Патот до ЛОИ ЛОНДОН 2012

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Абе само прашајте јас се ќе ви кажам :D

Значи сега ни останува да ја тепаме Србија, а Унгарија да си ја тепа Хрватска.
Во тој случај, ако Србија освои ондак, идеме во група со Данска, Унгарија и Алжир. Групата се игра во Данска, а понатаму идат два тима.

Ако ние ја тепаме Србија, Унгарија ја тепа Хрватска, но Србија не успее да го освои шампионатов тогаш се можни следниве случаеви:

-Данска или Шпанија освојуваат:
Ќе играме квалификациска група со Шведска, Унгарија и Бразил (домаќин Шведска)

-Хрватска освојува:
ќе играме квалификациска група со Шпанија, Унгарија и Бразил (домаќин Шпанија)


Ако се случи со Словенија да играме за 5-то место (што значи вечерва Унгарија да не ја победи Словенија) и ги добиеме одново имаме неколку случаеви ќе бидат истите случаеви како и претходниве.

Ако го изгубиме мечот со Словенија за петто место, тогаш ќе мора Србија да освои за да влеземе во квалификации. Тогаш би ја имале оваа група: Шпанија, Исланд и Бразил. (домаќин Шпанија)



Мислам дека ги опфатив сите случаеви :cool:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Се на се, Унгарија е таа што ќе мора да падне во квалификациите за да го видиме Лондон.Далеку од невозможна мисија.:D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Дај групата со Шведска и Унгарија. Има со камата да им наплатиме на „северните“.
 
H

HITCH

Гостин
Вака сега, 24 - 24 Унгарија - Хрватска, Унгарија пак ни се паѓа нас? На Унгарците не им одговара нерешено, нели?!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
У пизду материну, Хрватска-Унгарија 24-24!

За жал ќе мораме да тепаме со Словенија за 5-то место, во спортивно ќе мора да се молиме фолкериве да освојат :place:
 
H

HITCH

Гостин
У пизду материну, Хрватска-Унгарија 24-24!

За жал ќе мораме да тепаме со Словенија за 5-то место, во спортивно ќе мора да се молиме фолкериве да освојат :place:
Човеку, објасни ми! Унгарија е во полуфинале?! Значи ние може и да не појдеме на квалификации? :place:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Човеку, објасни ми! Унгарија е во полуфинале?!
Не бе хаха
Хрватска и претходно си беше во полуфинале :)
Ама се молевме Унгарија да тепа за да заврши пред Словенија :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Сфатив! :icon_lol: Е, ок де, уште Словенија ни остана, па на Олимпијада. :)
Незнам колку ќе успееме со Словенците :confused:
Не се баш слаби, играат брз ракомет, а нашиве немаат сила ни да одат веќе...
Незнам, искрено стравувам :(
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Абе само прашајте јас се ќе ви кажам :D

Значи сега ни останува да ја тепаме Србија, а Унгарија да си ја тепа Хрватска.
Во тој случај, ако Србија освои ондак, идеме во група со Данска, Унгарија и Алжир. Групата се игра во Данска, а понатаму идат два тима.

Ако ние ја тепаме Србија, Унгарија ја тепа Хрватска, но Србија не успее да го освои шампионатов тогаш се можни следниве случаеви:

-Данска или Шпанија освојуваат:
Ќе играме квалификациска група со Шведска, Унгарија и Бразил (домаќин Шведска)

-Хрватска освојува:
ќе играме квалификациска група со Шпанија, Унгарија и Бразил (домаќин Шпанија)


Ако се случи со Словенија да играме за 5-то место (што значи вечерва Унгарија да не ја победи Словенија) и ги добиеме одново имаме неколку случаеви ќе бидат истите случаеви како и претходниве.

Ако го изгубиме мечот со Словенија за петто место, тогаш ќе мора Србија да освои за да влеземе во квалификации. Тогаш би ја имале оваа група: Шпанија, Исланд и Бразил. (домаќин Шпанија)



Мислам дека ги опфатив сите случаеви :cool:
Prijatele Makedonija e sekako ucesnik na kvalifikaciite. Mecot so Slovenija kj eodluci koj vo koja kvalifikaciska grupa kje bide. Ova evropsko nudi 1 direktno mesto na OI i dve vo kvalifikacii. Trite mesta se SRBIJA, MKD, i SLOVENIJA . Dali Srbija kje odi direktno ili pak eden od Danska, Hrvatska i Spanija kje odi direktno a Srbite kje go zazemat nivnoto mesto niz kavalifikaciite e nevazno za nas.

Jasnoi e deka nieodime ili vo grupata so Spanija, Island i Brazil, ili odime so Danska Ungarija i ALzir.

No veke obezbedivme kvalifikacii.
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.318
Поени од реакции
10.614
Незнам колку ќе успееме со Словенците :confused:
Не се баш слаби, играат брз ракомет, а нашиве немаат сила ни да одат веќе...
Незнам, искрено стравувам :(
Замолчи бе. Стравувал тој........ќе испратиме многу навивачи ќе падни крв ако треба ама ќе тепаме!!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.877
Prijatele Makedonija e sekako ucesnik na kvalifikaciite. Mecot so Slovenija kj eodluci koj vo koja kvalifikaciska grupa kje bide. Ova evropsko nudi 1 direktno mesto na OI i dve vo kvalifikacii. Trite mesta se SRBIJA, MKD, i SLOVENIJA . Dali Srbija kje odi direktno ili pak eden od Danska, Hrvatska i Spanija kje odi direktno a Srbite kje go zazemat nivnoto mesto niz kavalifikaciite e nevazno za nas.
Jasnoi e deka nieodime ili vo grupata so Spanija, Island i Brazil, ili odime so Danska Ungarija i ALzir.

No veke obezbedivme kvalifikacii.
Друже ќе имаме директно место само ако Србија освои, во спротивно имаме директно место за пред телевизор ако не тепаме со Словенците :icon_mrgr:
--- надополнето: 25 јануари 2012 во 22:12 ---
Замолчи бе. Стравувал тој........ќе испратиме многу навивачи ќе падни крв ако треба ама ќе тепаме!!
Да си ги гледал како играат и ти ќе стравуваш...
Вчера со Унгарија цело време брз центар играа, нешто што е мисловна именка за нашите ракометари...
Исто колку што и ние заслуживме полуфинале и они заслужија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom