Парфеми

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Член од
30 јули 2012
Мислења
135
Поени од реакции
41
Знае некој од кај можам да купам од оние парфеми тестери на големо?
Ми треба поголема количина
Поздрав
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.312
Сакам да купам Hugo Boss.

Hugo Boss BOTTLED Eau de Toilette

Hugo Boss BOTTLED NIGHT Eau de Toilette

Hugo Boss THE SCENT Eau de Toilette

Hugo Boss MAN Eau de Toilette

Јас се токмам да земам или Bottled Night или Man, али сепак кој вреди најпојче од овие 4 да се земи? И на кое продажно место во СК?
Во Cosmo tinex има.
Јас bottled го користам и добар е, трае. Но другиве ги немам пробано да можам споредба да им направам и совет да ти дадам.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Tom Ford скоро да нема промашај. Јас Grey vetiver го купив, во странство додуша, ама пак не беше ефтин. Тука е околу 11000.
Можеш да напраиш компарација со тој од парфимериите? Во смисол колку трае, дали се тие ноти? Има еден, Tom Ford Oud wood...п материну, ќе ги спукам 20000 некој ден, ќе ме боли глава после...[DOUBLEPOST=1536832232][/DOUBLEPOST]Btw читам коментари во темава "дали е добар?, дали да го купам?"
Има парфеми што не ви одговараат на возраста, периодот (летни, зимски, па и ноќни, денски). Најбитно е да го поднесувате и на вас да ви е пријатен.
Од едно влегуење у парфимерија и купување на брзинка може само да се заебеш.
После 2-3 снифа, веќе рецепторите ви ослабуваат и скоро секој ви мириса исто.
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Tom Ford скоро да нема промашај. Јас Grey vetiver го купив, во странство додуша, ама пак не беше ефтин. Тука е околу 11000.
Можеш да напраиш компарација со тој од парфимериите? Во смисол колку трае, дали се тие ноти? Има еден, Tom Ford Oud wood...п материну, ќе ги спукам 20000 некој ден, ќе ме боли глава после...[DOUBLEPOST=1536832232][/DOUBLEPOST]Btw читам коментари во темава "дали е добар?, дали да го купам?"
Има парфеми што не ви одговараат на возраста, периодот (летни, зимски, па и ноќни, денски). Најбитно е да го поднесувате и на вас да ви е пријатен.
Од едно влегуење у парфимерија и купување на брзинка може само да се заебеш.
После 2-3 снифа, веќе рецепторите ви ослабуваат и скоро секој ви мириса исто.
Го користам јас оуд вуд... подобар парфем немам мириснато до сега.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Tom Ford скоро да нема промашај. Јас Grey vetiver го купив, во странство додуша, ама пак не беше ефтин. Тука е околу 11000.
Можеш да напраиш компарација со тој од парфимериите? Во смисол колку трае, дали се тие ноти? Има еден, Tom Ford Oud wood...п материну, ќе ги спукам 20000 некој ден, ќе ме боли глава после...[DOUBLEPOST=1536832232][/DOUBLEPOST]Btw читам коментари во темава "дали е добар?, дали да го купам?"
Има парфеми што не ви одговараат на возраста, периодот (летни, зимски, па и ноќни, денски). Најбитно е да го поднесувате и на вас да ви е пријатен.
Од едно влегуење у парфимерија и купување на брзинка може само да се заебеш.
После 2-3 снифа, веќе рецепторите ви ослабуваат и скоро секој ви мириса исто.
Да кумот мој го има oud wood(исто тестер), незнам што да ти кажам јас сум задоволен за тие пари, иначе да исто мирисаат пошто бев во Анабела и нема никаква разлика со копијата.
Сега го земав овој, го нема уште кај нас, овој ми не нумбер 1.
tomford.jpg

Ако си Скопје помини работам на клиника па ке видиш што како е.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Да кумот мој го има oud wood(исто тестер), незнам што да ти кажам јас сум задоволен за тие пари, иначе да исто мирисаат пошто бев во Анабела и нема никаква разлика со копијата.
Сега го земав овој, го нема уште кај нас, овој ми не нумбер 1.
Прегледај го приврзокот 196709

Ако си Скопје помини работам на клиника па ке видиш што како е.
Во Скопје сум. Имав нешто друго на памет за сезонава што иде, есен-зима, ама за во иднина ме интересираше, случајно ја видов темава.
Прашањето беше колку трае, колку долго се чувствува мирисот? И дали си напраил споредба со ист таков од парфимерија, дали има некоја варијација?

За оуд не ми се дискутира, врв....мада и тие другите, летните на Tom Ford се пичвајз, овој ти што го имаш е летен парфем...е сеа цената...
На пример, има Oud на Boss - не е тоа, некако.
Инаку глеам да не се врзувам за бренд. Сум имал и имам парфеми од скоро сите.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Во Скопје сум. Имав нешто друго на памет за сезонава што иде, есен-зима, ама за во иднина ме интересираше, случајно ја видов темава.
Прашањето беше колку трае, колку долго се чувствува мирисот? И дали си напраил споредба со ист таков од парфимерија, дали има некоја варијација?

За оуд не ми се дискутира, врв....мада и тие другите, летните на Tom Ford се пичвајз, овој ти што го имаш е летен парфем...е сеа цената...
На пример, има Oud на Boss - не е тоа, некако.
Инаку глеам да не се врзувам за бренд. Сум имал и имам парфеми од скоро сите.
Погоре ти пишав, со Неролито скроз истиот мирис со тој што е во Анабела парфимеријата(сити мол), траење може 2 часа после малче опага ама пак мириса.
И Ванила имав и тој е лудница и тој долго мириса 3-4часа.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Погоре ти пишав, со Неролито скроз истиот мирис со тој што е во Анабела парфимеријата(сити мол), траење може 2 часа после малче опага ама пак мириса.
И Ванила имав и тој е лудница и тој долго мириса 3-4часа.
Само уште ова. Како им плаќаш, на рака кога ти го доставуваат?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Само уште ова. Како им плаќаш, на рака кога ти го доставуваат?
Од Прилеп е дечкото, карго цената 1200 + 140 се плака каргото што ти го носи, ако го нарачаш денес утре го имаш, до сега сум немал проблеми чиста 10 за дечкото.
 
W

wicked_1

Гостин
Од Прилеп е дечкото, карго цената 1200 + 140 се плака каргото што ти го носи, ако го нарачаш денес утре го имаш, до сега сум немал проблеми чиста 10 за дечкото.
Нормално ќе немаш проблеми коа ти продава колонска вода. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom