ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
20 јануари 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
однапред благодарам за некој кој ќе посвети време да ми го објасни методот на полагање на облигации, искуства и секако насока за што конкретно се паѓа
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
однапред благодарам за некој кој ќе посвети време да ми го објасни методот на полагање на облигации, искуства и секако насока за што конкретно се паѓа
Се пoлaгa уснo, гo имaaт силaбусoт пред нив и oд силaбусoт ти пoстaвувaaт прaшaњa, дoбивaш 3 прaшaњa и си прaвиш кoнцепт и пoсле збoриш, не е тешкo кoректни се нa испит. Еве јa кoнкретнo иaм дoбрo искуствo сo Недa иaкo сите викaaт декa демек кaј неa нaјлoшo билo. Јa имaв прaшaњa зa мoрaлoт кaкo извoр нa oблигaциoнoтo прaвo, прaвa и oбврски нa купувaчoт и рaбoтoвoдствo без нaлoг.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Како е на испит кај Бачовска социологија? Полагам во петок и страв ме фаќа дека нема се да стигнам да научам, има некои теми што се многу тешки :(
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Ај ако може да ми кажете, приемно време на Кандикјан кога е.
Фала
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Студентка сум на Правниот факултет во Скопје, за една недела полагам Вовед во право на ЕУ писмено па ако има искуство некој во врска со предметов, прашања што како и ако може совет што да правам со вторава книга на Татјана дали воопшто да се учи..
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Полагам за една недела вовед во право на ЕУ ако може некој да ми даде совет што да правам со вторава книга, дали воопшто да се учии овае отров и прашања некои што се паѓале...[DOUBLEPOST=1453465371][/DOUBLEPOST]
Како е на испит кај Бачовска социологија? Полагам во петок и страв ме фаќа дека нема се да стигнам да научам, има некои теми што се многу тешки :(

Mnogu e fina ne se sekiraj
 
I

[In]kognito

Гостин
Какви се на испит Узунов и Биљана (усно)применета?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
25 октомври 2012
Мислења
820
Поени од реакции
1.233
Да прашам ако знае некој,во петок кај Бачовска социологија и тие од 2 семестар што ни е останата полагаат?
 
Член од
28 јануари 2015
Мислења
518
Поени од реакции
2.870
Какви се на испит Узунов и Биљана (усно)применета?
Се влечат три прашања, си правиш концепт на ливче и одговараш. Строги се и треба сите да ги одговориш ако сакаш повисока оцена.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Какви се на испит Узунов и Биљана (усно)применета?
Јa пa иaм мaлце рaзличнo искуствo oд МoнaЛизa, oкеј се нa испит знaaт дa ти пoмoгнaт мaлце у смислa дa те пoтсетaт зa штo требa дa збoриш и јa пoлa прaшaње oд тие 3 не гo знaев a ми стaвијa 8цa. Шo знaм мoже мнoгу им знaчи aкo имaш пoени oд aктивнoст, јa имaв мaксимум пa мoже и зaтoa пoвисoкa oценкa ми стaиле.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
neznam dali e za ovde prasanjevo vo temava vaka sea eden rodnina mu bese pozajmil pari na eden poznanik pred 6 meseci i sea ovoj uste mu gi nema vrateno dali rodninata moze da go prijavi vo policija da napomenam toj mu gi bese dal parite na raka 250 evra bez svedoci ili slicno policija ima li pravo da go goni ako go prijavi rodninata ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
neznam dali e za ovde prasanjevo vo temava vaka sea eden rodnina mu bese pozajmil pari na eden poznanik pred 6 meseci i sea ovoj uste mu gi nema vrateno dali rodninata moze da go prijavi vo policija da napomenam toj mu gi bese dal parite na raka 250 evra bez svedoci ili slicno policija ima li pravo da go goni ako go prijavi rodninata ?
Има посебен потфорум за право и закони, конкретно еве ти ја темата каде што можеш да го поставиш твоето прашање.
 
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
За запишување во следен семестар треба електронски да се пријави?
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
За запишување во следен семестар треба електронски да се пријави?
Не, си одиш во книжарата и си купуваш пријавните листови и уплтниците, потполнуваш, уплаќаш и носиш во студентски да ти заверат семестар во индексот.
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јa пa иaм мaлце рaзличнo искуствo oд МoнaЛизa, oкеј се нa испит знaaт дa ти пoмoгнaт мaлце у смислa дa те пoтсетaт зa штo требa дa збoриш и јa пoлa прaшaње oд тие 3 не гo знaев a ми стaвијa 8цa. Шo знaм мoже мнoгу им знaчи aкo имaш пoени oд aктивнoст, јa имaв мaксимум пa мoже и зaтoa пoвисoкa oценкa ми стaиле.

Sent from my LG-D620 using Tapatalk
А што прашања те прашаа т.е извлече?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom