ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Кај Кандикјан на писмениот дел бараше пријавни листови или само кај тие усно шо полагаја ?
За секој испит си треба тоа.. Тие шо се писмено коа ке зимаат оцена ке донесат, а тие шо полагаа усно на лице место им бараше.
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 17:39 ---
Да, за камата имаше мислам... Втора група имаа тоа.

Кај Бачоска било боза... ама на тие шо им бил асистент Спасов ги изгорел...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
За секој испит си треба тоа.. Тие шо се писмено коа ке зимаат оцена ке донесат, а тие шо полагаа усно на лице место им бараше.
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 17:39 ---

Да, за камата имаше мислам... Втора група имаа тоа.

Кај Бачоска било боза... ама на тие шо им бил асистент Спасов ги изгорел...
социологија не дај боже да се паднеш кај спасов поегоистично суштество од тој нема само 7 и 8...Јасна 10 даваше и таму кај што не треба ама ајде...
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 19:15 ---
Кажете ми кај стојков ако полагаш писмено како е ? И некое прашање пишете ако можете :)
 
O

Orion.

Гостин
социологија не дај боже да се паднеш кај спасов поегоистично суштество од тој нема само 7 и 8...Јасна 10 даваше и таму кај што не треба ама ајде...
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 19:15 ---
Кажете ми кај стојков ако полагаш писмено како е ? И некое прашање пишете ако можете :)
Try Елена, асистентката МЈП:свиркам: има комплекс на виша вредност:confused:
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
социологија не дај боже да се паднеш кај спасов поегоистично суштество од тој нема само 7 и 8...Јасна 10 даваше и таму кај што не треба ама ајде...
--- надополнето: 26 јануари 2012 во 19:15 ---
Кажете ми кај стојков ако полагаш писмено како е ? И некое прашање пишете ако можете :)
Значи кај тие што им е право асистент ќе биде борба.

А на кој принцип прашуваат и дали се опфатуваат?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Како пројдовте истоија на право на испрашување, ајде споделете импресии и некое прашање ;)
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Значи кај тие што им е право асистент ќе биде борба.

А на кој принцип прашуваат и дали се опфатуваат?
Нас ни дадоа 45 мин да си напишеме концепт и после доброволци бира ти го чита концептот као и раскажуваш се што имаш да кажеш..

Ама совет да ви дадам сами собирајте си ги поените зашто мене ми вика немаш доволно да положиш 58 мислам(а имаше 2 пред мене со исти прашања истото го кажаа добија 8)и ми рекоа да чекам да завршат со сите да ти поставиме дополниотелно прашање ..си чекам јас така до 6 саат конечно ме прашаа и ми вика па јас грешка сум направил ти седмица имаш:tapp:
Јас ваква:вонзем:
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 11:22 ---
Try Елена, асистентката МЈП:свиркам: има комплекс на виша вредност:confused:
Ma 80 % проф и асс. на правен имаат комплекси на виша вредност..
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Некој да не знае кога е поправниот есеј МЈП и во колку часот? фала :)
 
O

Orion.

Гостин
Некој да не знае кога е поправниот есеј МЈП и во колку часот? фала :)
и јас треба да правам есеј мјп, и пратив маил на асистенткава да ја прашам, не враќа.
На страната нема нишо инфо...
Планирам ако не објават или ако нема поправен(ако сум го пропуштил терминот мада не верувам) да правам во казнена сесија во март
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
и јас треба да правам есеј мјп, и пратив маил на асистенткава да ја прашам, не враќа.
На страната нема нишо инфо...
Планирам ако не објават или ако нема поправен(ако сум го пропуштил терминот мада не верувам) да правам во казнена сесија во март
Термини за есеј не се објавуваат на страната , секогаш се прават после последниот термин за поправен колоквиум или испит
 
Член од
8 мај 2007
Мислења
175
Поени од реакции
0
Термини за есеј не се објавуваат на страната , секогаш се прават после последниот термин за поправен колоквиум или испит
Поправен есеј правеа кога беше поправниот колоквиум но тогаш не можеа сите да стигнат да прават есеј бидејќи беше закажан во 14 часот а имаше некои што полагаа поправен во 14 и 30 и мислам дека Елена кажа ќе имало нареден мислам на 30 но не сум сигурна затоа ако во случај ви пише на маил пишете :)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Итно ми е потребен Коментар на законот за Стечај и семинарска работа по Запишување на права на недвижности (било која тема). Однапред благодарам,
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Нас ни дадоа 45 мин да си напишеме концепт и после доброволци бира ти го чита концептот као и раскажуваш се што имаш да кажеш..

Ама совет да ви дадам сами собирајте си ги поените зашто мене ми вика немаш доволно да положиш 58 мислам(а имаше 2 пред мене со исти прашања истото го кажаа добија 8)и ми рекоа да чекам да завршат со сите да ти поставиме дополниотелно прашање ..си чекам јас така до 6 саат конечно ме прашаа и ми вика па јас грешка сум направил ти седмица имаш:tapp:
Јас ваква:вонзем:
--- надополнето: 27 јануари 2012 во 11:22 ---
Каков концепт? као у кратки црти што имаш да кажеш? и после истото го збориш? Златна Милена...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom