ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Не го разбирам прашањево со скалава !?

Да се симне границата за отцени !? Може. Лани Економика за 6ка даваше од 59 бода, други даваа по гратис 3 бода ако ти треба за поголема отцена итн...
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Дечки историја се паѓаат на колоквиуми некои прашања од копирнициве што има или тешко??? Ве молам кажете во пон полагам :/
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Дечки историја се паѓаат на колоквиуми некои прашања од копирнициве што има или тешко??? Ве молам кажете во пон полагам :/
Што предмет?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
ај ако има некој некакви прашања по историја на правото нека постира или нека прати по ПП ;)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Историја дали се паѓаат прашања, кажи ми жити се
нема само еден предмет со зборот “историја“ како дел од името, бидете поконкретни коа прашувате за предмети :)
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Историја на правото за прва година, прв семестар дали се паѓаат на колквиуми прашањата од Либро и Зоки? ;)
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Историја на правото за прва година, прв семестар дали се паѓаат на колквиуми прашањата од Либро и Зоки? ;)
Мене лани ниту едно не ми се падна, тие во копирница се уште од времето кога Докмановиќ бил асистент, сега лиглата Ина ги прави, ама лесно е историја немате гајле.

Туку некој нешто да каже Вовед во ЕУ по новава книга што има полагано како е , се бара на памет или како?
 
Член од
28 јули 2011
Мислења
81
Поени од реакции
25
Фала ти Спирка,
а како лесни имаме 3 книги за учење мене ништо не ми е јасно, се ми е изпомешано и убедена сум дека ќе паднам историја слични се прашањата како од тие од копирниците мислам на тежината или полесни и дали треба се да се учи или само најосновното???? Више немам памет побудалев само историја учам и пак ништо не знам
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.716
Не е тешко историја бе. Океј зависи, ако сте сакале историја у средно нема да ви е тешко ни ова.

Колку што памтам од прашањата, имаше за договорите, брачните односи, наследните, имиња на владетели, чиновници - икаку, шаканаку и тн...

мене ми беше најинтересниот предмет од прв колоквиум. :)
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
ајде помина тасковска сеа е историја.......вака..историја имаше прашања со НЕГАЦИЈА... со зборчето НЕ така да пазите како читате...иначе се лесни ако имате прочитано ако не ајт јануари хахаха ...иначе во наша генерација слабо се паѓаа прашања од прв колоквиум на втор се паѓаа на прв Не. др научете ги поглавните работи набројувања бла бла ...не е теШКО!!!
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Историја у принцип лесни прашања беа! Родна кога би го предавала тој предмет никој не би го положил :)
БДВ исположивте социологија бруцоши? :)
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
153
МЈП какви прашања дава, Родна стил или??? И доколку му се наоѓаат на некој МЈП стари прашања па ако може да пушти, да видиме како ќе биде :D
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Фала ти Спирка,
а како лесни имаме 3 книги за учење мене ништо не ми е јасно, се ми е изпомешано и убедена сум дека ќе паднам историја слични се прашањата како од тие од копирниците мислам на тежината или полесни и дали треба се да се учи или само најосновното???? Више немам памет побудалев само историја учам и пак ништо не знам
И мене првиот колоквиум ми беше се` измешано и не го учев и го паднав, ама после вториот и поправниот извадив ептен високи бодови. Залажувај се дека стварно ти е интересно тоа што го читаш, ќе го сфатиш и немаш гајле после :D Инаку памтим едно прашање по историја а тоа беше: На кој бог му припаѓал Хамураби или така нешто :P
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.537
Поени од реакции
2.229
Ај некој што има искуство со Фрчкоски МЈП нека каже што можеме да очекуваме за утре....?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom