Отклучување на СИМ картичка

Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Не си разбирам многу од мобилки т.е од отклучување, кодирање, декодирање и сл. така да немојте да се смеете ако зборот во насловот на темата е погрешен. Значи вака, си купив пред некој ден број т.е сим картичка од вип, ми се исклучи телефонот, а тоа "картончето'' каде што го пишува пинот и пукот го немам т.е го изгубив. Има некој начин за да го уклучам телефонот со таа сим картичка?

П.С Не најдов таква тема, ако има избришете ја и дадете ми линк од таквата (ако има)
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Нема ли да е проблем тоа што сим картичката ми е купена од трафика?
доколку картичката е купена на твое име, не е битно каде си ја купил. Тогаш можеш да појдиш во најблискиот салон на Вип, и би требало да ти средат работа.
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
доколку картичката е купена на твое име, не е битно каде си ја купил. Тогаш можеш да појдиш во најблискиот салон на Вип, и би требало да ти средат работа.
Во трафика не го кажува името туку дава 150 денн и му даваат картичка.(значи не се знае на чие име е картичката)
"Слободно отиди до вип и кажи го бројот и проблемот и речи им нека ти го извадат пинот ако сакаш (чим не се разбираш) ." :)
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
414
Поени од реакции
163
Дечки, средив некако и ви благодарам многу...може клуч на темата сега
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
јас еднаш си го загинав то пинот и пук кодот
иначе
само на телефон му се јавив од друг број...и ме прашаја кој бројој сум ги вртел последно и кога сум стаил кредит последно и ми ја отклучија..усвари ми го дадоја пук кодот...
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
10.033
Поени од реакции
14.970
Во трафика не го кажува името туку дава 150 денн и му даваат картичка.(значи не се знае на чие име е картичката)
"Слободно отиди до вип и кажи го бројот и проблемот и речи им нека ти го извадат пинот ако сакаш (чим не се разбираш) ." :)
и јас така купив број...од трафика...фино си запиша податоци...и ај со здравје...ме збунува ова
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.280
najbolji broevi se kupuvaat od ovie marka franga., ., pari broj ., ....a za posle tepaj glava ili frlaj bidejki brojot e zaveden na drugo ime nieden operator nema da vi dade nikakvi podatoci.......pochetokot beshe shega ..... zatoa ne kupuvajte od ulica tuku samo kaj ovlasteni distributeri
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
28
Поени од реакции
8
и јас така купив број...од трафика...фино си запиша податоци...и ај со здравје...ме збунува ова
Незнам, јас го земав бројчето само од продавница не ми побара ни податоци ништо..
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Незнам, јас го земав бројчето само од продавница не ми побара ни податоци ништо..
Само на ОНЕ се запишуваат податоци мислам. Другиве не бараат. Знам јас за мене кога купував ОНЕ број ми запишуваа податоци. А на ВИП и Т-Мобајл кога купував, исто ко да купувам цреши. Нит податоци нит ништо не ми побараа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom