Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

 • Скопско

  Гласови: 254 39,1%
 • Златен даб

  Гласови: 182 28,0%
 • Amstel

  Гласови: 63 9,7%
 • Heineken

  Гласови: 73 11,2%
 • Tuborg

  Гласови: 52 8,0%
 • Beck's

  Гласови: 16 2,5%
 • Други

  Гласови: 117 18,0%

 • Вкупно гласачи
  649

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
11.905
Поени од реакции
21.752

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
537
Поени од реакции
1.519
Прегледај го приврзокот 395274

Грозотија,не сум пробал нешто погадно у живот,прва голтка и канта директ.И тоа не у канта за алуминиум,ми беше жал за другите лименки па у миксед у контејнер го фрлив
Пробај го другото пиво од Кам тоа е темно пиво не е толку лошо,мене ми е ок за тие пари.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
23.957
Поени од реакции
56.789
4.06/5.00 на Trappistes Rochefort 10 е доволна оценка да го симнат од врвот Tripel Karmeliet (3.99/5.00)

Гледано по глобален рејтинг на Untappd, на мојата листа која сега брои 452 пива :D

20240119_210549-01.jpeg
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
466
Поени од реакции
1.456
4.06/5.00 на Trappistes Rochefort 10 е доволна оценка да го симнат од врвот Tripel Karmeliet (3.99/5.00)

Гледано по глобален рејтинг на Untappd, на мојата листа која сега брои 452 пива :D

Прегледај го приврзокот 404221
Ова е дефинитивно број 1 и на мојата листа на пива кои сум ги пробал. Каква арома. Зборам за 10ката.
 
Член од
21 јануари 2022
Мислења
279
Поени од реакции
1.471
Не знам дали е германско, зашто пишува на лименката дека се полни во Грција.

Оценка 3/5

Моментално е на акција во Тинекс (х2 лименки за 46 денари) зашто му истекува рокот на траење на 29.2.2024

20240224_182152.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom