Пиротехника

Член од
12 јануари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
4
Здраво, бидејки почнува сезона за 1 месец да прашам кај купувате петарди, и да прашам тие што се од Скопје постои ли уште таа продавница огнометика што увезува мирновец или само бит пазар е, на бит пазар лани само Панда-Т имаше од тетово увезувани.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Здраво, бидејки почнува сезона за 1 месец да прашам кај купувате петарди, и да прашам тие што се од Скопје постои ли уште таа продавница огнометика што увезува мирновец или само бит пазар е, на бит пазар лани само Панда-Т имаше од тетово увезувани.
И да има продавница, пак одам на бит пазар, ем ќе се ценкаш малку for the lolz, ем и да не се ценкаш, пак ќе биде поеФтино. BTW само триголници ропам, можам и да им го вадам барутот и да правам поголеми (најчесто во шприцеви).
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
4
И да има продавница, пак одам на бит пазар, ем ќе се ценкаш малку for the lolz, ем и да не се ценкаш, пак ќе биде поеФтино. BTW само триголници ропам, можам и да им го вадам барутот и да правам поголеми (најчесто во шприцеви).
Океј, све тоа да, али во мирновец ти се поевтини за 10-20 денари, и плус имаш многу други петарди појаки, лани на бит пазар имаше само Панда-Т (Блек Девил, траиголници, силвери, магнум, биг банг и пиратки)
 
Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Здраво, бидејки почнува сезона за 1 месец да прашам кај купувате петарди, и да прашам тие што се од Скопје постои ли уште таа продавница огнометика што увезува мирновец или само бит пазар е, на бит пазар лани само Панда-Т имаше од тетово увезувани.
Не купувај од бит пазар не се квалитетни,знам имаше некоја продавница во капиштец таму има доста добра пиротехника
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.551
Поени од реакции
931
нема ништо интересно во пукање петарди tbh
боље огномет ќе рокнам па тогаш да има смисла,нели?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
22
Поени од реакции
4
нема ништо интересно во пукање петарди tbh
боље огномет ќе рокнам па тогаш да има смисла,нели?
Да али не е лошо и некоја петарда да се земе, само триаголници се исплатат кај нас пукнат могу јако а 100- 120 денари се
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Здраво, бидејки почнува сезона за 1 месец да прашам кај купувате петарди, и да прашам тие што се од Скопје постои ли уште таа продавница огнометика што увезува мирновец или само бит пазар е, на бит пазар лани само Панда-Т имаше од тетово увезувани.
Постои спроти Цветен пазар во Капиштец е порано беше во Три Бисери, јас купував бакљи од таму, ама директорот имаше некоја афера и од Мирновец се прекрсти во Огнометика, но пиротехниката е Мирновец, и од Три Бисери се преселија во Капиштец. Само често не работат, а работно време им е од 8 до 16 часот. Најубаво да им се јавиш телефонски


Огнометика


  • Адреса: Народен Фронт 3 лок.13
  • Место: Скопје
  • Оддалеченст: ≈70 км
  • Локација: белите кули спроти Цветен пазар, последна 23-ка
  • 02 3120051
  • Телефон 2: 071 264460

Инаку во Капиштец во стариот Беверли ти се Интерспорт продавница за оружје но продаваат и пиротехника
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.901
Поени од реакции
7.570
Од секогаш ми било глупо тоа петарди пукање. Ќе пукне и што радувај се на пукањето а највеќе ме нервира кога некој ќе пукне јас се вадам од памет како на куче кога ќе му пукнат петарда. Поради овa мразам декември пред и за време прослава нова година надвор кога пукаат петарди и друг вид пиротехника.

Огномет ми има смисла барем ефект има ќе се распука во небо во боја и сето тоа е интересно за гледање.

Туку знае некој како е започнато користење пиротехника за нова година ? Што ги спојува петарда и прослава нова година ?
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Од секогаш ми било глупо тоа петарди пукање. Ќе пукне и што радувај се на пукањето а највеќе ме нервира кога некој ќе пукне јас се вадам од памет како на куче кога ќе му пукнат петарда. Поради овa мразам декември пред и за време прослава нова година надвор кога пукаат петарди и друг вид пиротехника.

Огномет ми има смисла барем ефект има ќе се распука во небо во боја и сето тоа е интересно за гледање.

Туку знае некој како е започнато користење пиротехника за нова година ? Што ги спојува петарда и прослава нова година ?
Најчесто се пука за прослави, а кога ќе дојде календарски нова година, демек многу голема работа е, па ајде да славиме, исто како што се пука по свадби и 4ти Јули во Америка и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom