Пиво

Коe пиво најчесто го пиетe?

  • Скопско

    Гласови: 256 39,1%
  • Златен даб

    Гласови: 183 28,0%
  • Amstel

    Гласови: 63 9,6%
  • Heineken

    Гласови: 73 11,2%
  • Tuborg

    Гласови: 52 8,0%
  • Beck's

    Гласови: 17 2,6%
  • Други

    Гласови: 118 18,0%

  • Вкупно гласачи
    654

MSV

Член од
24 март 2005
Мислења
2.423
Поени од реакции
38
LouWeed напиша:
pivo od plastika???? e sea da znaete kolku mi se ezi bavarskata koza....... :? :shock: :? :shock:
Кажи а......
По ШУБЕ од пиво у пластика, не може да се измисли............
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
e stvarno bi trebalo da se zabrani...ne samo deka ne e vkusno od plastika ne....povise zaradi zagaduvanje od plastikata ili da se dovede kaucija kako sto e vo evropa tamu plakjas 25-50 centa kaucija na plasticno sise..... :!:
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
571
Поени од реакции
8
Од 1.5 само кембах, од кригла скопско, гинис и килкени.
 

Sinisa

libertad o muerte
Член од
27 август 2005
Мислења
661
Поени од реакции
52
Крале Марко и Битолско не сум пробал, од тие што ги знам Скопско е најдобро ... :cuc:
 

Urban_Mover

Madridista
Член од
31 октомври 2005
Мислења
2.160
Поени од реакции
125
За мене најдобро е Kрале Марко и Kenbach како резерва:music3:
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
КРАЛИ МАРКО е закон , за пива од пластика:cuc:Мислам дека е најјако пиво у Македонија...за процентот на алкохол мислам...
 
Член од
27 јануари 2005
Мислења
86
Поени од реакции
0
Според мене, а мислам и дека правите пивопијци ќе се согласат, не е важно шо пиво е, важно е пиво да е и да има алкохол во него.

Едноставно, да бараш скапо пиво, поинакво пиво, поубаво и незнам какво се коси со “идеолошката“ слика за еден пивопиец.

Обично за такви луѓе, со посебни барања, вкусови и желби важат оние кои пијат жестоки пијалоци. (веројатно, тоа си оди и со статусот, и се шо влечи тој сам по себе)

Значи, пиво ко пиво, гитарата, друштвото, ведро небо и се ќе биде океј.
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
VirtualA напиша:
Е и дали некој има пијано Бад, американското, баш ме интересира какво е
ммммммммммм......
Budweiser ne e pivo - kvasec razreden so voda e toa - s drugim recima bljuvotina.

Stvarno, i jas ko Lou da prasam kako moze pivo od plastika da piete? :(

Meni najdraze - Niksicko, pa Skopsko, pa Karlovacko i na kraj Amstel.
 

head

ЧОВЕКОТ СО МАЛО ТЕЛО
Член од
15 септември 2005
Мислења
1.361
Поени од реакции
513
OBDN напиша:
Budweiser ne e pivo - kvasec razreden so voda e toa - s drugim recima bljuvotina.
Stvarno, i jas ko Lou da prasam kako moze pivo od plastika da piete?
За Бадвајзер не може да се каже дека е пиво а камоли нешто друго,а единствено нешто што вреди кај ова пиво се рекламите...
А за тоа како можеме да пиеме од пластика, па....види сега,сите знаеме дека ѕидарско пиво т.е пиво во стакло е закон ама...ама знаејќи ја ситуацијава кај нас,и фактот дека плаќаш ко за две од 0,5л а имаш три пива т.е 1,5л , ќе те натера и да не обрнеш толку многу внимание на послабиот квалитет кој е заради пластиката....значи тоа е причината , а не нискиот степен на еколошка совест...
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
head напиша:
За Бадвајзер не може да се каже дека е пиво а камоли нешто друго,а единствено нешто што вреди кај ова пиво се рекламите...
А за тоа како можеме да пиеме од пластика, па....види сега,сите знаеме дека ѕидарско пиво т.е пиво во стакло е закон ама...ама знаејќи ја ситуацијава кај нас,и фактот дека плаќаш ко за две од 0,5л а имаш три пива т.е 1,5л , ќе те натера и да не обрнеш толку многу внимание на послабиот квалитет кој е заради пластиката....значи тоа е причината , а не нискиот степен на еколошка совест...
Abe toj del go razbiram, ama shto znam jas bi radije edno od 0.5 od staklo nego li 1.5l od plastika. Ama jas toa -- valjda klupite druga atmosfera davaat i vkus :) Ne e za ekoloskata svest, za vkusot mi e ;)
A Budweiser reklamite da, zakon se. KO zdrigaat zabite mi e all time favorite --- BUd-Weis-ERrrrrrrrrrrrr :)))))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
mary_jane напиша:
MB defiitivno!..pa moze i krali marko
МБ во пластика е најодбивното нешто што го имам пробано! :pov:

Додека за Крали Марко си во право. Незнам како имам одговорено на темава порано, ама во моментов, најдобри литариполски пива ми се Кенбах, Крали Марко и Каменица (иако е 2.2 л). :party2:
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
mene mi se sviga mb..duri poise od krali marko..a ja zaboraviv Kamenica,
moze da se rece deka e bolji od MB...mi se pripi pivo:party2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.376
mary_jane напиша:
mene mi se sviga mb..duri poise od krali marko..a ja zaboraviv Kamenica,
moze da se rece deka e bolji od MB...mi se pripi pivo:party2:
Еј, немој вакви реплики на форум.
Секој момент ќе улета некој дудлач и ќе ти пише „да те носам на пиво?“ :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom