Општи дискусии за ТВ серии

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Волку фалење, мора да се добри Викинзите.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Арни се :D

Чинам после нив младиве почнаа да растат бради и да носат такви косиња џоа Рагнар се
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Толку е јака Викингс?
Имаше на форумов хајп кога почна Викингс да се емитува, знам дека ги пратев до кај 3та, 4та епизода од прва сезона и ги баталив, некако многу ми беа мееех.
Ама на овакво фалење последно време изгледа ќе треба да и се даде уште една шанса.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Имаше на форумов хајп кога почна Викингс да се емитува, знам дека ги пратев до кај 3та, 4та епизода
Многу ја баталија тогаш, но од петата епизода некаде почнува да се разработува јако :D
 
H

HoT IcE

Гостин
Имаше на форумов хајп кога почна Викингс да се емитува, знам дека ги пратев до кај 3та, 4та епизода од прва сезона и ги баталив, некако многу ми беа мееех.
Ама на овакво фалење последно време изгледа ќе треба да и се даде уште една шанса.
Фреди не тупи много и седни да гледаш серију, иначе кец!
И ББ е мех прва сезона па после развалува, а 3-4 епизоди не е репер за цела сезона. Обавезно и дај шанса :D
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Има remake на The outer limits и Firefly? :eek:[DOUBLEPOST=1433286190][/DOUBLEPOST]
Едит: Сега гледам дека The outer limits имало две верзии (1963 и 1995) а за Firefly веројатно мислиш на оргиналот. Бидејки ги стави со актуелни серии помислив да не се некои нови римејкови (се е можно).
Да да на оригиналот мислев за Firefly, само една сезона има од серијава, ама вреди да се гледа. Стилот е доста различен, да не беше прекината после 1 сезона, денес ќе беше една од најспоменуваните серии :place:. Тие што ја немаат гледано, треба да ја симнат.
За the outer limits remake, можеби најдоброто од sci-fi.
 
Последно уредено:
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Дечки, некој да ми каже мислење за Under the Dome?
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Данската Killing од вечер на Сител (y)
Малку подобра од Америчкиот римејк
Одлично што меѓу турските серии ја купиле и Forbrydelsen, ама терминот на емитување им е целосно утнат (како да не сакаат серијата да добие поголема гледаност), освен што е премногу доцен термин, веројатно и многу пати ке почнува со задоцнување (исто како што правеа кога последен пат кога ја емитуваа NCIS).
Иначе токму поради оваа серија имам изгледано и други дански/шведски серии со феноменален квалитет (y)
 
G

grande-juve

Гостин
веројатно и многу пати ке почнува со задоцнување (исто како што правеа кога последен пат кога ја емитуваа NCIS).
Иначе токму поради оваа серија имам изгледано и други дански/шведски серии со феноменален квалитет (y)
Вчера порано ја пуштија, шо е полошо :tapp:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Вчера порано ја пуштија, шо е полошо :tapp:
Аха, ова им е нова финта, не ја најавуваат како што беше со NCIS после дневникот 3 на Сител (а тој немаше прецизен термин на емитување :pos:), туку даваат точен термин кој самите не го почитуваат :несвест:
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ја има некој почнато да ја гледа серијава: Sense8 ?
Излезени се сите епизоди наеднаш, јас моментално ја симнувам за да ја гледам.
 
H

HoT IcE

Гостин
Изгледа интересно.
Иначе ја почнав Wayward Pines and i'm not impressed. Meh.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom