Општи вело муабети, прашања, совети

С

Спенсер

Гостин
Дечки има ли заинтересирани за возење на пример до Зелениково?? :) Или сите сте по спуштањево :) Зборам за луѓе што се од Скопје, има заинтересирани или тешко? :)
Спуштањето ќе паузира малце... барем додека ја очистам ногава,и оладат моите дома :)

До зелениково колку км има? по каков пат се вози? не сум бил таму,незнам како е.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Спуштањето ќе паузира малце... барем додека ја очистам ногава,и оладат моите дома :)

До зелениково колку км има? по каков пат се вози? не сум бил таму,незнам како е.
Уффф незнам колку е точно килмотеража до таму одмана бев за тоа ми се вози до таму пак :) Него се поминува Драчево па тука наидуваш на уште едно помало селце и после е Зелениково има топ коперација сокче ова она освежување и правец назад :) :)
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Спуштањето ќе паузира малце... барем додека ја очистам ногава,и оладат моите дома :)

До зелениково колку км има? по каков пат се вози? не сум бил таму,незнам како е.
Ногата ја удри на водно кога падна или тоа пред водно со падна ?
 
С

Спенсер

Гостин
Ногата ја удри на водно кога падна или тоа пред водно со падна ?
И од двете :) левата нога,речиси на исто место... ништо не,само шо моите дома ми филозофираат... а ногата речиси ја средив,ставам една маст,утре ке се олупи и последното делче и готово.

Иначе може да се иде до зелениково :) На гугл мапс дава 2-3 опции, 30-40км се во еден правец. најмал проблем е далечината/
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
И од двете :) левата нога,речиси на исто место... ништо не,само шо моите дома ми филозофираат... а ногата речиси ја средив,ставам една маст,утре ке се олупи и последното делче и готово.

Иначе може да се иде до зелениково :) На гугл мапс дава 2-3 опции, 30-40км се во еден правец. најмал проблем е далечината/
Хахха као јак на ноги си? или кондиционо јако поткован? :) A може и двете? :)
Него за идење ќе треба да се договориме или сабајлечkи или попладне негде, ама ако одиме попладне ќе мора јако темпо да се вози да не не стемни :)
 
С

Спенсер

Гостин
Хахха као јак на ноги си? или кондиционо јако поткован? :) A може и двете? :)
Него за идење ќе треба да се договориме или сабајлечkи или попладне негде, ама ако одиме попладне ќе мора јако темпо да се вози да не не стемни :)
Абе да не се фалам... :) :) Дома- Водно крст- дома = 40км. Го качив,го симнав,дома отидов, се тоа на точак,без жичара :) и тоа за солидно време.

Нема проблем,ќе се договориме,само точакот да го сервисирам.
 

Crypter

Апла Зелен...
Член од
6 јуни 2010
Мислења
131
Поени од реакции
48
Абе да не се фалам... :) :) Дома- Водно крст- дома = 40км. Го качив,го симнав,дома отидов, се тоа на точак,без жичара :) и тоа за солидно време.

Нема проблем,ќе се договориме,само точакот да го сервисирам.
И јас се мислам сеа дали да одам твојава тура Дома - Водно крст - (една дупка - друга дупка - летање преку волан - ) дома. Да ја избегнам жичарава... Како задоволен од угорниците нагоре? Бетер се од тие пред средно водно или подобри се?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
И јас се мислам сеа дали да одам твојава тура Дома - Водно крст - (една дупка - друга дупка - летање преку волан - ) дома. Да ја избегнам жичарава... Како задоволен од угорниците нагоре? Бетер се од тие пред средно водно или подобри се?
Угорниците од Детското па нагоре се - не сакаш да знаеш (паѓа точакот :eek:). :) Многу побетер се од тие до Средно, ама додека не пробаш нема да знаеш :D
 
С

Спенсер

Гостин
И јас се мислам сеа дали да одам твојава тура Дома - Водно крст - (една дупка - друга дупка - летање преку волан - ) дома. Да ја избегнам жичарава... Како задоволен од угорниците нагоре? Бетер се од тие пред средно водно или подобри се?
Па шо да ти кажам... го виде точакот,ме виде мене, ги качив јас :) 2-3 по 2-3мин имавме...

Во 1ва нагоре,иде точакот,ама многу тешко :) Вртиш а ти се чини у место стоиш....
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Водно е тешка тура доколку некој би се нафатил да ја вози.Кога само ќе слушнам некој како ми вика дека стигнал до крстот со пони велосипед ми оди да умрам од смеење(жалење).Инаку тоа село после зелениково е село Таор.Сум поминал натаму кога сум одел накај Катланово. А и да немојте да тресете глупости дека до с.Таор има 40 км.До езерото Младост во Велес има 47 км.:pos:
 

Crypter

Апла Зелен...
Член од
6 јуни 2010
Мислења
131
Поени од реакции
48
Па шо да ти кажам... го виде точакот,ме виде мене, ги качив јас :) 2-3 по 2-3мин имавме...

Во 1ва нагоре,иде точакот,ама многу тешко :) Вртиш а ти се чини у место стоиш....
Абе дај не ме зезај, го виде што тешко створење е мојов. Ќе видиме како ќе биде. Ако неиде, палам патиките и ќе го туркам до врв...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
310
Поени од реакции
101
Абе дај не ме зезај, го виде што тешко створење е мојов. Ќе видиме како ќе биде. Ако неиде, палам патиките и ќе го туркам до врв...
Ова жичарава ми се допаѓа само поради една работа!Сега за разлика од порано ако не оди точакот правец жичара и секако ќе се догура до крстот.Порано ако не одеше точакот,како што еднаш ми се случи мене ќе морав да го фрлам на сред пат и да го оставам.:icon_lol::icon_lol::icon_lol:
П.С ако види некој зелен Ориент точак а не знае од каде му е потеклото,да знае дека тој е мој и му посакувам со здравје да си го користи,а воедно и му препорачувам никогаш со него да не оди на водно,дека сигурно ќе го остави како мене.:pos::pos::pos::pos:
 
С

Спенсер

Гостин
Водно е тешка тура доколку некој би се нафатил да ја вози.Кога само ќе слушнам некој како ми вика дека стигнал до крстот со пони велосипед ми оди да умрам од смеење(жалење).Инаку тоа село после зелениково е село Таор.Сум поминал натаму кога сум одел накај Катланово. А и да немојте да тресете глупости дека до с.Таор има 40 км.До езерото Младост во Велес има 47 км.:pos:
28 се :) проверив на гугл мапс,дава 2-3 опции. а и зависи од каде точно земаш старт :) Иначе до Водно до горе не претставува некој проблем...
 
С

Спенсер

Гостин
Јас како што гледам на официјалниот сајт www.sportypal.com има апликација за симбиан, прво одбираш бренд па модел. Ај ѕирни уште еднаш. :D
Само да ве известам дека работи ова на Нокиа-симбиан... убава,интересна апликација :)
Си имаш увид колку километри,максимална брзина и слично си извозел.
 

Crypter

Апла Зелен...
Член од
6 јуни 2010
Мислења
131
Поени од реакции
48
Само да ве известам дека работи ова на Нокиа-симбиан... убава,интересна апликација :)
Си имаш увид колку километри,максимална брзина и слично си извозел.
Абе зимај гарминот, стај си го на волан, па да те виде господ. Шо се зезате со ова GPS уредиве по телефониве, во споредбасо гарнинот, прецизноста им е како да споредуваме чатал со снајпер со оптички нишан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom