Плоштад ПЕЛА, СРЕДА 27-ми февруари 19:00! МИТИНГ!

Статус
Затворена за нови мислења.

Tutkar

Богомил
Член од
6 декември 2005
Мислења
1.967
Поени од реакции
34
добра замисла

чекаме локализација :salut:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
vidi brat...sekoja cest.....AMA KOLKU JAS ZNAM ZA SEBE....... NIKOGAS NEMA DA SE SLOZAM SO Z A G I N U V N J E na MAKEDONSKOTO IME.....i ako nekoj od moite I Z B R A N I se osudi da go napravi toa...imam pravo da postapam po zakonot ...neka mu ja misli zatoa toj izbraniot.....
Inaku belosvetskite pedofili ke ne zaebavaat do onoj moment dodeka ne svatat deka nema mesto za zaebancija, a ako ti i drustvo ne ste sigurni vo toa i vi TREBA KOKODAKANJE...kokodakajte , toa ne me zasega.....Z A .N E K O I .R A B O T I ....ednostavno ne se R A Z G O V A R A !!!!
Види го, не е работата шала, не ми дошло да се препуцаваме ко по обичај сериозен сум.
Џабе тебе ти е после откако Нимиц КУМ ќе ти стане, нема назад доколку твоите избрани стават потпис на повраќаницата од циганиве.

Криво ми е што ти ја нарекуваш ваквата иницијатива “кокодакање“ ,верувам дека си постар и созреан доволно за да препознаеш кога треба да се излезе и искаже револтот, додека постои ваква лежерност како кај тебе и дигање раце од се никогаш нема да успееме во ништо од животот.
Досега лежевме и стенкавме и ништо не се подобри туку се оди надолу.

Затоа време е малце народов да се собере и демонстрира сила,одлучност и непокорност!


Џабе ти е и работа и испити и сеење нива ако нема да постоиш како Македонец повеќе. Ова мора секој да го сфати сериозно и да дојде на еден собир.
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Нормално дека ќе бидам таму каде што ќе биде закажано.И на тој и на секој што ќе биде организиран против крштевањето на Македонија по втор пат.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Да се направи протест само дане дојдат "режисери" од ЦИА и да исценираат едно добро палење на грчката амбасада,па после 2 недели на СНН и ББЦ да гледаме за "дивите Славомакедонци".Не е подобро да се почека официјален став на Владата????:toe:
п.с.и добро никој не се запрашал зошто само некои си 50 неофашисти протестираа пред мак.конзулат во Атина.Мислите проблем им е на грците да соберат неколку стотини илјади луѓе на протести.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
I Nie Sme Deca Na Makedonija

 

Dr_ViRuS

DarkSide with green light
Член од
9 јануари 2006
Мислења
1.076
Поени од реакции
28
Само дали ке издржи серверот на Миленко паметно би било да си ја префрли органзизацијата овде или да има некоја координација со кајгана форумот
п.с
Веќе е доста бавен
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Pa idi kazi mu? Ili nemozes?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
..............................................Затоа време е малце народов да се собере и демонстрира сила,одлучност и непокорност!

Џабе ти е и работа и испити и сеење нива ако нема да постоиш како Македонец повеќе. Ова мора секој да го сфати сериозно и да дојде на еден собир.
Komu da demonstrirame....na NIMIC????.. na negovite GAZDI???? na Grckine pederi, ili eve gledam sega i Bugarskive kurvi ????
Ako dobro se sekavam IMAME VLADA, imame OPOZICIJA koi dobro znaat sto ke se sluci, AKO TIE DOPUSTAT da se sluci.......NIV mislam, NEMA POTREBA DA IM SE ZAKANUVAME, mislam deka si znaat STO TREBA......i deka ke stoime zad niv vo slucaj,ako sledat NESAKANI POSLEDICI ZA MAKEDONIJA vo nejziniot od Boga daden PRAVEDEN STAV.....vo ovaa GLUPAVA SARADA.....
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Неможам да кажам дека не си во право concrete...

Мх мх скаричка :)
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Ах конкретен видовме досега како функционира нашата ценета влада. Се ги интересира освен нашата држава и ние како народ. Така да народот и тоа како има право да се буни за сите неправди најпрво нанесени од нашата влада сите овие години од како сме самостојни но, само за нас самите. Па која будала ќе трпи толку години? Само тонеме и тонеме. На дното сме извесно време летаргично чекајќи да продреме во него да видиме дали има и полошо од се претходно.

Доста беше играње со Македонецот, време е за револуција!

Македонија е вечна!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Да демонстрираме за да имаат на ум што ке ги снајде парламентарците ако случајно дојде до промена на идентитетот. А ако дојде до тоа, што и да се направи потоа залудно ке биде...значи ке треба бомба во парламент.

Зошто мислам дека сето ова СДСМ го гледа како најдобар и единствен начин да се симне Грујо од власт?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ах конкретен видовме досега како функционира нашата ценета влада. Се ги интересира освен нашата држава и ние како народ. Така да народот и тоа како има право да се буни за сите неправди најпрво нанесени од нашата влада сите овие години од како сме самостојни но, само за нас самите. Па која будала ќе трпи толку години? Само тонеме и тонеме. На дното сме извесно време летаргично чекајќи да продреме во него да видиме дали има и полошо од се претходно.

Доста беше играње со Македонецот, време е за револуција!

Македонија е вечна!
Toa e veke DRUGA RABOTA.....i toa nema sigurno da se sluci taka kako sto sega naivno si zamisluvas....baska sto so Ohridskata Kapitilacija e instalirana rackata za POVLECI VO SLUCAJ NA OPASNOST :)
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Се надевам дека барем сега Владата и опозицијата и Претседателот конечно ќе застанат едни до други без да се препукават мегу себе.Зашто ако тие не се согласат меѓу себе како ќе се согласи и народот кој најчесто подпаѓа под нивно влијание.
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Ако прифати нашава влада нешто што ќе ни го уништи идентитетот сите до еден на бесилка на плоштад Македонија!

Не ми треба ни НАТО ни ЕУ, ми треба Македонија! Ми треба да бидам препознатлива по тоа што сум Македонка! Па зарем на сите што ме запознаа надвор како горда Македонка треба да им кажам дека веќе не сум таа?

Разбуди се Македонијо!

Ах тој јазовец што ни скрои!
 
Член од
23 февруари 2008
Мислења
13
Поени од реакции
0
Се согласувам со cool.
Што ке ми се пари и добра работа и слободно шетање кога се продавам. МАКЕДОНИЈА НЕ Е КУРВА. и лаже секој кој вика дека тоа е трговија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom