Пилешкото од Македонија - сомнително

M

Muranyi

Гостин
Аспартам,вештачки засладувачи,вештачки бои,флуорид,пестициди,хербициди,фунгициди,радијација,генетски модификувана храна,хлор,арсен-се ова е застапено во нашата секојдневна исхрана.Би било добро да е само пилешкото во прашање.
 

Charon

Нинџа
Член од
31 октомври 2010
Мислења
428
Поени од реакции
1.104
Арно јас бразилски си купувам.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
За бројлери и правам муабет.Знам и докажано е дека за месец ипол полнат по 4 килограми јадејчи концентрат и пиејчи вода.Е како е тоа можно ако нема некоја хемија?
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
За бројлери и правам муабет.Знам и докажано е дека за месец ипол полнат по 4 килограми јадејчи концентрат и пиејчи вода.Е како е тоа можно ако нема некоја хемија?
Пријателе,јас во школо учев дека за 42дена прават 1,5 до 2кг максимум.Сега ако су лагали мени и ја лажем вас :D
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Пријателе,јас во школо учев дека за 42дена прават 1,5 до 2кг максимум.Сега ако су лагали мени и ја лажем вас :D
Плус посебниот светлосен режим и концентрираната храна со адитиви, растат како квасец :D
 
Член од
27 март 2013
Мислења
43
Поени од реакции
13
Бролерите, се чуваат 50 дена и тежки се од 1-1,5 кг, не пишувајте за 4 кг, тоа се детски муабети. Можеби некој читал и не дочитал, можеби станува збор за мисирки, во Европа и тоа не е можно бидејки мисирките во ЕУ се тежки ок 10кг, а УСА до 20кг.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom