ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Член од
9 мај 2013
Мислења
1
Поени од реакции
0
Знае некој кога е приемно време на проф. Мери Лазаревска :?????
 
Член од
9 мај 2013
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, ме интересира дали некој од вас е на смерот за новинарство и ако може некои подетални информации да ми даде за истиот. Размислувам да се запишам на тој, но од сите страни слушам различни мислења (тешко е, лесно е, вака, така, многу бараат, малце бараат, тешка/лесна е новата програма, бла бла) така да ако може некој кој што веќе студира/л на овој смер да ме информира. Фала ви. :)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
391
Поени од реакции
125
Дечки, абе нешто материјали за Одлуки на Меѓународниот суд на правда да нe ви се наоѓаат случајно !? pls pls pls многу ми е итно :/
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Што значи тоа некој да е ослободен од испит?
 
Член од
18 јануари 2012
Мислења
381
Поени од реакции
653
идни колеги, да ја положам матурава и ќе се запишам на Правниот факултет Јустинијан Први на смерот Правни студии. Неколку пати се менуваше системот па би сакал да ми кажете како функционира сега полагањето? Колкави се квотите и некакви други битни информации кои ќе треба да ги знам како иден студент на овој смер. И кога оваа година почнува уписот?
Благодарам :)

И покрај сите сознанија, ти препорачувам да си го прочиташ договорот кога ќе се запишуваш, бидејќи се непредвидливи, можеби ќе им текне уште нешто да изменат...
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
14
Поени од реакции
4
луѓе ај некој нека каже искуства за МПП втор колоквиум шо како да се учи на шо да се посвети внимание????? :)
--- надополнето: 17 мај 2013 во 07:50 ---
луѓе ај некој нека каже искуства за МПП втор колоквиум шо како да се учи на шо да се посвети внимание????? :)
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Слушам летоска ќе морало на пракса да се иде иако сум прва година.Ја знае некој процедурата што треба да направам?
--- надополнето: 18 мај 2013 во 20:23 ---
Слушам летоска ќе морало на пракса да се иде иако сум прва година.Ја знае некој процедурата што треба да направам?
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Пенологија нешо прашања да не има појма некој што од прилика се паѓа?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Слушам летоска ќе морало на пракса да се иде иако сум прва година.Ја знае некој процедурата што треба да направам?
--- надополнето: 18 мај 2013 во 20:23 ---
Слушам летоска ќе морало на пракса да се иде иако сум прва година.Ја знае некој процедурата што треба да направам?
Треба да земеш потврда за пракса од студентски, да ја пополниш и да им ја вратиш за да ти ја заверат и после таа потврда ја носиш таму кај што ќе идеш на пракса и на задната страна ти пишуваат дека си посетувал пракса и ти ја враќаат и на крај изглеа ја даваш потврдата заедно со другите документи коа ќе упишуваш 3 семсетар
 
Член од
15 септември 2011
Мислења
10
Поени од реакции
3
Римско полагав усно кај Бучковски и беше супер, со многу малку сите поминавме. А за уставно мислам дека Силјановска или Десковска ти се поубав избор :)
Фала за одговорот :) Римско одам кај Бучковски, а уставно кај Силјановска, па со среќа на сите во јунска сесија (y)
--- надополнето: 26 мај 2013 во 22:04 ---
Ја ќе улетам и само ќе кажам дека Марко Кртолица е најдобриот асистент/професор на целиот факултет. Комплетен, во секоја смисла на зборот.
Не сум сретнал досега таков човек, во оваа сфера, најискрено.
Се сложувам(y)
 
Член од
27 март 2010
Мислења
15
Поени од реакции
0
Може ли некој да ми каже кога отприлика се организира сесијата во август или септември (како и да се води :confused: ) ?? И дали ако ја пропуштам сесијава сега што е во јуни можам директно да полагам во август или ќе треба да го презапишам предметот?
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Поназад некој колега ми кажа накратко за предметиве од 2 семестар што и како се, ама ако може некој подетално за испитов по англиски да ми каже како оди и дали е тешко да се оствари повисока оцена?
Знам за прашања и такви ствари за колоквиум, ама немам баш читано убаво па да знам дали да фаќам допрва воопшто :)
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Можно/дозволено ли е да се закаже испит во текот на колоквиумската недела ?
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Се знае кога ке бидат уписиве на факултетов?
 

Marchelo93

Дипломиран Џаболебар
Член од
10 јули 2011
Мислења
1.931
Поени од реакции
1.997
Има некој полагано Право и Информатичка технологија кај Мишо Докмановиќ?Што испрашува највеќе и многу бара ли на испит?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom