Палестина

Член од
22 февруари 2024
Мислења
734
Поени од реакции
2.399
Признавање на Палестина е акт на принцип.
Имате преку 140 од 190 земји кои ја признаа Палестина. Зборуваме за земји кои се силни сојузници на Западот и исто така земји кои немаат никаква придобивка од признавањето освен влошување на односите со Израел.
Или ќе биде едно за сите или ќе нема ништо.
Ќе ни се удри еден ден за вакви потези што ќутиме.

 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.646
Поени од реакции
21.571
Признавање на Палестина е акт на принцип.
Имате преку 140 од 190 земји кои ја признаа Палестина. Зборуваме за земји кои се силни сојузници на Западот и исто така земји кои немаат никаква придобивка од признавањето освен влошување на односите со Израел.
Или ќе биде едно за сите или ќе нема ништо.
Ќе ни се удри еден ден за вакви потези што ќутиме.

Ме потсети на видеово.

 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
240
Поени од реакции
730
Ако им се даде држава на Палестинците нека им се даде и на Курдите во Турција.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.710
Поени од реакции
26.231
Толку разбираш. На власт во Палестина (односно Palestinian authority или Палестинска самоуправа како што викаат официјално) е Махмуд Абас кој нема врска со Хамас.
Наеднаш хамас исчезна…
 
Член од
20 април 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.348
Ме потсети на видеово.

nema podobra i porealna serija od Yes Minister i Yes Prime Minister, nivoto na humor, sarkazam i satira e na neshto shto ne e povtoreno od togash. I najjako e shto istite tie ismevanja za sistemot, za lugjeto, za situacijata vo svetot e kompletna ista od vremeto na serijava. istite sranja gi gledame nasekade, najdobar primer so ovaa scena:
 

Human

Explorer
Член од
10 октомври 2009
Мислења
12.088
Поени од реакции
4.740
Чекај сега, Палестина каде на власт е Хамас се признава. Јас како што ги следев луѓето тука, сите пропалестинци/антиизраелци кажуваа дека Хамас бил оформен од Израел. Сега наеднаш не е оформен од Изреал или што е работата?
Уште појако, вака изгледа оправдан (за политички цело секако) нападот на Хамас на 7ми Октомври.
Многу тука тврдеа дека фолс флаг/геноцид/Израел виновен. Испаѓа ништо од тоа.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.263
Поени од реакции
18.084
Уште појако, вака изгледа оправдан (за политички цело секако) нападот на Хамас на 7ми Октомври.
Многу тука тврдеа дека фолс флаг/геноцид/Израел виновен. Испаѓа ништо од тоа.
Реално најавениот напад на Рафа и инсистирањето на тоа ја прели чашата. Не пијат нафта сите во светот, за да ги трпат глупостите на Нетанјаху.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Кога веќе ви тргна работата со видео серии, која е најдобра, еве ви уште една иако не верувам дека ќе ви се допадне тука сума да ви расипам забава. :sneaky:

Автоматски споено мислење:
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Slovenija je priznala državo Palestino

...ајде северџгани или да не нарушите традиција ќе чекате и Цро да ја признае Палестина

 

Kajgana Shop

На врв Bottom