ПОПИС 2011-Ќе се преброиме ли?

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
се е можно......ако си им сумнив........и јас купив со пари од странство........ама не е скапа......плус и у работен однос сум така да не веруам.....да се занимават со мене си кажав дека имаме две аута........
Многу сериозно ме свати ме интересира што прашања поставуваат општо?
 
S

Sagan

Гостин
Многу сериозно ме свати ме интересира што прашања поставуваат општо?
Прашуваат дали работиш, колку време, колку земаш плата, дали имаш кола и која ѝ е вредноста. Исто и дали имаш подигнато кредит за неа. Мене такви прашања ме прашуваа.
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
do
Прашуваат дали работиш, колку време, колку земаш плата, дали имаш кола и која ѝ е вредноста. Исто и дали имаш подигнато кредит за неа. Мене такви прашања ме прашуваа.
добро, прашањата се различни од место во место? мене НЕ ме прашаа колкава плата земам, ниту за вредноста за колата.ниту пак за кредит!???!
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Прашуваат дали работиш, колку време, колку земаш плата, дали имаш кола и која ѝ е вредноста. Исто и дали имаш подигнато кредит за неа. Мене такви прашања ме прашуваа.
А да ми го попушат еднаш може?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.177
Поени од реакции
15.991
Прашуваат дали работиш, колку време, колку земаш плата, дали имаш кола и која ѝ е вредноста. Исто и дали имаш подигнато кредит за неа. Мене такви прашања ме прашуваа.
Или тие што те попишувале си играле мајтап со тебе, или ти играш мајтап тука со нас. Трето нема.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Прашуваат дали работиш, колку време, колку земаш плата, дали имаш кола и која ѝ е вредноста. Исто и дали имаш подигнато кредит за неа. Мене такви прашања ме прашуваа.
Не заебавај..за куќа/стан да прашуваат,година на градба и сл..ама за кола ја прашање немав
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Не заебавај..за куќа/стан да прашуваат,година на градба и сл..ама за кола ја прашање немав
Кај мене прашувале дали работам, со што одам на работа, колку километри поминувам во денот, дали имам кола, итн...
Собираат статистички податоци, тоа е тоа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Или тие што те попишувале си играле мајтап со тебе, или ти играш мајтап тука со нас. Трето нема.
Не верувам дека игра мајтап пошто и мене ме прашуваа вакви работи, колку коли имате :)
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.177
Поени од реакции
15.991
Не верувам дека игра мајтап пошто и мене ме прашуваа вакви работи, колку коли имате :)
Да, тоа прашуваат. Ама повеќе од сигурен сум дека не прашале колкави примања имате, дали на кредит сте ја купиле колата и колкава е нејзината вредност.
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.840
Поени од реакции
5.120
Да, тоа прашуваат. Ама повеќе од сигурен сум дека не прашале колкави примања имате, дали на кредит сте ја купиле колата и колкава е нејзината вредност.
Де бе собираат статистички податоци, што ти е толку чудно?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom