Пиете ли додека јадете?

П

Пепси_

Гостин
Без вода не седнувам да јадам оти опасно ќе биде.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Пијам јогурт кога јадам бурек или некои бели печива .. Се друго ждерам на суво ! :)
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Пааа што знам ... практикувам да конзумирам течности ради подобро варење на храната али тоа немора да е така секогаш (леб и сок) :vozbud: ахахахха тоа не оди :P
 
V

Vollstandig

Гостин
Баба јаде чај и леб :tapp:
Не е ништо чудно тоа, ако појдиш во ресторан , за поручек ќе ти понудат Чај и Двопек. Нормално мени, само старите го заменуваат двопекот со леб;)
 
Член од
3 октомври 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
Obavezno doma koga jadam so sekoe jadenje mora i sok da ima na masa...a za nadvor poretko :)
 
Член од
5 август 2008
Мислења
557
Поени од реакции
180
Една лименка Кока-Кола,обавезно.Се знае кај мене дома,мора секоаш у фрижидер да има Кока Кола,лименка.
Да погодам, некој од твоите работи во Пивара :) Никогаш не пијам никаков пијалок додека јадам, освен во Мекдоналдс. Немам навика, па ниту потреба. А после јадење 1-2 чаши вода не ми бегаат.
 
S

Sagan

Гостин
Една голтка било каков пијалок, и си го упропастувам апетитот. Никако.
 

AFI

Член од
17 ноември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
98
Вода секако.Навика јбг
 

DemijanaX

Sama se farbam!!
Член од
12 март 2011
Мислења
32
Поени од реакции
8
Mnogu malku konzumiram tecnosti, a apetitot mi se rasipuva ako na sred jadenje se napijam bilo sto. Taka da dodeka jadam jadam pa posle pijam :) Znam deka podobro e posle jadenje isto taka da se konzumiraat tecnosti. Inace da, isklucok pravam za burek i beli peciva gi jadam so jogurt. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom