Песни кои ве потсеќаат на нешто...

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
43
You Must Be-Gina Reen од соундтрекот на Step Up
ме потсеќа на роденденот на my sweety кога бев во СК да го изненадам wonderfull day! :back: :)
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Tugo nesreco me potseka na Poslednata nova godina :)
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.702
Поени од реакции
13.363
Mузиката како мирисот и вкусот многу ме потсеќа на нешто. Ме потсеќа на моментот во кој сум ја слушал прв пат.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
на пример, кога и да ја слушнам any colours you like,од пинк флојд,ме потсетува на губењето невиност...и, од една песна од леб и сол ми се плаче до бевест...да не зборам за iris...станувам лигуш невиден!
 

emicka

sweetheart
Член од
13 јули 2007
Мислења
684
Поени од реакции
1
It Must Have Been Love-Roxette на еден одмор...:je:
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Бело е се од Ламбе, ме потсеќа на тоа кога еднаш во Беко јадевме со Анастазија помфрит и ни беше прекрасно :) башка и ја напраивме песната наркоманска... ако го прочитате текстот ке сфатите...

Стил Лавинг Ју од Скорпионс ме потсеќа на на сите убави моменти, затоа што јас слушам само кога сум премногу среќен и премногу тажен. Тажен - за да ме усреќи, т.е. да се потсеќам на убавите мигови.
 

Diabolical !llusion

Магец
Член од
3 август 2006
Мислења
2.238
Поени од реакции
22
Studeni Noze-50DM na drugarka mi,deka non stop ja peeshe,i sega ja pee a jas ne mozam da ja cujam.. :(
Merlin-Kad dodje Octobar,na dozd,zolti lisja,tmurno nebo,na taga...
System of a Down-Lonely day,FireHouse-When I see you smile..na pocetokot na Septemvri 2006ta,koga se bese poinaku od sega...
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Сите албуми на Тristania ме потцекаат на моето сонце...a Visions oд Crematori на најубаво утро во Норвешка...после..Where the enemy sleeps-Kataklysm,на утринското кафе на моето сонце:)...Insanity's Crescendo-Dark Tranquillity на мелодијата на моб кога ми стига порака:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
hand of doom-manowar potseka me kako treba da im platam na nekoi koi me izneverile
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
2Pac ft. Notorious B.I.G. - Runnin (Dyin to live) кога 2Pac влегува со втората строфа:
But still I'm having memories of high speeds when the cops crash
As I laugh pushin the gas, while my glocks blast
......
На последниот проблем што го имав со полицијата кога бегав преку прозорец до дома за да не наебам :):):). Вака така добро се заврши, не сум зад решетки :):):)
 

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
sto i da e-ke pomine.....na najlosiot period od mojot zivot
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Never Again - Kelly Clarkson,ме потсеќа на Велес и на другарка ми,затоа што кога бев на гости кај другарка ми,таа песна постојано и беше во плејлиста и цело време ја слушаше,па и мене ме зарази со песната.
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
goodbye my lover me potseka na maj lav:kesa: wish u were here -pink floyd na edna licnost so ja sakam i ke ja sakam najvise na svet(ali ne e vise megu zivite)
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
van gogh-neko te ima на оваа нова година
владо јаневски-ова е наше скопје на мојата братучедка што отиде на нов зеланд:(
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Ладно оружје од Архангел ме потсеќа на едно нешто, а тоа нешто на други нешта и така се од таа песна започна. :pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom