Општи вело муабети, прашања, совети

C

cige

Гостин
Имате доста солидна од Polaroid (самото име си говори за себе, правење апарати и камери им е примарна работа не експериментираат) моделот е CUBE минималистичка со пристојна слика и ХД резолуција. На рецензии и слични глупости се покажала одлично а цената и е минимална 99$, единствена мана и е што они не испорачуваат надвор од УСА. Па ако имате некој да ви ја донесе супер ако не другата опција е од ибеј да се купи каде што чини 129$+25$ шипинг.
Јас прашувам за кинеска камера, тој ми кажува од 200$
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Здраво на сите.
Наскоро планирам да купам нов велосипед. Се мислам меѓу овие два.
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=810f1f4e-d6ba-4a2f-97db-4e839e9495cc
http://bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&sf=Mountain&id=71#/0
Според вас кој е подобра опција и зошто? Или понудете ми некој трет, но со приближна цена.
Еве ти над мене попуст некој со Cube. Разгледај ја и таа понуда бидејќи за таа цена подобро е да си земеш со ви брејк. Како и да е, почекај ги поискусните тука да ти ги кажат разликите меѓу точациве. :D
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Не ме разбра погоре. Пак ќе пишам, значи таквите како Орце, исто и продавниците, се веќе бизнис. Орце не продава тоа што му останало по дома, туку увезува точаци по нарачка за малопродажба, нешто слично како продавнициве, тоа е јавна тајна. Еве ти прост пример, сакам да купам кола. Или одам во автосалон да си купам нова или одам на автоплац да си купам половна. Така ?? И автоплацот е фирма, не е физичко лице.
Како што пишува на SS на FB, групава е за огласување на физички лица. Затоа го бришат и него. Само не ми е јасно зошто не го бришат другите кои продаваат на големо ?? Затоа пишав дека е селективно, што не е во ред.
Инаку да, Чичко кумплунг е лажен профил, човекот кој стои зад него си има нормален профил. Измислениот профил го користи за групата, зошто има секакви на групата, од закани и други ствари што не сакам да ги спомнувам. Мене па ми е логично, зошто да ми пишуваат и бараат за пријател луѓе кои никогаш не сум ги видел или ќе ги видам во животот и дел од тие замараат за глупи работи.
Би се сложил со тебе дека и половните плацеви кои продаваат коли се фирми.
Но каква врска има тоа со овие што продаваат велосипеди?Сигурно не планираат да му бараат фирма на Орце од SportySale или пак на Дац да му наплaќаат кога он е еден од оснавачите на Sporty Sale.Тоа треба да е некој луд,а еве и зашто.


Па какво лице е Орце?(физичко или правно)
Зарем мислиш дека на некој како Орце ова му е бизнис и ќе се занимава тука со нас за да продава велосипеди за 20-30 па и еве 100 евра ќар и да си губи време со нас кога во Швајцарија заработува којзнае колку пари.

Погледни му го само Мерцедесот кој го вози и ќе ти стане јасно дека ние сме гола вода за него.Само една гума му чини како еден велосипед што ние ги купуваме.Ми се чини кога јас бев по точакот,народот повеќе го прашуваше за колата отколку што прашуваше за велосипедите.
Он вели дека ако си снаодлив овој мерцедес во Швајцарија се купува за година до година ипол максимум,без кредити и такви работи.Нормално без крадење,продавање дроги и такви работи.
Сите добро знаеме дека е тоа така.Да ги погледнеме другарите албанци и ќе видиме дека секој вози страва кола


Значи една година да се работи може веднаш да се купи во кеш,без никакви кредити и задолжувања.Го прашуваа луѓе колку време живее во Швајцарија и што уште не,веројатно поносни од неговиот живот.Разбрав дека живее околу 12 години во Швајцарија.Работел во некој менаџмент со хотели и плус имал своја приватна фирма.АКо е точно ова што го вели,а секој кој што имал прилика да разговара со него,знае дека човекот е доста искрен и не е фалбаџија.
Е сега ако за една година купил мерцедес кој сигурно не е под 60000 евра,замисли го неговиот капитал за 12 години таму.:rolleyes::rolleyes:

И мислиш ли дека него му дошло до нашите пари и дека со нас ќе води бизнис.Него тие 400-500 евра му се веројатно како нас 2-3 денари.
Дека човекот си имал среќа и си успеал тоа е логично.Ние треба да бидеме среќни што воопшто се занимава со некој како нам.

Друго:Ако добро си забележал има и други кои продаваат велосипеди и тоа во текот на цела година.Оној ристо и тошо од Струмица си продаваат велосипеди нонстоп.Алмир тhe кинг исто така продава во текот на целата година и тоа со некои ненормални цени.
Каде е тука твојот познаник да реагира и да ги брише??
Убаво реков дека ако има правила треба да важат за сите,но мислам дека правилата се глупи и не можеш на никој од овие да им се брише огласи

Затоа и сметам дека овој Чичко кумплуг е само ку*отресина и ништо повеќе.

Сметаш дека Продавниците треба да плаќаат за огласување на нови велосипеди??
Зашто и на кого?На Ч.кумплуг ли?
Зашто Дац да плаќа за огласување,кога он е еден од основачите и иницијаторите на sporty sale.
И тој сега да му плаќа на Кумплуг за да огласува.Мало морген:tapp:
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Здраво на сите.
Наскоро планирам да купам нов велосипед. Се мислам меѓу овие два.
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=810f1f4e-d6ba-4a2f-97db-4e839e9495cc
http://bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&sf=Mountain&id=71#/0
Според вас кој е подобра опција и зошто? Или понудете ми некој трет, но со приближна цена.
Moj sovet e koga veke kupuvas velosiped zemi 29.Mnogu podobro i pobrzo odi.Veke se vo masovno proizvodstvo,a 26kite veke mnogu firmi i ne gi proizveduvaat.
Sepak ako e za niz grad mozes i da zemes 26 tica.
No za turi i vodno,pa i kej 29ka e mnogu podobro i e golem trend vo momentov.26 tica demode za luge kako mene :icon_lol:

Iako vozam 26tica vo prva prilika ke zemam 29tica.
A da i predlogot na Kvik Silver ti e odlicen.29 Cube e super.Nema diskovi no mislam deka e odlicna ponuda za parite.podobro 29 so obicni kocnici otkolku 26 so diskovi

[DOUBLEPOST=1415168987][/DOUBLEPOST]
Б
Друго:Ако добро си забележал има и други кои продаваат велосипеди и тоа во текот на цела година.Оној ристо и тошо од Струмица си продаваат велосипеди нонстоп.Алмир тhe кинг исто така продава во текот на целата година и тоа со некои ненормални цени.
Каде е тука твојот познаник да реагира и да ги брише??
Убаво реков дека ако има правила треба да важат за сите,но мислам дека правилата се глупи и не можеш на никој од овие да им се брише огласи

Затоа и сметам дека овој Чичко кумплуг е само ку*отресина и ништо повеќе.
StarDim Cicko Kumplug ti e Kurotresec:drk: i toa so tradicija.Edno vreme mislev deka e gej covekov.:D:D:D
 
Последно уредено:
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
Moj sovet e koga veke kupuvas velosiped zemi 29.Mnogu podobro i pobrzo odi.Veke se vo masovno proizvodstvo,a 26kite veke mnogu firmi i ne gi proizveduvaat.
Sepak ako e za niz grad mozes i da zemes 26 tica.
No za turi i vodno,pa i kej 29ka e mnogu podobro i e golem trend vo momentov.26 tica demode za luge kako mene :icon_lol:

Iako vozam 26tica vo prva prilika ke zemam 29tica.
A da i predlogot na Kvik Silver ti e odlicen.29 Cube e super.Nema diskovi no mislam deka e odlicna ponuda za parite.podobro 29 so obicni kocnici otkolku 26 so diskovi

[DOUBLEPOST=1415168987][/DOUBLEPOST]

StarDim Cicko Kumplug ti e Kurotresec:drk: i toa so tradicija.Edno vreme mislev deka e gej covekov.:D:D:D
на брдо, на угорници неќе да е полесно 29ка :)
на рамно да, многу полесно одржува брзина и ситни дупки не се осеќааат ама за угорници треба јаки нозе, бар од мое искуство пошто возев 26 и сменив 29
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Би се сложил со тебе дека и половните плацеви кои продаваат коли се фирми.
Но каква врска има тоа со овие што продаваат велосипеди?Сигурно не планираат да му бараат фирма на Орце од SportySale.
Гледам дека не си ме разбрал во постот погоре. Тоа со плацевите за коли беше само прост пример. Ако некој продава нешто на големо, значи дека тоа е бизнис. И не реков дека од Sporty ќе му бараат фирма :facepalm:, туку по правилата групата била наменета за физички лица, за препродажба велосипеди и делови, тоа што ти седи по дома и не ти треба, да упростам. Е сега, колку се почитуваат, тоа е друга работа. :)[DOUBLEPOST=1415174807][/DOUBLEPOST]
Зарем мислиш дека на некој како Орце ова му е бизнис и ќе се занимава тука со нас за да продава велосипеди за 20-30 па и еве 100 евра ќар и да си губи време со нас кога во Швајцарија заработува којзнае колку пари.

Погледни му го само Мерцедесот кој го вози и ќе ти стане јасно дека ние сме гола вода за него.Само една гума му чини како еден велосипед што ние ги купуваме.Ми се чини кога јас бев по точакот,народот повеќе го прашуваше за колата отколку што прашуваше за велосипедите.
Он вели дека ако си снаодлив овој мерцедес во Швајцарија се купува за година до година ипол максимум,без кредити и такви работи.Нормално без крадење,продавање дроги и такви работи.
Сите добро знаеме дека е тоа така.Да ги погледнеме другарите албанци и ќе видиме дека секој вози страва кола


Значи една година да се работи може веднаш да се купи во кеш,без никакви кредити и задолжувања.Го прашуваа луѓе колку време живее во Швајцарија и што уште не,веројатно поносни од неговиот живот.Разбрав дека живее околу 12 години во Швајцарија.Работел во некој менаџмент со хотели и плус имал своја приватна фирма.АКо е точно ова што го вели,а секој кој што имал прилика да разговара со него,знае дека човекот е доста искрен и не е фалбаџија.
Е сега ако за една година купил мерцедес кој сигурно не е под 60000 евра,замисли го неговиот капитал за 12 години таму.:rolleyes::rolleyes:

И мислиш ли дека него му дошло до нашите пари и дека со нас ќе води бизнис.Него тие 400-500 евра му се веројатно како нас 2-3 денари.
Дека човекот си имал среќа и си успеал тоа е логично.Ние треба да бидеме среќни што воопшто се занимава со некој како нам.

Друго:Ако добро си забележал има и други кои продаваат велосипеди и тоа во текот на цела година.Оној ристо и тошо од Струмица си продаваат велосипеди нонстоп.Алмир тhe кинг исто така продава во текот на целата година и тоа со некои ненормални цени.
Каде е тука твојот познаник да реагира и да ги брише??
Убаво реков дека ако има правила треба да важат за сите,но мислам дека правилата се глупи и не можеш на никој од овие да им се брише огласи

Затоа и сметам дека овој Чичко кумплуг е само ку*отресина и ништо повеќе.

Сметаш дека Продавниците треба да плаќаат за огласување на нови велосипеди??
Зашто и на кого?На Ч.кумплуг ли?
Зашто Дац да плаќа за огласување,кога он е еден од основачите и иницијаторите на sporty sale.
И тој сега да му плаќа на Кумплуг за да огласува.Мало морген:tapp:
И те како заработуваат од точаците донесени од странство, посебно што во Германија, Швајцарија и други има плацеви за половни точаци и спортска опрема, од каде се носи дел на Цикло берза во Србија и кај нас. Таму цените се смешни, а точаците и опремата топ. Таму никој не вози точак по 5-10 години, како кај нас. Се купува нов, се вози година-две и пак се менува за нов. Да не спомнувам дека цените (за нови) им се поефтини и стандардот висок. Сум бил, сум видел - верувај. Никој не се нафаќа да ти увезува од странство ако не се исплати, рачунај дека тука имаш и давачки и транспорт. Нека не ви прават филмови дека од мерак носат, за македончето да вози убав точак. Еврата се во прашање. И браво за поопширната биографија, немаше потреба, негова работа.

Дека бришењето е селективно и не го оправдувам, пишав погоре, само требаше убаво да прочиташ.

Друже, во врска со плаќањето. Не на Sporty или на Чичкото :ROFLMAO:, туку на FB да платат, како остатокот од светот и две-три фирми од кај нас. Тоа е реклама за бренд/фирма, и се појавува како банер, од страна стои и не може да се избрише. Но кај нас, во Македонија се е можно, само да се избегне, затоа реков се рекламираат по групи.

Кој каков е и што е, не навлегувам. Ги имате сите таму на FB, па може директно да им се обратите, освен ако не ви е "проблем". :D[DOUBLEPOST=1415175373][/DOUBLEPOST]
Здраво на сите.
Наскоро планирам да купам нов велосипед. Се мислам меѓу овие два.
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=810f1f4e-d6ba-4a2f-97db-4e839e9495cc
http://bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&sf=Mountain&id=71#/0
Според вас кој е подобра опција и зошто? Или понудете ми некој трет, но со приближна цена.
Кој и да земеш од овие два, нема да згрешиш, опремата им е иста (основна) и се Ок како брендови. Ѕирни и до Бајмаркет, имаат Scott на добар попуст, може ќе налеташ на нешто од повисока класа. Друго во тој ценовен ранг, не ми текнува.
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
7
Здраво на сите.
Наскоро планирам да купам нов велосипед. Се мислам меѓу овие два.
http://www.pro-sport.com.mk/Default.aspx?id=810f1f4e-d6ba-4a2f-97db-4e839e9495cc
http://bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&sf=Mountain&id=71#/0
Според вас кој е подобра опција и зошто? Или понудете ми некој трет, но со приближна цена.
Ниска класа на делови, посебно за таа цена. Јас би ги разгледал Polar моделите во Bike Market. Ќе поминеш неколку илјади денари поевтино и ќе имаш повисока класа на делови на велосипедот.

http://www.probike.mk/products/423
АКЦИЈААААААА - 25%
CUBE AIM PRO 29 2014
Редовна цена - 31600ден
Акциска цена - 23700ден
Од каде оваа информација? Само што се јавив во Pro Bike и ми рекоа дека имало останато само еден од овој модел и тој се продал.

Moj sovet e koga veke kupuvas velosiped zemi 29.
Не е 29-ка за секој. Посебно не за некој кој е понизок од 185 цм. Ќе се чувствуваш како распнат на велосипедот.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.424
Поени од реакции
29.954
Хмм... Од тоа што јас сум слушнал препораките велат минимумот е окулу 165см, и впрочем затоа подоста од производителите на модели со 29ки, S величините ги ставаат во 27.5...

И пак сето тоа се само препораки. 26 - 27.5 - 29, сите си имаат свои предности и маани. Било кој избор ќе биде некаков компромис од некој аспект.
Значи додека не ги пробаш сите и не изградиш сопствен став, на памет зборуваш. Со тоа тврдење дека „Не е 29-ка за некој кој е понизок од 185 цм„ по дифолт исклучуваш ~90% од велосипедистите, а тоа никако не е реалноста.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
28
Поени од реакции
7
Хмм... Од тоа што јас сум слушнал препораките велат минимумот е окулу 165см, и впрочем затоа подоста од производителите на модели со 29ки, S величините ги ставаат во 27.5...

И пак сето тоа се само препораки. 26 - 27.5 - 29, сите си имаат свои предности и маани. Било кој избор ќе биде некаков компромис од некој аспект.
Значи додека не ги пробаш сите и не изградиш сопствен став, на памет зборуваш. Со тоа тврдење дека „Не е 29-ка за некој кој е понизок од 185 цм„ по дифолт исклучуваш ~90% од велосипедистите, а тоа никако не е реалноста.
Не сум експерт за ергономија, само пренесувам некои заклучоци до кои дојдов во конверзација со луѓе кои работат во продавници за велосипеди. Искрено, јас малку чудно се чувствував и на 27,5 инчните модели, но тоа е можеби затоа што уште не сум се навикнал на овие нови стандарди.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
на брдо, на угорници неќе да е полесно 29ка :)
на рамно да, многу полесно одржува брзина и ситни дупки не се осеќааат ама за угорници треба јаки нозе, бар од мое искуство пошто возев 26 и сменив 29
Ova me potsetuva na eden bratuced koj velese deka road bajkot ne odel nagore dobro bidejki imal tezok prenos.

Se razbira deka golema vrska ima i ramkata,no spored zakonite na fizikata nema logika 26kata da odi podobro od 29ka trkalo.
Isto kako sto nema logika da trkackite velosipedi e mnogu potesko da se vozat nagore.kako e mozno guma koja e 3 pati potenka od mtb da odi poloso nagore?
e sega ima momenti koga nekoja ramka ednostavno ne ti prilega ili ne ti e dobro podeseno sedloto.I tuka fakaat nozete,grb i zamorot.Veruvaj Tuka i si go steknal losoto iskustvo[DOUBLEPOST=1415231561][/DOUBLEPOST]
Ниска класа на делови, посебно за таа цена. Јас би ги разгледал Polar моделите во Bike Market. Ќе поминеш неколку илјади денари поевтино и ќе имаш повисока класа на делови на велосипедот.


Од каде оваа информација? Само што се јавив во Pro Bike и ми рекоа дека имало останато само еден од овој модел и тој се продал.


Не е 29-ка за секој. Посебно не за некој кој е понизок од 185 цм. Ќе се чувствуваш како распнат на велосипедот.
Druze nemoj ti se molam specialized i polar da sporeduvas.I od kade toa deka 29ka ne e za nekoj pod 185.Vo golema zabluda si

Na kraj neka si vidi polovno.Imase eden gjoko prodavase giant 29 za 550 evra i orce imase ostanato uste 1 ili 2 koga mu se javiv.Ako se ima sreka da ima ostanato nesto kaj orce toa e najdobra prilika sigurno.Imam mnogupati spomenato do sega.No ne veruvam da ima.
Isto taka super prilika bese i ovaa za noviov cube bez diskovi vo probike.Ako uste vazi togas i toa e dobra ponuda.

Jas koga bi kupuval vo momentov vo ovoj moment bi napravil vaka.


Bi proveril kaj orce.Ako ima od nego bi zemal.Vo slucaj da nema bi odel na sledna varijanta
Bi otisol vo probike za cube 29 bez diskovi,no dokolku nema bi odel na treta varijanta,a toa e
kaj gjoko bi se javil za giantot 29

Toa se tri dobri ponudi vo momentov,od koi poslednata e malku solenka,no ipak dobra ponuda
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.424
Поени од реакции
29.954
^^ what he said.... (y)

на брдо, на угорници неќе да е полесно 29ка :)
на рамно да, многу полесно одржува брзина и ситни дупки не се осеќааат ама за угорници треба јаки нозе, бар од мое искуство пошто возев 26 и сменив 29
Баш качувањето е предноста и јаката страна на 29ките, а агилноста во симнувањето е на страната на 26ките.
Што не значи дека ти некако не ги чуствуваш обратно, ама некако чудно ми звучи -како да не ти е погодено нешто со бајкот.


Не сум експерт за ергономија, само пренесувам некои заклучоци до кои дојдов во конверзација со луѓе кои работат во продавници за велосипеди. Искрено, јас малку чудно се чувствував и на 27,5 инчните модели, но тоа е можеби затоа што уште не сум се навикнал на овие нови стандарди.
Гледај, ако не си навикнат на ништо... тоа е уште подобро за тебе. Ти си сега како табула раса, кој стандард и да го одбереш -ако точакот е квалитетен ќе се навикнеш на тој стандард, 26 или 29 (или на средина)... сеедно. Но ако точакот не го бива, ќе ти служи за украс (нема да го возиш) или па ќе се распадне за кратко време (после пак нема да го возиш).
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
233
Поени од реакции
93
Гледам дека не си ме разбрал во постот погоре. Тоа со плацевите за коли беше само прост пример. Ако некој продава нешто на големо, значи дека тоа е бизнис. И не реков дека од Sporty ќе му бараат фирма :facepalm:, туку по правилата групата била наменета за физички лица, за препродажба велосипеди и делови, тоа што ти седи по дома и не ти треба, да упростам. Е сега, колку се почитуваат, тоа е друга работа. :)[DOUBLEPOST=1415174807][/DOUBLEPOST]
И те како заработуваат од точаците донесени од странство, посебно што во Германија, Швајцарија и други има плацеви за половни точаци и спортска опрема, од каде се носи дел на Цикло берза во Србија и кај нас. Таму цените се смешни, а точаците и опремата топ. Таму никој не вози точак по 5-10 години, како кај нас. Се купува нов, се вози година-две и пак се менува за нов. Да не спомнувам дека цените (за нови) им се поефтини и стандардот висок. Сум бил, сум видел - верувај. Никој не се нафаќа да ти увезува од странство ако не се исплати, рачунај дека тука имаш и давачки и транспорт. Нека не ви прават филмови дека од мерак носат, за македончето да вози убав точак. Еврата се во прашање. И браво за поопширната биографија, немаше потреба, негова работа.



Дека бришењето е селективно и не го оправдувам, пишав погоре, само требаше убаво да прочиташ.

Друже, во врска со плаќањето. Не на Sporty или на Чичкото :ROFLMAO:, туку на FB да платат, како остатокот од светот и две-три фирми од кај нас. Тоа е реклама за бренд/фирма, и се појавува како банер, од страна стои и не може да се избрише. Но кај нас, во Македонија се е можно, само да се избегне, затоа реков се рекламираат по групи.
Бизнис и рекламирање го разбирам само она кое го прават Алмир тхе кинг,ристо и тошо струмица,а сега во последно време и некојси мартин Петров(може е и оддамна но јас сега го имам приметено)

Сите тие имаат по 4,5 и повеќе огласи и продаваат константно велосипеди речиси низ цела година.
Мене прашањето ми беше зашто не реагира другарот твој тука Ч.Кумплуг кој ти го велиш фер човек.
Криво ми е само што овие продаваат скапо и не дерат и добри пари заработуваат,а никој ништо не им прави.
Колега кој е љубител и вози одкога знам за него убави велосипеди беше отишол кај Алмир и купи велосипед уште пред 1 година кога почна да носи.300 проблеми виде после.Човекот го мрзело да ги брише,па директно им мавал вап машината.
Таа мрза колегата го чинеше после дополнителни 70 евра делови.Значи добра превара.Битно е муштеријата да види дека е чист велосипедот.Нешто како што прекупциве со коли каде фарбаат делови,прават шминки и така натака.
Замисли Zocc какви се шансите исто како со колите народ со такви шминки да му испадне тркало и да се изнатепа недај боже негде.Но ок е.Си има тоа кој да мисли.
Овде најбитно е што твојот другар ги остава и толерира ваквите огласи.Каде е цела година да реагира!Интересно е што уште и после Орце законите престанаа некако да важат,па еве повторно има огласи на ти како што ги викаш трговци.

Мислам да не се правиме глупи.Јасно е дека е завист во прашање.
Орце никаде не објавил 10 огласи како овие другиве на кои спорти сале им е како пазар3 и реклама5 па да нема реакции,туку само беше напишано дека има донесено велосипеди и кој сака да си помине.Ниту да го узурпира цел sporty sale,ниту ништо
Не бранам и не се ставам на страната на никого,но престанете да не правите глупи нас членовите.
Туку ова со биографијата како што велиш не ти ја напишав намерно.По неа,веројатно можеше да заклучиш дали Орце ги донел велосипедите за бизнис и голем ќар,и дека се обидува да продаде и да врши бизнис,исто како Алмир и останатите или е нешто друго во прашање[DOUBLEPOST=1415248495][/DOUBLEPOST]
на брдо, на угорници неќе да е полесно 29ка :)
на рамно да, многу полесно одржува брзина и ситни дупки не се осеќааат ама за угорници треба јаки нозе, бар од мое искуство пошто возев 26 и сменив 29
Имав capriolo 26ка,од пред 4-5 дена земав cube 29ka
незнам дали дека caprioloto беше старо или пак дека ова новово 29ка е за западен пазар направено,ама разлика има огромнааааааааааааааа.Едноставно cube-во само ми вози.
Го проба татко ми,комшии,пријатели и сите велат па ова е ненормално добро.Разлика се осеќа.Барем на овој мојов и тоа голема.Ако возиш до водно пиши ми и ќе одиме нагоре да ги тестираме.
Кога ќе видам какво ѓубре сум возел досега и како душа ми испаѓала нагоре ми иде да се качам на тераса и да го фрлам што е можно подалекуууууууу:mad:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom