ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Дечки некој да не има искуство како се запишува мастер со стара програма: 4+1 :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ај малку помош за бруцошите :-D Дали Астеруд - вовед во право бара оригинал или може и копија?

Sent from my D2303 using Tapatalk
Никoј oсвен прoфесoркaтa пo aнглиски не ти бaрa oригинaлнa книгa (мaдa пoследнaтa сесијa и прoфесoрoт пo нaследнo бaрaл) кaкo услoв зa дa пoлaгaш/пoлoжиш испит зoштo aкo не се лaжaм и сo зaкoн е зaбрaнетo тoa. Е сеa oд другa стрaнa пa кoпирaњетo е пoвредa нa aвтoрски прaвa.
Е сеa ти мoжеш дa си искoпирaш и дa си учиш сaмo дoмa и дa не јa нoсиш книгaтa нa фaкултет.

Мене кoнкретнo Астеруд не ми предaвaлa aмa генерaлнo вaкa стoјaт рaбoтите :D

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Имам неколку прашања:
1. дали ви ја отвора страницата на факсот, бидејќи имав некои проблеми со операторот и не отвараше некои страници? Кај сите е истиот проблем со недостапноста или само кај мене (и корисниците на blizoo)?
2. Дали некој/а знае како е кај Татјана Петрушевска односно каква е таа? Имам изборен кај неа и сакам наскоро да го полагам, па сакам некое инфо за неа да споделите.
3. И да, колкава е веројатноста наместа Петрушевска, да одговарам кај асс. Јулија и каква е таа? Колку бараат двете и дали лесно се поминува кај нив?
Кај Татјана оди за 5 минути ќе завршиш, нема она толку време да те испрашува. :D
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Аман кој знае нека каже гледам има распоред за полагање септемвриска казнена , ќе има уште една октомври или оваа е ?! Зошто со овие никогаш не си начисто :eek:
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Аман кој знае нека каже гледам има распоред за полагање септемвриска казнена , ќе има уште една октомври или оваа е ?! Зошто со овие никогаш не си начисто :eek:
Оваа ќе биде само,испитите ќе се во октомври.
 
Член од
3 декември 2011
Мислења
112
Поени од реакции
145
Оваа ќе биде само,испитите ќе се во октомври.
За испити ме интересира го спремам ГПП на 80 прашања немам шанси да го спремам толку брзо. Затоа се шокирав бадијала ученото ако ја фуцнам :(
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
РАСПОРЕД ЗА ПОЛАГАЊЕ ВЛЕЗНИ КОЛОКВИУМИ И КОМПЈУТЕРСКО ПОЛАГАЊЕ НА ИСПИТИ ОД 2, 4 И 6 СЕМЕСТАР

Чекајте бе нема ли за 2, 4 и 6ти семестар влезни во казненава? Како што гледам терминиве се од претходната сесија, од Август месец. The fuck?
 
Член од
24 декември 2014
Мислења
8
Поени од реакции
1
Дечки да прашам дали на полагање МПП практикумот може да се однесе од друг колега или мора да си купам:rolleyes:? Затоа што нешо слушнав а и не дослушнав дали проф. ги потпишувал и слично.
Фала однапред :love:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Дечки да прашам дали на полагање МПП практикумот може да се однесе од друг колега или мора да си купам:rolleyes:? Затоа што нешо слушнав а и не дослушнав дали проф. ги потпишувал и слично.
Фала однапред :love:
Мoже и oд друг кoлку шo знaм јa не пoтпишувa ништo прoфесoрoт.
Каде се наоѓа кабинетот на Рашковски? :D:D
Oбичнo е вo кoмпјутерски центaр или вo училницa, тaму пoбaрaј гo.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom