Палачинки

Член од
2 јули 2007
Мислења
470
Поени од реакции
26
дај бе сега кога ме настрвивте постирајте рецепт да си направам :star:пошто многу ми се јаде во моментот... побрзо_О

иначе обозавам палачинки и ги јадам само со крем :salut:
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Ги обожавам палачинките од енрико (мада треба да ставаат помалку крем) и од Рамстор, само не знам како се викаше ресторанчето - со крем и бисквити мелени... уживанција.

Ептен мрзам палачинки со шлаг и банани ... бљак.
 
Член од
6 август 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
palachinki

amerikanskite palachinki se vikaat pancake i ne se pravat so obichno testo ima specijalno testo samo voda se tura i se mesha pa se przhat.
good apetite.
 
Член од
20 ноември 2005
Мислења
614
Поени од реакции
64
auuu jas psihicki se spremam dva dena da pravam palacinki ali tesko mi ide ;)
 

Black Rose

дете на цвеќето
Член од
12 февруари 2007
Мислења
1.972
Поени од реакции
38
Сакам Адам порција па :(..... леле палачинки :vozbud:
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
САКАМ .. САКАМ .... САКАМ !!!! :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

Благи, солени, лути, кисели (додуша не сум пробал вакви :toe:) топли, ладни , полни, празни, со многу крем, без ич крем, преполнети (да тече се од нив), домашни, купечки, во биртија, во елитен ресторан, дома, направени од мајка ми, од другарка ми, од мене (иако не е добра идеја :) ) тазе, од пред недела дена, од пред два дена, залепени на таван, подизгорени, недопечени... aaah... you get the point!

Колку и да сум прејаден... секогаш има место за една палачинка :)
that's me :pipi::pipi::pipi:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Спроти нашава куќа отворија една мала продавничка каде што прават палачинки! Палачинките се 50 денари(додека во Будва пола евро или евро беа?Ах,што не можам да се сетам....ама и не е важно,сакав да кажам дека ги прават онакви големи колку што беа во Будва) и ако сакаш ти ставаат:Бел и Црн Аурокрем,слатко од Јагоди,слатко од Вишни,суво грозје,Мед,Сирење(лол),шеќер,слатко од грозје,шлаг,банани и кекс..
Настрана од тоа,типот што ги прави палачинките е толку трапав и си нема везе од правење,што една палачинка ќе ја направи три пати бидејќи првата ќе се испокине на делчиња,втората ќе се изгори а третата ќе биде добра. Кога ги става работите што сакаш да ги има у палачинката може случајно да летне некое парче јагода,вишна или грозје од слатката,по некоја банана и по малце шлаг...Доколку се брзаш,ќе мораш самиот да си одговориш дека некако ќе се оправдаш зошто си закаснил бидејќи тој ако си единствениот купувач ќе те гњави околу 10 минути додека не ја среди тип-топ палачинката,а доколку има 1 или 2ца пред тебе мојот совет би бил да си одиш.
Абе хееелоу! Се настрвив кога го видов и трчај кај тато да ти даде пари,ми дава 100 денари за двајцата да купам ама од шо се изнервирав прво му викам направи палачинка по грешка ама од кога видов шо и како се случуе таму попрво ќе му ја залепев палачинката у лице + гратис бокс отколку да си земам и за мене


Ете.....се испразнив,веќе се чувствувам подобро,само сакав да се ослободам од негативната енергија што ми ја предизвика чоечето и мислам дека успеав у тоа .... :pos:

Инаку покрај тоа што отидов малку оф-топик,можете да видите дека ги сакам многу палачинките бидејќи одма кога видов палачинки пред продавницата се возбудив како убаво ќе си се насладам денеска,ама судбина бе баче.....не било судено за денес....ај можда деновиве дома ќе си направам,ќе се сликам како јадам палачинка па да ве настрвам малку па и вие еднаш да направите сами место да чекате на готово :)
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Палачинки со крем, банана и шлаг :wub:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
LELE VCERA JADEEV PALACINKI... MN EXTRA BEA... ALI ME MRZESE DA ODAM DA KUPAM BANANI PA SAMO SO KREM SI GI JADEV...
MOJOT SON E PLANINA OD PALACINKI SO KREM I COKOLADO I BANANI
 
Член од
4 август 2007
Мислења
60
Поени од реакции
1
neznam dali si jadela palacinki u NEMO u ohrid.abe son se. so krem, banani i orevi mmmmmm
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Обожавам Палачинки.
Најдобри се со крем(каков било),банани,шлаг и прелив.
ммммммммммммммммммммммммммммммм
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Палачинки со банана,прелив од чоколадо и крем се најубави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom