Патот до ЛОИ ЛОНДОН 2012

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
Пошто во сите теми се јавуваат по сто души кои и откако по 4278146127842694178 пати е објаснето кој оди во квалификациите на Олимписките игри МОРА да прашаат повторно и повторно и повторно.
Ќе напишам со поголеми букви и отварајте ја темава пошто и онакан веќе се е објаснето, немора во 5 теми за тоа да се збори:

1.ФРАНЦИЈА како светски шампион е веќе квалификувана

2.ДАНСКА како втора на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 1

3.ШПАНИЈА како третопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 2

4.ШВЕДСКА како четвртопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 3

5.ХРВАТСКА како петтоопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 3

6.ИСЛАНД како шестопласиран на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 2

7.УНГАРИЈА како седмопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 1

СЛЕДНА СЕЛЕКЦИЈА НА ЛИСТАТА НА ЧЕКАЊЕ Е ПОЛСКА.

ЕВРОПА НА ОВИЕ КВАЛИФИКАЦИИ ИМА 8-МЕСТА. ТИМОВИТЕ КОИ СЕ ОД 2-6 НА ЛИСТАВА, И УШТЕ ДВА ОДЛУЧЕНИ ПО СЛЕДНИВЕ ПРАВИЛА.

АКО НА ЕВРОПСКОВО ВО СРБИЈА ФРАНЦИЈА, СТАНЕ ШАМПИОН СЛЕДНАТА НАЈДОБРА СЕЛЕКЦИЈА НА ЕВРОПСКОВО ЌЕ ОДИ ДИРЕТКТНО НА ОЛИМПИЈАДАТА. ПРИМЕР ФРАНЦИЈА ОСВОЈУВА, ГЕРМАНИЈА Е ВТОРА, ГЕРМАНИЈА ИДЕ НА ОЛИМПИЈАДА.

АКО НЕКОЈА ОД ЕКИПИТЕ КОИ СЕ ОД 2 ДО 7 СТАНЕ ШАМПИОН ТОГАШ СЕКОЈА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИИТЕ ПОД НЕА НА ЛИСТАТА ОДАТ ЕДНО МЕСТО ПОГОРЕ, А ПОЛСКА ЌЕ ДОЈДЕ НА 7-МАТА ПОЗИЦИЈА. ПРИМЕР ШПАНИЈА ОСВОЈУВА. ШПАНИЈА ОДИ СДИРЕКТНО, ШВЕДСКА ЌЕ БИДЕ ТРЕТА НА ЛИСТАТА, ХРВАТСКА ЧЕТВРТА ИТН... ПОЛСКА СЕДМА.
ОСТАНУВАТ ДВЕ МЕСТА ЗА ОНИЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ КОИ ЌЕ БИДАТ НАЈДОБРОПЛАСИРАНИ НА ЕВРОПСКОВО, ПОСЛЕ ФРАНЦИЈА, ДАНСКА, ШПАНИЈА, ХРВАТСКА, ИСЛАНД И УНГАРИЈА.


Значи ако било кој од листава 1-7 стане шампион, тоа нас највеќе ни одговара бисдејќи од старт не се замараме со успехот на Полска пошто таа го добива 7-то место на листава.

ЗАКЛУЧОК:
1.случај
-ПОТРЕБНО НИ Е НЕКОЈА ОД ТИМОВИВЕ ОД 1-7 ДА ОСВОИ ТИТУЛА НА ЕВРОПСКОВО

-САМО ЕДНА ОД СЛЕДНИВЕ СЕЛЕКЦИИ ДА БИДЕ ПРЕД НАС, ГЕРМАНИЈА, СРБИЈА, СЛОВЕНИЈА.

