ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
14 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
4
Учам во Арсени Јовков, деловен секретар. Ми кажаа дека интерен предмет историја носела највеќе бодови, а за вториот интерен не ми кажаа ништо. Дали носи мн бодови Секретарско Работење или Социологија?
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Учам во Арсени Јовков, деловен секретар. Ми кажаа дека екстерен предмет историја носела највеќе бодови, а за вториот ексеретн не ми кажаа ништо. Дали носи мн бодови Секретарско Работење или Социологија?
Историја what?
Историја екстерен?


Историја ти е интерен колку што знам јас. Најдобро да си земеш англиски како екстерен и историја и социологија како интерни.
Барем ја вака поминав :)
 
Член од
14 јануари 2012
Мислења
11
Поени од реакции
4
Историја what?
Историја екстерен?


Историја ти е интерен колку што знам јас. Најдобро да си земеш англиски како екстерен и историја и социологија како интерни.
Барем ја вака поминав :)
Да де се збунив. Инаку фала!
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Учам во Арсени Јовков, деловен секретар. Ми кажаа дека интерен предмет историја носела највеќе бодови, а за вториот интерен не ми кажаа ништо. Дали носи мн бодови Секретарско Работење или Социологија?
Лани за нас имаше конкурс објавено и си гледавме што треба да се земе за правен. Требаше: македонски, англиски, социологија и историја.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Учам во Арсени Јовков, деловен секретар. Ми кажаа дека интерен предмет историја носела највеќе бодови, а за вториот интерен не ми кажаа ништо. Дали носи мн бодови Секретарско Работење или Социологија?
Ја избрав интерен право и историја...тоа се бодува
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Некој случајно да не беше на дополнителниот час по Економика(кај Грозданоски) шо се одржа скоро пред 1 месец , па да знае нешто плус околу тоа што треба а што не треба и како треба да се учи(графици,табели,кои формули)...
 
Член од
23 декември 2010
Мислења
578
Поени од реакции
365
Кога почнува 2,3 и 4 семестар на политички со настава?
ја веќе 3 години забаталив и после втор семестар ставив малце на лер,па сега планирам да направам comeback:)

и распоредот за февруарска испитна сесија ако може некој да го ископира тука или на порака ќе бидам премногу благодарен
еве го линкот мене не ми го отвара
http://www.pf.ukim.edu.mk/ShowAnnouncements.aspx?ItemID=1114&mid=621&tabId=1&tabindex=0
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Мене ми спомнија дека ректоратот донесол одлука да се почне на 6ти Фев ама колку е точно не знам. Неделава сигурно ке објават на страната :)
Фала :) И мене така ми спомнаа, пишувало во Студентскиот водич дека се почнува на 6ти, а се завршувало негде 14/15 Јуни со испити. :)
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Фала :) И мене така ми спомнаа, пишувало во Студентскиот водич дека се почнува на 6ти, а се завршувало негде 14/15 Јуни со испити. :)
Еее лани колку убаво беше...почнавме на 31 Јануари а завршивме на 20 Мај со редовната сесија (поправната траеше негде до 26)...

Одмор=Перверзии :))
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Еее лани колку убаво беше...почнавме на 31 Јануари а завршивме на 20 Мај со редовната сесија (поправната траеше негде до 26)...

Одмор=Перверзии :))
Мм, ем полагавме крај на Декември, во Јануари само Вовед имавме и толку, одмор 3 недели; испитна заврши на 30 Мај со Информатика испитот :) Сега малце као да ја зезнаа работава :/
Искрено се надевам дека полабав ќе биде семестаров, ем поинтересни ми изгледаат предметите, ем викаат, парен семестар не е толку напето :))
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Мм, ем полагавме крај на Декември, во Јануари само Вовед имавме и толку, одмор 3 недели; испитна заврши на 30 Мај со Информатика испитот :) Сега малце као да ја зезнаа работава :/
Искрено се надевам дека полабав ќе биде семестаров, ем поинтересни ми изгледаат предметите, ем викаат, парен семестар не е толку напето :))
Трудово и Казнено тешко нас :)
П.с. Ги гледав книгите што ни се за 4-ти семестар. Секоја има над 250 страни за колоквиум. Како и да е и овој семестар имаме по 1000че за секои 6 недели :)
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
108
Поени од реакции
21
Трудово и Казнено тешко нас :)
П.с. Ги гледав книгите што ни се за 4-ти семестар. Секоја има над 250 страни за колоквиум. Како и да е и овој семестар имаме по 1000че за секои 6 недели :)
Хахах true_red_devil, ти стварно ѓаволче си бил, остај ме тука да се залажувам :P Знам дека не се лесни предметите ама пак поинтересно ми изгледа, ќе се учи така као поредовно :)
Семејно/Наследно и Административно не до толку ама Казнено и Трудово ќе треба да се грее столицата :) Само да не бидат некои намќори професорите и асистентите, аман :))
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Хахах true_red_devil, ти стварно ѓаволче си бил, остај ме тука да се залажувам :P Знам дека не се лесни предметите ама пак поинтересно ми изгледа, ќе се учи така као поредовно :)
Семејно/Наследно и Административно не до толку ама Казнено и Трудово ќе треба да се грее столицата :) Само да не бидат некои намќори професорите и асистентите, аман :))
Хахах true_red_devil, ти стварно ѓаволче си бил, остај ме тука да се залажувам :P Знам дека не се лесни предметите ама пак поинтересно ми изгледа, ќе се учи така као поредовно :)
Семејно/Наследно и Административно не до толку ама Казнено и Трудово ќе треба да се грее столицата :) Само да не бидат некои намќори професорите и асистентите, аман :))
Добро добро....Јас се извинувам а ти теши се дека ке ни е полесно и почни покасно да учиш оти нели лесно ни е :P
 
Член од
11 јуни 2011
Мислења
24
Поени од реакции
8
За тие што полагаа социологија на право дали може некој да ми каже каков е тој концепт? Дали треба да се раскаже лекцијата или да се напишат само потточки за тоа што ќе го раскажуваме?
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
За тие што полагаа социологија на право дали може некој да ми каже каков е тој концепт? Дали треба да се раскаже лекцијата или да се напишат само потточки за тоа што ќе го раскажуваме?
Јас го направив со цртички и Бачовска рече дека и се допаднал. Некои пишуваа есејски и не правеше ни за тоа проблем. Али побитното е усниот дел ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom