Пикадо

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Знам да играм пикадо.

Додека научив, за малце ќе имаше жртви, ама мислам дека сега знам.:vozbud:
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
Еднаш кога игравме пикадо со другарчињата удрив 180, просто не ми се веруваше.
А па друг пат пази играме мастер аут и ми остануваат уште 236 и јас мавам 4 20ки ( со квадро игравме се множи со 4 ), пак 4 20ки и затворам со 4 19ки. Целата играчница се собра околу мене и не можеа да се изначудат, оти они сите ме знаат како најдобар играч на билијард, а тогаш видоа колку уствари сум добар и во пикадо. Оттогаш помина многу време, но јас сеуште сум заљубен во пикадото, посебно во играта крикет, ако ви се верува имам затворено во 4 рака (мавање).:zver:
 

bodlikav

a.k.a C.Ronaldo
Член од
25 јануари 2007
Мислења
529
Поени од реакции
6
Па можеше нешо повеќе да напишеш за темава :P

Иначе сум играл пикадо, интересно е, еднаш коа игравме погодив 3 20-ки и две у центар =) ама некои и летаа ван игра =)
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Еднаш кога игравме пикадо со другарчињата удрив 180, просто не ми се веруваше.
А па друг пат пази играме мастер аут и ми остануваат уште 236 и јас мавам 4 20ки ( со квадро игравме се множи со 4 ), пак 4 20ки и затворам со 4 19ки. Целата играчница се собра околу мене и не можеа да се изначудат, оти они сите ме знаат како најдобар играч на билијард, а тогаш видоа колку уствари сум добар и во пикадо. Оттогаш помина многу време, но јас сеуште сум заљубен во пикадото, посебно во играта крикет, ако ви се верува имам затворено во 4 рака (мавање).:zver:
...ИИ после...?:lazgo:

Иначе ретко играм пикадо, повеќе сум на билијард. Не ми оди толку многу, па затоа речиси секогаш губам:)
 
Член од
28 јули 2007
Мислења
0
Поени од реакции
0
Еднаш кога игравме пикадо со другарчињата удрив 180, просто не ми се веруваше.
А па друг пат пази играме мастер аут и ми остануваат уште 236 и јас мавам 4 20ки ( со квадро игравме се множи со 4 ), пак 4 20ки и затворам со 4 19ки. Целата играчница се собра околу мене и не можеа да се изначудат, оти они сите ме знаат како најдобар играч на билијард, а тогаш видоа колку уствари сум добар и во пикадо. Оттогаш помина многу време, но јас сеуште сум заљубен во пикадото, посебно во играта крикет, ако ви се верува имам затворено во 4 рака (мавање).:zver:
Ti druze ne si normalen...
 
Член од
5 декември 2007
Мислења
2
Поени од реакции
0
Еднаш кога игравме пикадо со другарчињата удрив 180, просто не ми се веруваше.
А па друг пат пази играме мастер аут и ми остануваат уште 236 и јас мавам 4 20ки ( со квадро игравме се множи со 4 ), пак 4 20ки и затворам со 4 19ки. Целата играчница се собра околу мене и не можеа да се изначудат, оти они сите ме знаат како најдобар играч на билијард, а тогаш видоа колку уствари сум добар и во пикадо. Оттогаш помина многу време, но јас сеуште сум заљубен во пикадото, посебно во играта крикет, ако ви се верува имам затворено во 4 рака (мавање).:zver:

АБЕ ДЕЧКО ИЗВИНИ, А ЌЕ МЕ НАУЧИШ ЛИ И МЕНЕ ТАКА ДОБРО ДА ИГРАМ ПИКАДО????
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ivajlo

Sexual Harassment Panda
Член од
21 септември 2007
Мислења
127
Поени од реакции
18
АБЕ ДЕЧКО ИЗВИНИ, А ЌЕ МЕ НАУЧИШ ЛИ И МЕНЕ ТАКА ДОБРО ДА ИГРАМ ПИКАДО????
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
Се си има своја цена. А ти бидејќи си при пари нема да ти биде проблем. Само глеј да можеш да дофрлаш до пикадото, за тоа со tkamcev ќе вежбате, он ќе те учи да дофрлаш, а ти ќе го учиш да пишува на кирилица.:pos2:
 

STARTER

Firestarter
Член од
31 август 2007
Мислења
935
Поени од реакции
246
Интересно ми е пикадото, некогаш гледам и на еуроспорт, али најјак момент ми било кога еднаш со друштво игравме пијани, можете да замислите што се случуваше :)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Сега бргу научив да играм пикадо и баш е интересно,најчесто победувам:)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.032
Поени од реакции
1.143
Хм.. играв пикадо додека учев гимназија.. Најчесто гаѓав во 3x19.. па често успевав да го погодам тоа поле.. губев, победував не е важно.. сепак интересна работа..
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
665
Поени од реакции
2
igram pikado super igra e,baska i poveke mi odi od biljard:toe:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Пикадо не ми оди лошо,играм од време на време,ама затоа билијард обожавам.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Знам да игра и обожавам да играм со пријателите,

но само еднаш изгубив од девојка тоа е Тамарче од форум:( опасна е!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom