Папагали (општи дискусии)

  • Креатор на темата mRnO
  • Време на започнување
I

[In]kognito

Гостин
е ама мене ме загрижува шо го имам неколку недели а уште нема излезено..нормално е?
Јас имав 2 едното излезе после 3 дена, мака мачев да го приберам бегаше цело време,а другото после 3 недели и тоа само над кафезот на 5-10 минути :) еве скоро 1 година го чувам а ич не сака да излегува не сака да си игра. Дава само јас да го погалам и после бега. Едноставно такви се
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
19
Поени од реакции
21
Јас имав 2 едното излезе после 3 дена, мака мачев да го приберам бегаше цело време,а другото после 3 недели и тоа само над кафезот на 5-10 минути :) еве скоро 1 година го чувам а ич не сака да излегува не сака да си игра. Дава само јас да го погалам и после бега. Едноставно такви се
Fala ti mnogu :)
 
Член од
23 јули 2015
Мислења
6
Поени од реакции
1
da ve prasam nesto?
dali na papagalceto da mu stavam ogledalce 4/5 dena e so mene(staro e 1/2 meseci)
 
I

[In]kognito

Гостин
da ve prasam nesto?
dali na papagalceto da mu stavam ogledalce 4/5 dena e so mene(staro e 1/2 meseci)
Ако сакаш да се поврзе со тебе, никако огледало. А ако останува почесто само дома и за да не ве "замара" вас стави му. Така ќе мисли дека има друго папагалче и нема да ве ферма. :)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.360
Поени од реакции
86.607
Поарно не... ако му ставиш огледало, до крај на животот нема да ве ферма
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
da ve prasam nesto?
dali na papagalceto da mu stavam ogledalce 4/5 dena e so mene(staro e 1/2 meseci)
И моето кога го земав може скоро една недела ја пикаше главата во храната и ја растураше. Нормално е тоа, уште може е исплашено од промена на местото. За огледало и јас не сум.
 
Член од
2 февруари 2015
Мислења
6
Поени од реакции
0
zdravo na site, aj ve molam za pomoss, nesto mu se slucuva na papagalceto moe, tigrica imam, ama poslednive nekolku denovi nekako cudno e, sedi celo vreme podueno i so glavata vo krlioto, ne e aktivno kako sto bese i celoto e nakostreno, neznam so da mu pravam :(
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
47
Поени од реакции
8
дали знае некој дали овој папагал е машки или женски ако може за помош,имам проблем бидејки овој белиов го мава др папагал аа др папагал е машли се познава и незнам што да мислам тука се сакаат тука овој белиот не му дава да јаде на другиот и перта со крилата а некојпат се играт ако знае некој д ми каже шо се дешава[DOUBLEPOST=1438244648][/DOUBLEPOST]
дали знае некој дали овој папагал е машки или женски ако може за помош,имам проблем бидејки овој белиов го мава др папагал аа др папагал е машли се познава и незнам што да мислам тука се сакаат тука овој белиот не му дава да јаде на другиот и перта со крилата а некојпат се играт ако знае некој д ми каже шо се дешава
машки или женски е
 

Attachments

Последно уредено:

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
дали знае некој дали овој папагал е машки или женски ако може за помош,имам проблем бидејки овој белиов го мава др папагал аа др папагал е машли се познава и незнам што да мислам тука се сакаат тука овој белиот не му дава да јаде на другиот и перта со крилата а некојпат се играт ако знае некој д ми каже шо се дешава[DOUBLEPOST=1438244648][/DOUBLEPOST] машки или женски е
Досадна си, пред месец дена истово го праша ... уште е мало папагалчето, ако тоа над клунот му стане плаво значи е машко, ако е розевко е женско. Од прилика 3-4 месеци треба за да се дознае какво е папагалчето. Така да, стави за месец ипол слика и ќе ти кажеме ;)
 
Член од
10 февруари 2013
Мислења
47
Поени од реакции
8
Досадна си, пред месец дена истово го праша ... уште е мало папагалчето, ако тоа над клунот му стане плаво значи е машко, ако е розевко е женско. Од прилика 3-4 месеци треба за да се дознае какво е папагалчето. Така да, стави за месец ипол слика и ќе ти кажеме ;)
a bidejki se mavaat i klukaat sto mozam da storam bea razdeleni edna nedela no dzabe ako znae nekoj da pise neka kaze btw na nekoj so nesam dosadna
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.211
Поени од реакции
15.263
Toj pomalku što ti se svigja zameni go so sprotiven pol papal ili poklonigo na nekoh blizok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom