ПРОТЕСТ ПРОТИВ МЕНУВАЊЕТО НА УСТАВНОТО ИМЕ! ВТОРНИК, 18:00, плоштад МАКЕДОНИЈА!

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
265
Поени од реакции
18
Abe prepolno ke e utre ne se sekirajte!!! im pustiv poraki na site so gi znam, a vesta e tolku rasireno so i jas dobiv nekolku mejla za da dojdam!hehe
Epten mi e krivo so nema da sum tamu :( ama zato ke dajte klipovi na kajgana da vidime i nie nastrana kako bilo ;)!!!
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Не ми е чудно за Трендо, тоа педерче само за сеир го има.
Опериран од патриотизам,комуњар!
Кај нашол место таму го ставил, во подрум.
Немој екслузивната вест за косово да не е доволно упадлива!

Ќе ве замолам без навреди воопшто до било кого или било какви медиуми!!!!!

Ова е едно парче од официјалната изјава на организаторот, се надевам дека ќе биде прифатено:

„Организацијата повикува на мирен протест, кој е организиран од политички не обоени сили на младината на Република Македонија. Во оваа иницијатива не подржуваат повеке младинки организации, здруженија на граѓани и студенските организации на ″Универзитетот Св. Кирил и Методиј″- Скопје.

Стоиме зад ставот дека уставното име е неменливо, без шпекулирање на можниот расплет на настаните кои не очекуваат,единствено со дигање на гласот на младите.

Сметаме дека врв на демократијата е секој кој може мирно и достоинствено да го искаже своето мислење посебно кога се работи за вакви важни прашања. Ние протестираме мирно и достоинствено и како таква ја претставуваме државата од која доаѓаме.“
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Серпико браво брат за идејава...мислам дека ќе успее...штета што не ќе можам да дојдам а ептееееееееееен би сакал да дојдам
со среќа:vozbud:
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Серпико следен пат на прес ИЗБРИЧИ СЕ :) убав говор малце трема ама се поштува....абе море ашљак шо не ја носеше Кајгана маицата?:) Ајде утре ќе фуче
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Изгледа ке се прифати предлогот на Нимиц-се шушка во Вмро тоа а и јас мислам лично дека ке биди така :(
 

Cool

Untouchable
Член од
21 февруари 2006
Мислења
467
Поени од реакции
9
Дајте линк од прилогот на тв, не можам да се снајдам на канал5 страницана:smir:
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
542
Поени од реакции
15
serpico...bese na vestite a ....gotovo najaven e protestot kako so rekov nema da dojdam no ve poddrzuvam ....:)
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
Изгледа ке се прифати предлогот на Нимиц-се шушка во Вмро тоа а и јас мислам лично дека ке биди така :(
ништо не се шушка, предлогот нема да биде прифатен сигурно тврдам.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Се гледаме утре на плоштад ЕДНО ИМЕ ИМАМЕ ВО ДУШАТА ГО НОСИМЕ...:vozbud:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Кој вести да глеам сеа да го видам Сеприко?
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32

„Организацијата повикува на мирен протест, кој е организиран од политички не обоени сили на младината на Република Македонија. Во оваа иницијатива не подржуваат повеке младинки организации, здруженија на граѓани и студенските организации на Универзитетот "Св. Кирил и Методиј″- Скопје.

Стоиме зад ставот дека уставното име е неменливо, без шпекулирање на можниот расплет на настаните кои не очекуваат,единствено со дигање на гласот на младите.

Сметаме дека врв на демократијата е секој кој може мирно и достоинствено да го искаже своето мислење посебно кога се работи за вакви важни прашања. Ние протестираме мирно и достоинствено и како таква ја претставуваме државата од која доаѓаме.“


не обоени = необоени
младинки организации = младинcки организации

студенските организации = студенски организации... (so "-te" samo dokolku SITE organizacii na univerzitetot se poddrzuvaci, ili dokolku gi nabrois so ime tie koi podrzuvaat, primer "studentskite organizacii alfa, beta i gama")

ponatamu... malo preformuliranje na posledniot del :p

Сметаме дека врв на демократијата е секој кој може мирно и достоинствено да го искаже своето мислење посебно кога се работи за вакви важни прашања. Ние протестираме мирно и достоинствено и како таква ја претставуваме државата од која доаѓаме.“

bi go preformuliral vo:

Сметаме дека врв на демократијата е секој да може мирно и достоинствено да го искаже своето мислење, посебно кога се работи за вакви важни прашања. Ние протестираме мирно и достоинствено, каква штo e и државата од која доаѓаме, Република Македонија

odnosno:

„Организацијата повикува на мирен протест, кој е организиран од политички необоени сили на младината на Република Македонија. Во оваа иницијатива не подржуваат повеке младинcки организации, здруженија на граѓани и студенски организации на Универзитетот "Св. Кирил и Методиј″- Скопје.

Стоиме зад ставот дека уставното име е неменливо, без шпекулирање на можниот расплет на настаните кои не очекуваат,единствено со дигање на гласот на младите.

Сметаме дека врв на демократијата е секој да може мирно и достоинствено да го искаже своето мислење, посебно кога се работи за вакви важни прашања. Ние протестираме мирно и достоинствено, каква штo e и државата од која доаѓаме, Република Македонија
 

Dadence

sweet devil
Член од
3 февруари 2007
Мислења
390
Поени од реакции
2
Серпико следен пат на прес ИЗБРИЧИ СЕ :) убав говор малце трема ама се поштува....абе море ашљак шо не ја носеше Кајгана маицата?:) Ајде утре ќе фуче
Остај му ја брадат на човекот!!!! Со брада изгледа посериозен!!!!!:pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom