ПОПУСТИ!

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
Почна сезона на попусти дали купувате на попуст?
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Па кај нас и нема баш некој попуст,освен во големите продавници како Манго,Теранова и тие останатите.Во помалите,непознатите нема никаков попуст.Некаде и да има попуст,пак цените се многу високи за наши услови.Обично купвам наменски,нешто ко ќе ми фали,па нема врска дали е на попуст или не.Во секој случај попустот е добредојден.Ама да трчам специјално оти имало попуст,не.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Jaс да, купувам. И тоа во Скопје одам најчесто кога има попусти, бидејќи ми е бизарно и смешно кога ги намалуваат огромните цени на 1 третинка од истите, а во исто време и искористувам по некое убаво ефтино палто, чизми, чанта итн итн. Не сум роб на тоа-убаво е само ако е скапо, токму затоа што постојат попустите.

Нешто неможам да сфатам, зошто има луѓе кои се навредуваат ако купат нешто на попуст, уствари не купуваат на попуст оти им е понижувачко, без разлика дали им се допаѓа или не тоа што треба да го купат.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
ееее кај нас ретко да видиш правилен попуст.
а и јас не купувам на попуст тоа многу реткооо но не од причина како еци што кажа дека е навредливо, но не сум навикната на попуст да купувам. С
и викам наместо да си купам чизми сега на крај на сезоната а идната сезона може ќе излезат нови модели што ептен ќе ми се свиѓаат, со тие пари ќе си купам сега кондури или сандали што ќе излезат нови, или наместо капутче ќе си купам нова пролетна јакна ........
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Купувам секогаш кога ќе ми се присвиѓа нешто.
Не ми е битно дали е на попуст или не.
Ама не е дека ќе ми се слоши ако е на попуст.:pos:
 

**Buli**

засекогаш дете!!!
Член од
3 декември 2007
Мислења
125
Поени од реакции
2
Ауу дефинитивно на попуст:pipi:
Звучи скржаво, ама ми се лоши кога ќе ги видам надуванине цени...реално, и бутуциве живеат за тој поуст, па ги пумпаат цените за да има логика маркетиншкиот трик наречен 90% (не дека стварно вределе толку парчињата)....Немам ништо против да дадам пари, ама за нешто што вреди, а чим на истото му се симиња цената од 3000 на 250, па вајда и не вредело толку, а??

Значи, ипак попуст...:smir:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Купувам секогаш кога ќе ми се присвиѓа нешто.
Не ми е битно дали е на попуст или не.
Ама не е дека ќе ми се слоши ако е на попуст.:pos:
Баш така. И јас си купувам кога ќе видам нешто што ми се свиѓа, ако го чекам за попуст ќе го снема веќе. :)
Тука во Македонија, досега кај и да имало попусти поголеми нигде немало ништо саглам за купување, додека во другите земји кај што сум била, сум купувала после сезона преубави работи. :helou:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Се прашувам зошто нема кај нас Аутлет(лански модели и сл.) бутици како што има во другиве земји!!!Мене на пример далеку ми се подобри некои парчиња од ланската сезона ама не сум ги купил пошто цената им била енормна(пр. фармерки energie 14500ден.),Е сеа во цел свет следната сезона цената на истите би му им била упола...само кај нас го нема тоа!
Всушност јас не знам дека го има,а ако некој знај дека има би ценел да ми кажи.:toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Купувам количински повеќе кога има попуст зошто реално и тоа се вистинските цени на производите. Плус не сакам да ми биде мака ако купам нешто за дупло повисока цена.:wink:
Ако нешто ептен ми се свиѓа си го купувам и така кога нема попуст.
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
Се прашувам зошто нема кај нас Аутлет(лански модели и сл.) бутици како што има во другиве земји!!!Мене на пример далеку ми се подобри некои парчиња од ланската сезона ама не сум ги купил пошто цената им била енормна(пр. фармерки energie 14500ден.),Е сеа во цел свет следната сезона цената на истите би му им била упола...само кај нас го нема тоа!
Всушност јас не знам дека го има,а ако некој знај дека има би ценел да ми кажи.:toe:
Го има тоа и кај нас продавање на стари модели ама не на поуст него по тие цени кои ги спомна само што се продаваат како нови модели. Неможам да тврдам дека сите брендови го прават тоа но повеќето што ги има кај нас набавуваат на попуст стари модели и ги продават како нови така ја зголемуваат маржата и со помалку продадени парчиња заработуваат а од друга страна се сигурни на пазарот затоа што друг неможе да го увезе тој бренд.
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
119
Поени од реакции
4
Попуст нема тоа е лажење за муштеријата да се улета и да купи нешто :)
 

5ko

Член од
20 октомври 2007
Мислења
122
Поени од реакции
3
Попуст нема тоа е лажење за муштеријата да се улета и да купи нешто :)
Има јас купив дупло повеќе работи од планираното затоа што во продавницата каде што редовно пазарам имаат 50% попуст. Значи се е на пола цена.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
3
Има јас купив дупло повеќе работи од планираното затоа што во продавницата каде што редовно пазарам имаат 50% попуст. Значи се е на пола цена.




ami brat tolku vredeleee zato taka popustot e da se zalazis i ja pokazva realnata slika na proizvodot da vidis kolku vredel jas vo probavnicite kaj sto kupucam mnogu retko ima popust taka daaa
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Можат да се најдат добри парчиња на попуст, али ретко, посебно овде во Прилеп. Во Скопје да, али овде кај мене ептен ретко.

Дали купувам? Па ако ми се свиѓа зошто да не.
 

Me_myself&I

THE GODDESS
Член од
27 ноември 2007
Мислења
70
Поени од реакции
1
Попуст нема тоа е лажење за муштеријата да се улета и да купи нешто :)

се сложувам.ти ќе се улеташ,мислиш сеа ке се изнакупуваш,влагаш внатре и што ќе видиш-останале само големи или мали броеви,или од се има,ама баш тоа што тебе ти се свиѓа нема,или пак е упропастено-некој му скинал копче,или го замачкале со нешто,итн итн

а да не зборувам конкретно за теранова,кога има попуст,внатре нема кислород,се е растурено,не се знае што е што,ако ти се погоди нешто по вкус и број,чекаш некое време за слободна гардероба,и на крај имаш тест за нерви на каса:vozbud:


а сум приметила во некои продавници,работи што ми се свиѓале,на попуст,горе им се запишува повисока цена,ја пречкртуваат,и ти продаваат демек со попуст по истата цена што била пред попустот:tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom