Охрид

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Има ли во Охрид некоја месара што имаат гратис печење месо, ако купиш од кај нив?
Во Скопје знам многу такви, ама во Охрид не сум приметил дали има.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Има ли во Охрид некоја месара што имаат гратис печење месо, ако купиш од кај нив?
Во Скопје знам многу такви, ама во Охрид не сум приметил дали има.
Месарите немет таква опција ама зато имаш скара на кило ..
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Предлог за добра скара на кило?
Мар-Мар кај автобуска имаш , Даце кај гимназијата ти е ама неам јадено одамна од таму незнам сеа каква е ... Имат и едно ново кај крст-џамија отворено ама таму воопшто немам пробано . Мар-Мар е топ.
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.468
Поени од реакции
3.270
Ја не сум по скарата ама таа Даце ја фалеа пријатели летово, многу била добра.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
брука
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.923
Поени од реакции
12.413
брука
Ехее тој за компензација шо се влечкал по судој сеа ќе добиет и ново тендерче. :angel:
 

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.654
Поени од реакции
3.768
брука
Ц...недопирлив е...а штотуку помислив(ме) дека у „севернава„ биртија снемало корупција...
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Ц...недопирлив е...а штотуку помислив(ме) дека у „севернава„ биртија снемало корупција...
Нажалост така е,судот е дувло на корумпирани ,судот се зарази од вирусот од коштапљерот шо беше пријател со еден министер / лажен патриот,кодош,шо ровареа заедно по чешка како некои преставници од фирми а таму кур топореа ,а на Козарите од охрид/струшкиот регион шо праеа дубари им наплаќаше колку сакаше и нормално беа недопирливи,а и денес е исто и дури полошо.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Искршен половина дрворед на „Туристичка“

Го наоѓаш ѓубрево. Прво го кршиш од ќотек. А откако ќе се рехабилитира во Костозглобна, во синџири го ставаш да ги засади дрворедите повторно. А додека ги сади, секој што поминува да го плукне.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom