ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Четвртата книга (задолжителна) е ДРЖАВНОПРАВНА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА ОД 7 ДО 20 ВЕК.
А петтата (незадолжителна) е ИЗВОРИ некои тамо незнам...
--- надополнето: 20 јануари 2012 во 20:34 ---
Ние шо сме кај Поповска Историја ген.2011/2012 треба само од 4та книга од 175 до крај да се учи.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Четвртата книга (задолжителна) е ДРЖАВНОПРАВНА ИСТОРИЈА НА МАКЕДОНИЈА ОД 7 ДО 20 ВЕК.
А петтата (незадолжителна) е ИЗВОРИ некои тамо незнам...
--- надополнето: 20 јануари 2012 во 20:34 ---
Ние шо сме кај Поповска Историја ген.2011/2012 треба само од 4та книга од 175 до крај да се учи.
од 192 до крај . :)
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
Дали знаете дали ако ги искоритиш сите 3 шанси за на испит може да се полага во мартовска казнена сесија ??
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Дали знаете дали ако ги искоритиш сите 3 шанси за на испит може да се полага во мартовска казнена сесија ??
Имаш право на казнена сесија само незнам дали имаат право само тија што паднале на испит а ги поминале колоквиумите или без разлика дали си паднал и на колоквиум имаш право да одиш на казнена сесија ..
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
da moze do godinava na se broese polaganjeto
Да знам дека не се брои како полагање , само не ми бесе јасно дали може после трите искористени шанси да се полага казнена, некако не ми е логично дека би дозволиле , зашто тогаш некој презапишува предмети сите ќе си полагаат у мартовска ..Како и да е ќе прашам за сигурно на стидентски , само мислев ако некој знаес сигурно да пише да не идам специјално за тоа
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Да знам дека не се брои како полагање , само не ми бесе јасно дали може после трите искористени шанси да се полага казнена, некако не ми е логично дека би дозволиле , зашто тогаш некој презапишува предмети сите ќе си полагаат у мартовска ..Како и да е ќе прашам за сигурно на стидентски , само мислев ако некој знаес сигурно да пише да не идам специјално за тоа
A kolku sansi ima za polaganje ispit? i koga, primer sega ako padnes ispit sledna sansa koga e?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
A kolku sansi ima za polaganje ispit? i koga, primer sega ako padnes ispit sledna sansa koga e?
Имаш три шанси за испит , можеш да полагаш секоја испитна сесија, следна е мартовска таа е казнена се плаќа 1000 денари ако сакаш да полагаш , обично на таа идат студенти кои немаат фатено услов. после тоа има јунска значи после вторите колоквиуми што се слушаат во летен семестар, има септемвриска . има и октомвриска ама мислам дека таа е само за апсолвенти
 

Ivana*Antique

Чисто информативно
Член од
5 септември 2011
Мислења
312
Поени од реакции
144
Имаш три шанси за испит , можеш да полагаш секоја испитна сесија, следна е мартовска таа е казнена се плаќа 1000 денари ако сакаш да полагаш , обично на таа идат студенти кои немаат фатено услов. после тоа има јунска значи после вторите колоквиуми што се слушаат во летен семестар, има септемвриска . има и октомвриска ама мислам дека таа е само за апсолвенти
A ako nemam fateno uslov, ke moze da slusam i polagam vtor semestar?
 
Член од
21 јануари 2012
Мислења
15
Поени од реакции
2
A ako nemam fateno uslov, ke moze da slusam i polagam vtor semestar?
Мислам дека можеш да го запишеш и слушаш ама дека ке можеш да го полагаш од коага ќе фатиш услов , не сум сигурна за ова прашај си на студентски или нека ти пише некој што знае сигурно
 
Член од
15 јуни 2011
Мислења
62
Поени од реакции
14
Znam deka nie sme prva generacija sto polaga zavrsen ispit no sakam da prasam dali nekoj mozebi bil od nekakvi pricini na ispit kaj Bacovska Stojkov Taskovska mi treba pomos ne znam na sto poveke da se fokusiram dali barat samo ona najbitnoto ili se treba da se znae posto od 500 strani mala e verojatnosta deka se ke naucis dobro
 
Член од
2 август 2011
Мислења
81
Поени од реакции
41
Претходни генерации,

Што мислите,а ако ние бруцшиве им побараме да се смени ова со испитиве старо новиов систем(мислам дека и на нив вака повеке работа им се отвори и плус хаос се стори док се закажат испити) имаме шанса да не послушаат ? :)
 
Член од
9 ноември 2011
Мислења
71
Поени од реакции
4
da ne ima nekoj sto polaga angliski????i nekoi prasanja so se pagaat????helpppp
--- надополнето: 21 јануари 2012 во 22:52 ---
DECKI DA NE PRAVEL NEKOJ NAUCNO ISTRAZUVACKA RABOTA MJP???????????
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
Претходни генерации,

Што мислите,а ако ние бруцшиве им побараме да се смени ова со испитиве старо новиов систем(мислам дека и на нив вака повеке работа им се отвори и плус хаос се стори док се закажат испити) имаме шанса да не послушаат ? :)
Мали се шансите за такво нешто
 
Член од
21 август 2011
Мислења
145
Поени од реакции
46
Некој што полагал есеј применета економика да ми пише што прашања им се паднале
 

Kajgana Shop

На врв Bottom