2 случај:
-НЕКОЈ ОД СРБИЈА, ГЕРМАНИЈА, ПОЛСКА ИЛИ СЛОВЕНИЈА СТАНУВА ШАМПИОН ИЛИ ДА ИЗГУБИ ФИНАЛЕ СО ФРАНЦИЈА (препорачливо Србија или Германија)
-САМО ЕДНА ОД ОВИЕ ЧЕТИРИ СЕЛЕКЦИИ ОСВЕН ТАА ШТО ЌЕ ОСВОИ ДА БИДЕ ПРЕД НАС

Најдобра варијанта за нас е Србија или Германија да станат шампиони а ние да завршиме пред Полска и Србија. Ако Србија или Германија освојат, со две победи во следните два меча против Полска и Србија, сто посто одиме на квалификации пошто не верувам дека Словенија би освоила 5 бода. Можни се и други опции. Словенија да ги изгуби сите, а ние да ја тепаме Послак, која би го изгубила последниот меч со Германија што е истотака доста возможмно, ама се ова во случај Германија или Србија да станат шампиони или да играат финале со Франција.
 
Член од
7 јануари 2012
Мислења
816
Поени од реакции
1.208
многу фино срочено, иако 100 пати беше кажано.... да додадам само дека ова не значи, како што во другите теми на форумов се изедначува, дека само 1/2 финале = пласман за квалификации за ОИ. Може да обезбедиме квалификации а да не играме полуфинале. Шансите како и да е ни се минимални за било што. Но сепак ги има...ако Господ се реши да уплати ливче со 6 утакмици.
 
R

Rigel Kent

Гостин
Пошто во сите теми се јавуваат по сто души кои и откако по 4278146127842694178 пати е објаснето кој оди во квалификациите на Олимписките игри МОРА да прашаат повторно и повторно и повторно.
Ќе напишам со поголеми букви и отварајте ја темава пошто и онакан веќе се е објаснето, немора во 5 теми за тоа да се збори:

1.ФРАНЦИЈА како светски шампион е веќе квалификувана

2.ДАНСКА како втора на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 1

3.ШПАНИЈА како третопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 2

4.ШВЕДСКА како четвртопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 3

5.ХРВАТСКА како петтоопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 3

6.ИСЛАНД како шестопласиран на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 2

7.УНГАРИЈА како седмопласирана на светското обезбедува место во КВАЛИФИКАЦИСКАТА ГРУПА БРОЈ 1

СЛЕДНА СЕЛЕКЦИЈА НА ЛИСТАТА НА ЧЕКАЊЕ Е ПОЛСКА.

ЕВРОПА НА ОВИЕ КВАЛИФИКАЦИИ ИМА 8-МЕСТА. ТИМОВИТЕ КОИ СЕ ОД 2-6 НА ЛИСТАВА, И УШТЕ ДВА ОДЛУЧЕНИ ПО СЛЕДНИВЕ ПРАВИЛА.

АКО НА ЕВРОПСКОВО ВО СРБИЈА ФРАНЦИЈА, СТАНЕ ШАМПИОН СЛЕДНАТА НАЈДОБРА СЕЛЕКЦИЈА НА ЕВРОПСКОВО ЌЕ ОДИ ДИРЕТКТНО НА ОЛИМПИЈАДАТА. ПРИМЕР ФРАНЦИЈА ОСВОЈУВА, ГЕРМАНИЈА Е ВТОРА, ГЕРМАНИЈА ИДЕ НА ОЛИМПИЈАДА.

АКО НЕКОЈА ОД ЕКИПИТЕ КОИ СЕ ОД 2 ДО 7 СТАНЕ ШАМПИОН ТОГАШ СЕКОЈА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИИТЕ ПОД НЕА НА ЛИСТАТА ОДАТ ЕДНО МЕСТО ПОГОРЕ, А ПОЛСКА ЌЕ ДОЈДЕ НА 7-МАТА ПОЗИЦИЈА. ПРИМЕР ШПАНИЈА ОСВОЈУВА. ШПАНИЈА ОДИ СДИРЕКТНО, ШВЕДСКА ЌЕ БИДЕ ТРЕТА НА ЛИСТАТА, ХРВАТСКА ЧЕТВРТА ИТН... ПОЛСКА СЕДМА.
ОСТАНУВАТ ДВЕ МЕСТА ЗА ОНИЕ РЕПРЕЗЕНТАЦИИ КОИ ЌЕ БИДАТ НАЈДОБРОПЛАСИРАНИ НА ЕВРОПСКОВО, ПОСЛЕ ФРАНЦИЈА, ДАНСКА, ШПАНИЈА, ХРВАТСКА, ИСЛАНД И УНГАРИЈА.


Значи ако било кој од листава 1-7 стане шампион, тоа нас највеќе ни одговара бисдејќи од старт не се замараме со успехот на Полска пошто таа го добива 7-то место на листава.

ЗАКЛУЧОК:
1.случај
-ПОТРЕБНО НИ Е НЕКОЈА ОД ТИМОВИВЕ ОД 1-7 ДА ОСВОИ ТИТУЛА НА ЕВРОПСКОВО

-САМО ЕДНА ОД СЛЕДНИВЕ СЕЛЕКЦИИ ДА БИДЕ ПРЕД НАС, ГЕРМАНИЈА, СРБИЈА, СЛОВЕНИЈА.

2 случај:
-НЕКОЈ ОД СРБИЈА, ГЕРМАНИЈА, ПОЛСКА ИЛИ СЛОВЕНИЈА СТАНУВА ШАМПИОН ИЛИ ДА ИЗГУБИ ФИНАЛЕ СО ФРАНЦИЈА (препорачливо Србија или Германија)
-САМО ЕДНА ОД ОВИЕ ЧЕТИРИ СЕЛЕКЦИИ ОСВЕН ТАА ШТО ЌЕ ОСВОИ ДА БИДЕ ПРЕД НАС

Најдобра варијанта за нас е Србија или Германија да станат шампиони а ние да завршиме пред Полска и Србија. Ако Србија или Германија освојат, со две победи во следните два меча против Полска и Србија, сто посто одиме на квалификации пошто не верувам дека Словенија би освоила 5 бода. Можни се и други опции. Словенија да ги изгуби сите, а ние да ја тепаме Послак, која би го изгубила последниот меч со Германија што е истотака доста возможмно, ама се ова во случај Германија или Србија да станат шампиони или да играат финале со Франција.

NE E POLSKA NA NIKAKVA LISTA NA CEKANJE TUKU TREBA PREKU OVA PRVENSTVO DA OBEZBEDI PLASMAN NA KVALIFIKACII
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
R

Rigel Kent

Гостин
OMG PA OVA BILO POZAPLETKANO OTKOLKU STO OCEKUVAV , Denmark, Spain, Sweden, Croatia, Iceland, Hungary NE SMEAT DA BIDAT POBEDNICI NA EP ZA DA POLSKA NE BIDE 7 .
--- надополнето: 22 јануари 2012 во 16:31 ---
http://teamhandballnews.com/2012-olympic-qual-men/

Note, Poland may also become the 7th place WC nation, should one of the forementioned teams wins the European Championships

и не си морал цел пост да ми го цитираш за две реченици :facepalm:

NE MORAS SO FONT 7 DA PISUVAS KISELJEVA :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
OMG PA OVA BILO POZAPLETKANO OTKOLKU STO OCEKUVAV , Denmark, Spain, Sweden, Croatia, Iceland, Hungary NE SMEAT DA BIDAT POBEDNICI NA EP ZA DA POLSKA NE BIDE 7 .
Друже ако Полска стане седма на листата одново има две мста за нас ама треба да бидеме бар пред едни од Србија и Германија.
Ете ги пишав и двата случаеви кои ни одговараат погоре :)
 
R

Rigel Kent

Гостин
Друже ако Полска стане седма на листата одново има две мста за нас ама треба да бидеме бар пред едни од Србија и Германија.
Ете ги пишав и двата случаеви кои ни одговараат погоре :)
No toa e nevozmozna misija :(

Osven ako Србија или Германија go osvojat prvenstvoto togas ja gledam nasata sansa.Vo sekoj slucaj ova sto go podgotvi EHF e nadvor od sekoj razum ...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
No toa e nevozmozna misija :(

Osven ako Србија или Германија go osvojat prvenstvoto togas ja gledam nasata sansa.Vo sekoj slucaj ova sto go podgotvi EHF e nadvor od sekoj razum ...
Незнам што се чудите толку, тешко е да избориш пласман од Европско првенство...
Кој ни е крив што не игравме на светското....

Европските репрезентации газат на светското....
Ете гледаш првите 11 се од Европа. Само Словачка и Романија имаа противник од друг конитнент пред нив. Кога дозволивме Романија да учествува а ние да не бидеме таму, треба да се утепаме...
Кој ни е крив што не поминавме претквалификациска група со "велесилите" Турција и Литванија.

Најдобар расплет е тој случајот 2.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Saber најдобар математичар на форумот, него на олимпијада треба да го пратиме.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не го знаев ова со Полска.

Само кој ташак олку комплицирано бе, намести си само финалистите од СП да идат директно, и другите да се одредат од континенталните натпреварувања.

Не вака 10 екипи обезбедиле пласман од СП, а овде каша попара... :facepalm:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
На коло до крај од нашата група да заклучиме дека е добро што ја совладавме Полска и скоро сигурно ќе бидеме подобри од нив :D
Треба да се молиме Словенија да загуби и од Унгрија и од Шпанија.
Ако Германија или Србија освојат (или изгубат финале со Франција), ондак шансите да влеземе во квлификкациите ни се огромни, пошто мислам дека ќе заврпиме пред Словенија и Полска.
Ако не освојат некоја од овие две, ондак ќе мора во последново коло да ја поминеме и Германија на табелата.
Значи се молиме Словенија да губи, Србија или Германија да освојат (или изгубат финале со Франција) и ние во среда да ја тепаме Србија :D
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.878
Поени од реакции
1.092
Абе сите викате да се молиме,овие да тепаат,овие да освојат,пред нас да е овој,оној.Дај насочете молитвите во среда Шведска да тепа,и Полска да тепа со 2разлика,и најважното Македонија да си тепа против србија.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.874
Абе сите викате да се молиме,овие да тепаат,овие да освојат,пред нас да е овој,оној.Дај насочете молитвите во среда Шведска да тепа,и Полска да тепа со 2разлика,и најважното Македонија да си тепа против србија.
Брат ќе се молиме и за тоа :icon_mrgr:, ама далеку е пореално да се размислува за квалификациите за ЛОИ отколку за полуфинале...
Како прво Шведска и Данска ќе си ја наместат милион посто... Нека ти текне само на ЕП 2004, кога си ја наместија 2-2 за да отпадне Италија и двете да одат понатаму...
Шведска веќе нема шанси за понатаму, веќе има обзебедено квалификации за ЛОИ и тоа на свој терен, зошто би ги заебале своите соседи со кои секогаш си имаат на ти го, дај ми го?
Сепак останува да се МОЛИМЕ :icon_mrgr:
 
Член од
25 декември 2008
Мислења
1.878
Поени од реакции
1.092
Брат ќе се молиме и за тоа :icon_mrgr:, ама далеку е пореално да се размислува за квалификациите за ЛОИ отколку за полуфинале...
Како прво Шведска и Данска ќе си ја наместат милион посто... Нека ти текне само на ЕП 2004, кога си ја наместија 2-2 за да отпадне Италија и двете да одат понатаму...
Шведска веќе нема шанси за понатаму, веќе има обзебедено квалификации за ЛОИ и тоа на свој терен, зошто би ги заебале своите соседи со кои секогаш си имаат на ти го, дај ми го?
Сепак останува да се МОЛИМЕ :icon_mrgr:
Абе дур има шанса верувам.Редно е и нас среќа да ни се насмее.
п.с. Овие 2 дена сите во црква,џамија,синагога,и др.
Молете се,клањајте се, правете се што мислите дека би не однело во полу финале.;)
 

OdMitico

Rajko Mitic
Член од
4 мај 2008
Мислења
1.358
Поени од реакции
301
I Slovenija ja tepa Ungarija,toa ne ni odi voopsto vo Prilog,ako utre pobedat,ke bidat pred nas plasirani na EP,sto znaci deka avtomatski gi gubime sansite za OI!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom