Македонија)
 
Член од
16 октомври 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Итно се вдомуваат братче и сестриче, по можност заедно бидејќи се многу поврзани. Стари се 2 и пол месеци и одгледани во домашни услови без мајка. Имаат стекнато хигиенски навики и се прочистени од надворешни/внатрешни паразити. Ги вдомувам од причина што мачката која ја чувам 5 години никако не ги прифаќа и агресивна е кон нив. Ве молам, само сериозни љубители.

121613464_340971993836065_5206899996376194979_n.jpg
121662826_966882827166365_7862363375397248921_n.jpg 121672024_663026364642217_8580362367032466758_n.jpg 121678248_368271827866644_4398927288975914950_n.jpg
 
Последно уредено од модератор:

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.521
Pisete tocni informacii, ke promenime.
 
Член од
4 август 2023
Мислења
373
Поени од реакции
940
Подарувам маче.

Некој го имаше фрлено во дворот кај мене, немаше повеќе од две недели. Едвај го накренав за да преживее. Сега е старо 4-5 недели и е вистинско зверче. Има усвоено хигиенски навики и е чисто од паразити. Ептен е срцко. Јас сум од Битола ако има заинтересирани од Битола и околината нека пишат овде. Би го чувал, но веќе немам услови за чување милениче плус а не можам само така да го фрлам на улица. Ќе ставам и слики подоцна, преубаво е мачето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom