Општи дискусии за ТВ серии

Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Ја изгледав првата епизода на Mr. Robot, има добар потенцијал да биде одлична серија. Се зависи од тоа на каде ке ја тераат главната и споредните приказни, единствен проблем е што следната епизода излегува за месец дена.

Изгледа дека летово ке имам повеќе серии за гледање отколку зимава: Broen, True Detective, Mr. Robot, Wayward Pines, Rizzoli and Isles (за опуштање).
 

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Јас би ви препорачал неколку серии што се топ освен ГОТ и ББ

The outer limits remake-от (sci-fi)
Firefly (action - adventure)
Vikings (adventure - слична тематика како GOT)
Penny Dreadful (drama - horror)
House of cards (political drama)

За Mr. Robot рано е да се каже по првата епизода. Серијата има потенцијал, и да, мораше педери да прикажат дека има уште првата епизода :facepalm:.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ја почнав мината недела да ја гледам Rome, како љубител на историско-базирани серии ептен ми е топ, откако ќе ја завршам почнувам со Vikings.

Интересно, уште во првите две епизоди познав тројца глумци од GOT.
 
W

wicked_1

Гостин
Ја почнав мината недела да ја гледам Rome, како љубител на историско-базирани серии ептен ми е топ, откако ќе ја завршам почнувам со Vikings.

Интересно, уште во првите две епизоди познав тројца глумци од GOT.
Vikings obavezno, Rome u sporedba e prosek :)))
 
H

HoT IcE

Гостин
И Рома си е океј бе зошто викаш така.
Викинзи се веќе друга класа и то е факт. Ама не вреди Рома само затоа што има една сезона.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Јас би ви препорачал неколку серии што се топ освен ГОТ и ББ

The outer limits remake-от (sci-fi)
Firefly (action - adventure)
Vikings (adventure - слична тематика како GOT)
Penny Dreadful (drama - horror)
House of cards (political drama)

За Mr. Robot рано е да се каже по првата епизода. Серијата има потенцијал, и да, мораше педери да прикажат дека има уште првата епизода :facepalm:.
Има remake на The outer limits и Firefly? :eek:[DOUBLEPOST=1433286190][/DOUBLEPOST]
Едит: Сега гледам дека The outer limits имало две верзии (1963 и 1995) а за Firefly веројатно мислиш на оргиналот. Бидејки ги стави со актуелни серии помислив да не се некои нови римејкови (се е можно).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom