Оригинал или фејк Самсунг s7

Статус
Затворена за нови мислења.

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Оди на ит имаш за 24к с7 со 11м гаранција ... вака според сликиве треба да е оргинал ама не би ризикувал
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Истиот телефон го има и реклама5. Користен 5 месеци и купен во Швајцарија. Не вреди за таа цена, плус се гледа дека е користен без маска.
 
Член од
7 јуни 2014
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.178
Невозможно е да ти кажам дали е оригинал или копија ни јас ни било кој друг по слики, друго може и продавачот кој не е професионалец да незнае (платил оригинал - добил копија).

Она што можам да ти го дадам како добар предлог е следново: побарај од продавачот можност ако не е оригинал да се врати телефонот назад а он тебе парите во разумен рок од 24-48 часа ( секако да нема оштетувања од твоја страна во меѓувреме ), секако тоа да биде добиено како sms или e-mail за да може да се докажувате ако затоа се јави потреба.

Ова ти го давам како предлог бидејќи јас продадов доста непотребни но гарантирано исправни работи и на сите купувачи им ја понудив опцијата, сите ја прифатиај и никој не ја искористи можноста за враќање.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
половен е, се гледа дека има гребаници, иначе треба да го видиш ја вака не би земал
Па јас не се разбирам затоа е и не коментирав дали е автентичен. Инаку истиот совет му го дадов да појде со некој пријател колку толку што се разбира и да го тестира

П.С За 400 евра има гарантирано нов супер телефон.(Можеби не С7 ама па реално телефонот е повеќе за чалам и ретко кој би имал реална потреба од таков хај енд уред, освен ако имаш екстра кеш па не ти е гајле)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.272
Ако не експлодира или се запали во каргото по пат - фејк е
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
400еур имаш да лупнеш и ќе ги даваш на нешто користено и невидено без сметка и гаранција :facepalm:

П.С За 400 евра има гарантирано нов супер телефон.(Можеби не С7 ама па реално телефонот е повеќе за чалам и ретко кој би имал реална потреба од таков хај енд уред, освен ако имаш екстра кеш па не ти е гајле)
Колку сте само досадни со овие муабети. Подобро половен - сочуван како нов, одколку нов - и 60€ помалку во новчаник.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Колку сте само досадни со овие муабети. Подобро половен - сочуван како нов, одколку нов - и 60€ помалку во новчаник.
Твои пари твое решение нели. Јас кажувам како јас размислувам.

Точно тоа. За да заштедиш 60 евра спремен си да проебеш 400..
Значи ако буџет ти е 400, земи некој нов за 400 и да има некоја карактеристика послаба, и така нема ни да приметиш разлика. А ако користениот цркне за 1 месец и те како ќе осетиш разлика. Или штеди уште 60 и купи нов за некое време.

Има една поговорка, будалите и сиромашните два пати плаќаат.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
На крај не го земав телефонот поради несигурност... @Torte Mobile ми посочи на друг форум човек што продава исто S7 и ќе го прати телефонот преку возило да го зирнам па да го купам, шо и е многу подобра опција. ви благодарам на коментарите, темава може и да се затвори
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
Колку сте само досадни со овие муабети. Подобро половен - сочуван како нов, одколку нов - и 60€ помалку во новчаник.
Не ти го сваќам муабетов 60 евра помалку во новчаник.
П.С Јас имам нов мобилен од 450 евра брз е камерата е супер се е топ.
Реално перформансите што ги нуди С7 ретко кој може да ги искористи.

П.С Имам другарче што има С7 и реално телефонот е топ дискутабилно најдобар телефон само што освен за некои ептен „напорни“ игри за се останато(слики,музика,видео) нема да почуствуваш некоја разлика и со нов телефон од 400 евра.

П.С2 Не велам не за половно само што ризик е ако не се разбираш.
П.С3 Заборавив за чалам добро е да имаш С7/Ајфон.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.801
Поени од реакции
39.083
Не ти го сваќам муабетов 60 евра помалку во новчаник.
П.С Јас имам нов мобилен од 450 евра брз е камерата е супер се е топ.
Реално перформансите што ги нуди С7 ретко кој може да ги искористи.

П.С Имам другарче што има С7 и реално телефонот е топ дискутабилно најдобар телефон само што освен за некои ептен „напорни“ игри за се останато(слики,музика,видео) нема да почуствуваш некоја разлика и со нов телефон од 400 евра.

П.С2 Не велам не за половно само што ризик е ако не се разбираш.
П.С3 Заборавив за чалам добро е да имаш С7/Ајфон.
С7 ЕЏ е најдобро да имаш или ајфон 7 плус џет блек, ако е за чалам.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.668
Поени од реакции
4.397
С7 ЕЏ е најдобро да имаш или ајфон 7 плус џет блек, ако е за чалам.
Знам де али тој е истиот муабет. 9 од 10 луѓе што ги познавам користат камера,вибер(друга апликазија за зборење) и за нормални повици. За ова реално не ти треба хај енд процесор и меморија
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Не ви го сваќам ни муабетов дека тие телефони се за чатал, не одрекнувам дека многу ги купуваат поради тоа, меѓутоа многу ентузијисти исто така ги купуваат. Јас лично со ист телефон неможам да истрајам повеќе од 6 месеци, сакам да испробувам нови работи.

@Nikojx Нит сум будала, нит сум сиромашен, ниту пак два пати сум платил. Повеќе половни сум купил и сите ми се погодиле супер, секако ако не се разбираш може да земеш уред кој не е во ред.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога во прашање е најнов модел на Самсунг одма муабети дека е за чалам, скап е, па за помалку пари има нов модел со топ камера и воопшто не се осеќа разликата, па на корисникот не му се битни сите тие перформанси што ги нуди итн.
Секој корисник си има навика, па кога ќе премине на нов модел со подобри преформанси ја осеќа разликата. Не знам ти како не ја осеќаш. :icon_mrgr:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom