Патики

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дали патиките што ги продаваат во Sport M, Sport Vision, Inter Sport и Mega Sport кај нас се оргинални?
Сакам да купам патика за пешачење, па се мислам дали да купам од кај нас или од Белград/Софија.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
2.724
Поени од реакции
2.490
Дали патиките што ги продаваат во Sport M, Sport Vision, Inter Sport и Mega Sport кај нас се оргинални?
Сакам да купам патика за пешачење, па се мислам дали да купам од кај нас или од Белград/Софија.
Сите од брендовите што ги наброја се официјални увозници на производите што ги продаваат. Само во Белград/Софија/Солун можеш да најдеш подостапни цени и поголем избор. Јас од Солун летото си ги земав Nike Air Zoom Resistance за 63 евра, а во Спорт Вижн мислам дека беа 4.500 или така нешто... Ако одиш во некој од тие градови заради друга причина, прошетај по продавници и аутлети, ако не мислам дека поисплатливо би ти било од кај нас да купиш :)
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сите од брендовите што ги наброја се официјални увозници на производите што ги продаваат. Само во Белград/Софија/Солун можеш да најдеш подостапни цени и поголем избор. Јас од Солун летото си ги земав Nike Air Zoom Resistance за 63 евра, а во Спорт Вижн мислам дека беа 4.500 или така нешто... Ако одиш во некој од тие градови заради друга причина, прошетај по продавници и аутлети, ако не мислам дека поисплатливо би ти било од кај нас да купиш :)
Сакам да земам Adidas, Asics или Reebok. Овде избор на Reebok има само во Мега Спорт, но не ми фаќа око ниедна патика од кај нив. Asics има само во Buzz. А Adidas-от во Sport Vision не знам дали е добар квалитет. Во Sport M пред 3 години купив Adidas Porsche Design патики. За 1 година ми се распаднаа патиките. Па затоа ми е малку сумњиво.
 
Член од
20 јануари 2019
Мислења
32
Поени од реакции
54
Патики за трчање ама до кај 2500 да се? Немам пари

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
419
Поени од реакции
85
да не знае некој кајде можам да најдам големи броеви на патики 48, 48 1/2
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.220
Поени од реакции
7.740
Само јас ли на форумов имам мала нога. Бројот на патика и кондури што го носам е 39. Ќе ми се допадне некоја патика или кондура и нема број за мене.

Одвај наоѓам тоа што ми се допаѓа од патика или кондура 39 број. Поради тоа носам често поголем број 40 па мора добро да се стегнат врвките да не изгледаат големо.

А ако најдам 39 број патика веќе спаѓа во тинејџерски модели на броеви.
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.565
Поени од реакции
9.042
Предлог патики за зимно време или ниски чизми? Оти со Скечерс ќе ми смрзнат нозете.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom