Општи вело муабети, прашања, совети

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.509
Поени од реакции
20.592
Земај го одма, што ти го дале за таа цена. 29-те се поудобни за off road возење и се побрзи него ли 26-те.
ќе идам после работа да го видам, па ако е се ок најверојатно тоа ќе биде финалниот избор :)
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Нум сум за велосипеди, пошо од скоро почнав да возам активно.

Пошо возам по многу лош терен и асфалт и земја, неретко знам да искривам некој од бандажите па после имам проблем со стандардите кочници.
По мое, ако имам диск кочница би се средило тоа, или грешам?

Прво размислував да купам поквалитетни бандажи, но имам дома делови од диск кочници и зато прашав.

Ако ми беше за чалам ќе си купев нов точак :)
Квалитетни бандажи и добар сет на ви-брејк систем со саглам пакни. Не дека нема да ги искривиш но ќе имаш помалце мака и поефтино ќе поминиш.
Ако си расположен за давање пари тогаш купувај диск кочници.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Другар ме прашува. Што да му одговорам? :)

http://www.bike24.com/1.php?content...=38597;page=1;menu=1000,4,320,321;mid=0;pgc=0

imam promax koncini na tocakot i ne kocat dovolno dobro pa sakam da gi smenam so sora (istite sto ti gi prativ). Dali ako gi smenam tie so sora ke bide dovolno tocakot da koci podobro ili moram i rackite da gi menuvam ili nesto slicno. Sto treba da menuvam kako dodatno?

Се работи за
http://www.totalbike.rs/bicikla/road/capriolo-eclipse

Пред да идам по точкариве, може некој ќе ми одговори.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Другарче, исрено за жалење си.
Прочитај си ги сите 400+ коментари на сите твои теми од "лебот во жито лукс", "филм кој го обожавате", преку "гледачот Дуле од Велес" до "Порното на Tila Tequila", мислам дека си спремен случај за на клиника! Погледни си ги добро времињата во кои ги пишуваш коментарите, сите нормални луѓе обично тогаш спијат. Во повеќе од пола твои коментари и по сите други теми, советот ти е базиран на баба ми, братучед ми, другар ми, комшијата. поминав само низ неколку од твоите коментари, онака на брзина оставаш впечаток на прост човек!
Ах, да не заборавам, имаш еден коментар каде и Макс точак препорачуваш...можеш да си се потсетиш....ама толку многу си трескал за 1година, да немаш појма што се имаш зборено, и каков став имаш кажано.

Незнам ни што си по занимање/струка, ама имаш сериозен проблем со читање на коментари и вадење на битно од небитно и носење заклучоци. Претпоставувам дека си лузер, кој сакал да запише "втор" факултет како што ги маткаш форумџиите на една од темите, каде им бараш совет кој втор факултет да го запишеш на правните студии, некој полесен така, а од друга страна кога те прашуваат дечките (на два три пати) ВИВАКАСТРО ШТО ФАКУЛТЕТ ИМАШ ЗАВРШЕНО? УСПЕШНО ИМ ОДБЕГНУВАШ КОНКРЕТЕН ОДГОВОР!!!

Работиш ли ти нешто во животот? по коментарите на другите постови, гледам дека и со тоа не ти е лесно! Искрено за греота си! Да би работел ти нормална работа, не би пишувал коментари во 3 или 4 по полноќ.

Препоставувам дека од овој мој структуриран коментар, ќе избегнеш и нема да одговориш на суштинските работи, туку ќе се фатиш за некоја запирка и ќе какаш! (Како за тоа Дали сум купил скапо седиште па да делам совети....а тешко ти оди читањето како што реков! па да си видиш дека сум пишал еден коментар претходно, дека ми го подесиле старото седиште во оутдоор како што треба и дека немам никакви болки сега и дека немам потреба од ново. ШТО ЗНАЧИ ЧИТАЈ ГЛАВНА ПОЕНТА, незначи дека со скапо седиште веднаш решени проблеми!

Тука ќе завршам во дискусиите со тебе, ете можеш да одговориш на што сакаш од моево и да бидеш последен! Ти го оставам задоволството на тебе!

И на крај, ајде дај раскажи ни малку за тебе да те запознаеме подобро, кој си, што си, какви вредности носиш како човек и прати бе мајко му стара една фотка од твојот бајк (знам дека немаш време од многу работа, па да сликаш и качуваш фотки).[DOUBLEPOST=1408471980][/DOUBLEPOST]
ПРЦ!
Со мали деца и шиткачи т.е увалувачи на точаци несакам воопшто и да си имам работа,а камоли да ти објаснувам зашто седам до 3 или пак до 6 саат сабалје или поручерк,а да ти објаснувам каде и што сум учел не ми ни паѓа на памет.Едноставно на подпросечни сељ*** немам намера да се докажувам.Не ми е интересно едноставно.

Добро е што си ги прочитал старите мислења.Верувам дека веќе од нив си научил нешто за велосипедизмот.

Знам каде те боли највеќе.Тоа што со моите мислења ти ја расипав продажбата на твојата мерида за која ај да верувам дека постои.
Пак ќе кажам.Не дека меридите не ги бива туку ОГИ сакаше да си закоље некој и да му ја шитне поскапо и од нова.Значи некој како оги ќе се регистира,ќе почне да им го врти паметот на некои членови кои се загреани за велосипед и на крај мисли ќе им го ували велосипедот кој претходно од незнање дека постојат крадени точаци го има купено на ново.
И сега бога моли да го продаде.Пред некој ден читав на огласот.ГО продавал хитно дека ќе одел за странство.
Али за беља се погоди еден вивакастро и ја зае*а работата :( ,и остана точакот непродаден.
Tуку кај ќе одиш бе другар ти.Во кое странство.????:tapp::tapp:
Богами ако е некој заинтересиран да собереме некој денар и да го пратиме што е можно подалеку преку 5 океани и мориња.за никојпат да не се врати.Македонија ќе има еден лажго помалку.Ете добра инвестиција.:)

[DOUBLEPOST=1408789757][/DOUBLEPOST]
однапред да ти се заблагодарам за издвоеното време и што се подруди да ми помогнеш околу изборот.
Прашањето ми е дали од посочениве марки има некоја што е најдобра и што би избрал ти од посочениве модели. Инаку да планиран е за возење претежно на водно и низ скопјево.

поздрав и уште еднаш благодарам :)
Ниту еден од предлозите.Евентуално трекот калибер може.

АКо ти е за перформанси,односно да добиеш многу на брзина,додади уште барем 10000 денари и оди на подобра 29ка.Имаш Мерида 29ка во Бајк Маркет а е околу 40000денари со попуст или терај на нешто половно 29ка ако се најде воопшто.Ретко некој да продава добра половна 29ка.


26ките се веќе речиси минато.Знам дека многу кои имаат 26ки ќе ме истролаат сега,но тоа е реалноста.Ретко која 26ка може да се рамни со 29ка.Едноставно физиката го вели спротивното..

Ќе ја препорачам меридата за околу 40.000денари ако се оди на ново.
Се е во ред со неа само е со ептен тром амортизер колку што можев да забележам на брзина.Не давај пари за 26ка.Тоа е веќе глупост која за година две ќе ги снема воопшто од пазарот.Некои производители веќе и се откажаа од производство на 26ки.

Еве и еден трек.Солиден избор би било ова,се разбира доколку може да се дозволи...Инаку бевме пред некој ден за едно пријателче гледавме во бајкстоп.Речиси сите 29ки Л и М големини се продадени од 2014.Штета али оваа година ништо не остана па така зимава ќе нема точаци за 20% пониски цени. :(

http://www.bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&id=68#/0

Speciazlied се исто така супер како бренд,но цената им е традиционално доста висока.:([DOUBLEPOST=1408791273][/DOUBLEPOST]
ќе идам после работа да го видам, па ако е се ок најверојатно тоа ќе биде финалниот избор :)
Koja e цената 37200 ли?НЕ би го ни гледал за таа цена.Тотално неисплатливо...Ако е до 30К некако и се трпи.[DOUBLEPOST=1408791738][/DOUBLEPOST]
Другар ме прашува. Што да му одговорам? :)

http://www.bike24.com/1.php?content...=38597;page=1;menu=1000,4,320,321;mid=0;pgc=0

imam promax koncini na tocakot i ne kocat dovolno dobro pa sakam da gi smenam so sora (istite sto ti gi prativ). Dali ako gi smenam tie so sora ke bide dovolno tocakot da koci podobro ili moram i rackite da gi menuvam ili nesto slicno. Sto treba da menuvam kako dodatno?

Се работи за
http://www.totalbike.rs/bicikla/road/capriolo-eclipse

Пред да идам по точкариве, може некој ќе ми одговори.
Солидни се сората.Ги имам на еден постар roadbike.Постар модел на Sora се,но кочат доста солидно.Мислам дека се подобри од промаксот али колку навистина неможам да ти кажам.Сепак мислам дека вреди да се инвестира.
 
Последно уредено:

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.509
Поени од реакции
20.592
Koja e цената 37200 ли?НЕ би го ни гледал за таа цена.Тотално неисплатливо...Ако е до 30К некако и се трпи.
точакот ќе биде со намена водно и низ скопје ( не ми е за на трки ) ... цената што ми ја понудија беше 31.000.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Со мали деца и шиткачи т.е увалувачи на точаци несакам воопшто и да си имам работа,а камоли да ти објаснувам зашто седам до 3 или пак до 6 саат сабалје или поручерк,а да ти објаснувам каде и што сум учел не ми ни паѓа на памет.Едноставно на подпросечни сељ*** немам намера да се докажувам.Не ми е интересно едноставно.

Добро е што си ги прочитал старите мислења.Верувам дека веќе од нив си научил нешто за велосипедизмот.

Знам каде те боли највеќе.Тоа што со моите мислења ти ја расипав продажбата на твојата мерида за која ај да верувам дека постои.
Пак ќе кажам.Не дека меридите не ги бива туку ОГИ сакаше да си закоље некој и да му ја шитне поскапо и од нова.Значи некој како оги ќе се регистира,ќе почне да им го врти паметот на некои членови кои се загреани за велосипед и на крај мисли ќе им го ували велосипедот кој претходно од незнање дека постојат крадени точаци го има купено на ново.
И сега бога моли да го продаде.Пред некој ден читав на огласот.ГО продавал хитно дека ќе одел за странство.
Али за беља се погоди еден вивакастро и ја зае*а работата :( ,и остана точакот непродаден.
Tуку кај ќе одиш бе другар ти.Во кое странство.????:tapp::tapp:
Богами ако е некој заинтересиран да собереме некој денар и да го пратиме што е можно подалеку преку 5 океани и мориња.за никојпат да не се врати.Македонија ќе има еден лажго помалку.Ете добра инвестиција.:)

[DOUBLEPOST=1408789757][/DOUBLEPOST]Ниту еден од предлозите.Евентуално трекот калибер може.

АКо ти е за перформанси,односно да добиеш многу на брзина,додади уште барем 10000 денари и оди на подобра 29ка.Имаш Мерида 29ка во Бајк Маркет а е околу 40000денари со попуст или терај на нешто половно 29ка ако се најде воопшто.Ретко некој да продава добра половна 29ка.


26ките се веќе речиси минато.Знам дека многу кои имаат 26ки ќе ме истролаат сега,но тоа е реалноста.Ретко која 26ка може да се рамни со 29ка.Едноставно физиката го вели спротивното..

Ќе ја препорачам меридата за околу 40.000денари ако се оди на ново.
Се е во ред со неа само е со ептен тром амортизер колку што можев да забележам на брзина.Не давај пари за 26ка.Тоа е веќе глупост која за година две ќе ги снема воопшто од пазарот.Некои производители веќе и се откажаа од производство на 26ки.

Еве и еден трек.Солиден избор би било ова,се разбира доколку може да се дозволи...Инаку бевме пред некој ден за едно пријателче гледавме во бајкстоп.Речиси сите 29ки Л и М големини се продадени од 2014.Штета али оваа година ништо не остана па така зимава ќе нема точаци за 20% пониски цени. :(

http://www.bikestop.com.mk/bikes.php?lang=2&mb=20&id=68#/0

Speciazlied се исто така супер како бренд,но цената им е традиционално доста висока.:([DOUBLEPOST=1408791273][/DOUBLEPOST]
Koja e цената 37200 ли?НЕ би го ни гледал за таа цена.Тотално неисплатливо...Ако е до 30К некако и се трпи.[DOUBLEPOST=1408791738][/DOUBLEPOST]

Солидни се сората.Ги имам на еден постар roadbike.Постар модел на Sora се,но кочат доста солидно.Мислам дека се подобри од промаксот али колку навистина неможам да ти кажам.Сепак мислам дека вреди да се инвестира.
Ти и твоите стандардни муабети. Ако пишеш друго, нема да си ти. Дечкото спомна за која цена е Кјубот 29-та, ако читаше погоре, сигурно ќе разбереше.
И зошто не стави слика од твојот бајк да го видиме ??
Знам дека ме изигнорира за сликата зошто немаш ни пола на него од тоа што го зборуваш на другите тука. Поправи ме ако грешам. Уствари стави повеќе слики, да се видат деловите. Ете и јас мојот ќе го ставам, ако сакаш.
Се е убаво тоа што го збориш, но едно е теорија, друго е во пракса. Без навреди, така е.
 
Последно уредено:
Член од
1 мај 2013
Мислења
62
Поени од реакции
74
Ти и твоите стандардни муабети. Ако пишеш друго, нема да си ти. Дечкото спомна за која цена е Кјубот 29-та, ако читаше погоре, сигурно ќе разбереше.
И зошто не стави слика од твојот бајк да го видиме ??
Знам дека ме изигнорира за сликата зошто немаш ни пола на него од тоа што го зборуваш на другите тука. Поправи ме ако грешам. Уствари стави повеќе слики, да се видат деловите. Ете и јас мојот ќе го ставам, ако сакаш.
Се е убаво тоа што го збориш, но едно е теорија, друго е во пракса. Без навреди, така е.
јас бидејќи не планирам да се селам у странство а ниту имам желба за такво нешто бидејќи овде ми е убаво, и најверојатно ме помешале со некого, ама искрено горам од желба да го видам точакот на вива кастро. Зоц, нормално дека си игнориран, дечкото одговара на она што му паша, онаму кајшо може да прави спинови.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
јас бидејќи не планирам да се селам у странство а ниту имам желба за такво нешто бидејќи овде ми е убаво, и најверојатно ме помешале со некого, ама искрено горам од желба да го видам точакот на вива кастро. Зоц, нормално дека си игнориран, дечкото одговара на она што му паша, онаму кајшо може да прави спинови.
Оги, не сакам да верувам дека е така, но работава се повеќе ми "смрди" на такво нешто. Тоа ти е исто како :
- Еј сакам да купам (конечно собрав пари), пример, нова Форд Фиеста !!
- Неее, каква Фиеста не чини тоа, додај (собери) уште 20-30.000 ЕУР и купи си Ауди А4, ако немаш, купи си на старо. :pos:

Смешно е стварно, кога ќе земеш во предвид дека не секој има ист буџет за велосипед, а пак да не збориме за намената и потребите. Еве на пример @Ryan Giggs , дечкото си кажа дека му треба бајк за до Водно и за низ град. @vivakastro одма се спротистави на предлозите, ова - она не чини, додај уште толку итн. Посебно за цената, не виде (не прочита) дека му го даваат за иста цена како за да ја земе 26-та. :гик:
Немам ништо лично против Вива, само ме чуди начинот на размислување, сите сакаат топ бајк, нема збор. Само кој колку може да си дозволи.... o_O

Е тоа за неговиот бајк (сликата), дека ме игнорира, точно е. Рече дека го има постирано наназад во темава, јас не можам да го најдам. Баш ме интересира што вози, чисто да споредам со неговиот муабет. Ако е така како што вика, симнувам капа, ако не.....:facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
точакот ќе биде со намена водно и низ скопје ( не ми е за на трки ) ... цената што ми ја понудија беше 31.000.
Ретко на кој му е за трки,но сепак треба одреден квалитет.Би препорачал да одиш еден степен погоре,доколку можеш да си дозволиш.Ако не ти е за брзање најубаво е да причекаш малку бидејќи лошо време е сега за купување.(мислам од аспект на цена).За 2-3 недели цената ќе им падне сигурно,па така ако во меѓувреме можеш да си дозволиш некои 50-100 евра повеќе сигурно ќе начекаш добро парче на попуст.Така да мое мислење не се залетувај.
Cube погоре е модел најслаб кај марката,со низок квалитет на делови кои при поголем напор и возење угорници ќе се изедат доста брзо,па парите дали денес или во иднина секако ќе треба да ги даваш.

Како и да е изборот е добар,а цената сосема реална т.е цената му е тука некаде.[DOUBLEPOST=1408828609][/DOUBLEPOST]
Ти и твоите стандардни муабети. Ако пишеш друго, нема да си ти. Дечкото спомна за која цена е Кјубот 29-та, ако читаше погоре, сигурно ќе разбереше.
И зошто не стави слика од твојот бајк да го видиме ??
Знам дека ме изигнорира за сликата зошто немаш ни пола на него од тоа што го зборуваш на другите тука. Поправи ме ако грешам. Уствари стави повеќе слики, да се видат деловите. Ете и јас мојот ќе го ставам, ако сакаш.
Се е убаво тоа што го збориш, но едно е теорија, друго е во пракса. Без навреди, така е.
Се мислам,дека го имам постирано поодамна,али можда и грешам.Ме нервира сега да си ги читам старите мислења.Веројатно ќе си најдам самиот некоја мана:unsure:

Не е нешто врвно па да сум се фалел,напротив купен е половен и станува збор за Giant Тalon. Ако тебе зоцц тоа ти изгледа фалба
тогаш очигледно имаш некој друг проблем.

Ќе пребарам во мислењата и сигурно ќе го најдам мислењето каде што имам
пишано.Мислам дека дури и импресии имам пишано,бидејќи тоа обично секогаш го правам.

За докажување и покажување на член кој е тука од вчера т.е членот ОГИ
ич немам ни намера.Ќе испаднам поглуп од него.Нека прочита малку човекот по интернетов.Или пак можеби ги штеди килобајтите.:confused::confused::confused:

За зоцц морам да кажам дека сум разочаран и тотално го сменив мислењето за тебе.Ти бидејќи редовно ја пратиш оваа тема,ти си тој првиот кој треба да се сеќаваш одма после мене кога го имам постирано велосипедот,а не да тресеш зелени.
Дали не се сеќаваш или пак се правиш наудрен тоа само ти си знаеш.

За тоа каков точак имаш и возиш,по коментарот погоре кој го пиша да ти кажам ич не ме ни засега.

И по последниве мислења твои кои незнам дали повеќе беа од инает или од незнаење или пак можда си засегнат од некое мое мислење каде критикувам продавници од кои можеби дел си и ти.нема воопшто да ме натера ѓаволот да ти објаснувам.

АКо си реално сопственик или пак вработен во некоја од нашите продавници биди си реален и искажи се.Сигурно повеќе ќе имате корист од членови отколку вака да се криете и да форсирате одредена продавница
Веќе претпоставувам и за која продавница се работи,односно кој стои зад името зоцц,али сепак тоа е надвор од форумските правила,па ќе оставам на него т.е на нив дали ќе си се изјаснат или пак ќе се кријат и понатаму.

Напаѓањата на зоцц почнаа пред неколку мои постови кога дадов мали критики за една продавница и неколку вработени,а членот зоцц веројатно тоа малку и го заболе,па почна да се нафрлува со ова и она.
 
Последно уредено:

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Абе волку колку што се изназборевте немате извозено. :D
Многу ми е криво летово многу малце го возев, а не ни бев многу во Скопје. Не сум од ничија страна, ама мислам дека вивакастро го има постнато точакот многу одамна. И престанете веќе со глупостиве. :D
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ретко на кој му е за трки,но сепак треба одреден квалитет.Би препорачал да одиш еден степен погоре,доколку можеш да си дозволиш.Ако не ти е за брзање најубаво е да причекаш малку бидејќи лошо време е сега за купување.(мислам од аспект на цена).За 2-3 недели цената ќе им падне сигурно,па така ако во меѓувреме можеш да си дозволиш некои 50-100 евра повеќе сигурно ќе начекаш добро парче на попуст.Така да мое мислење не се залетувај.
Cube погоре е модел најслаб кај марката,со низок квалитет на делови кои при поголем напор и возење угорници ќе се изедат доста брзо,па парите дали денес или во иднина секако ќе треба да ги даваш.

Како и да е изборот е добар,а цената сосема реална т.е цената му е тука некаде.[DOUBLEPOST=1408828609][/DOUBLEPOST]

Се мислам,дека го имам постирано поодамна,али можда и грешам.Ме нервира сега да си ги читам старите мислења.Веројатно ќе си најдам самиот некоја мана:unsure:

Не е нешто врвно па да сум се фалел,напротив купен е половен и станува збор за Giant Тalon. Ако тебе зоцц тоа ти изгледа фалба
тогаш очигледно имаш некој друг проблем.

Ќе пребарам во мислењата и сигурно ќе го најдам мислењето каде што имам
пишано.Мислам дека дури и импресии имам пишано,бидејќи тоа обично секогаш го правам.

За докажување и покажување на член кој е тука од вчера т.е членот ОГИ
ич немам ни намера.Ќе испаднам поглуп од него.Нека прочита малку човекот по интернетов.Или пак можеби ги штеди килобајтите.:confused::confused::confused:

За зоцц морам да кажам дека сум разочаран и тотално го сменив мислењето за тебе.Ти бидејќи редовно ја пратиш оваа тема,ти си тој првиот кој треба да се сеќаваш одма после мене кога го имам постирано велосипедот,а не да тресеш зелени.
Дали не се сеќаваш или пак се правиш наудрен тоа само ти си знаеш.

За тоа каков точак имаш и возиш,по коментарот погоре кој го пиша да ти кажам ич не ме ни засега.

И по последниве мислења твои кои незнам дали повеќе беа од инает или од незнаење или пак можда си засегнат од некое мое мислење каде критикувам продавници од кои можеби дел си и ти.нема воопшто да ме натера ѓаволот да ти објаснувам.

АКо си реално сопственик или пак вработен во некоја од нашите продавници биди си реален и искажи се.Сигурно повеќе ќе имате корист од членови отколку вака да се криете и да форсирате одредена продавница
Веќе претпоставувам и за која продавница се работи,односно кој стои зад името зоцц,али сепак тоа е надвор од форумските правила,па ќе оставам на него т.е на нив дали ќе си се изјаснат или пак ќе се кријат и понатаму.

Напаѓањата на зоцц почнаа пред неколку мои постови кога дадов мали критики за една продавница и неколку вработени,а членот зоцц веројатно тоа малку и го заболе,па почна да се нафрлува со ова и она.
Ахахха, од кога ти почна да препорачуваш еден степен погоре, доколку може да си дозволи ?? Од кога имаше реакција, нели ?? Добро, битно полека ја учиш лекцијата. Тоа е добро. :)
Друже, за точакот, за кој барав да испратиш слики, идејата ми беше да се демантираш самиот себе, за истото тоа за што ги "силуваш" другите. Не да се фалиш, далеку ти е точакот од твоите сфаќања и критериуми, а камо ли за фалење. Прво нив примени ги во твојот пример (бајк), па после збори за другите. Убаво ти пишав, ти си само еден добар теоретичар, ништо повеќе.

Многу ми е жал што имаш толку површни сфаќања и врз основа на нив носиш погрешни заклучоци. За инфо, работам во бизнис со медицина/фармација, немам никаква професионална поврзаност со велосипедизмот, освен нели, како хоби. Да, сопствениците и вработените во скопскиве продавници ми се добри пријатели. Ништо повеќе околу тоа. Тоа дека се нервирам или како што пиша ме "заболе", па примети во постовите, ти си единствениот кој покажува фрустрации тука. Да не зборам за навредите, кои ги делиш на секого што има нешто против твоите смешни ставови. Ајде добро, тоа ќе го оставам на менталитетот и културата, сите сме различни. Јас никого не потценив тука, секој според своите можности и потреби.
Јас никого не напаѓам, сакав само да ти укажам дека за некои работи не си во право. Се надевам дека ќе ме разбереш. А може и не....:D Толку од мене во врска со случајов, последно. :)
 
Последно уредено:

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Што е фората со бидониве од по 600 денари?
Освен што го плаќаш името, добиваш доживотна гаранција (не знам кај нас), не замирисува, има уникатен систем на заклучување на вентилот против истекување и направен е од најквалитетната пластика која не е штетна по здравјето.
 
Член од
15 март 2013
Мислења
955
Поени од реакции
620
Што е фората со бидониве од по 600 денари?
Квалитет кој вреди секој денар.Пред тоа имав едно од обичниве.Смрди труе,а ако му ставев газирана вода се дуеше како балон.Се изедов жив што му дадов на дац 200 денари.Мислам дека никогаш не ми го удрул ку*от така.
После тоа купив камел и разликата не се споредува со кинескиве ѓубриња.Незнам дали има некоја алтернатива која е поевтина од камел кај нас,но во никој случај немој да зимате од оние кинескине со спонзори што се sky,тоур де франце итн.Да бевме малку посаглам држава тоа ќе требаше одамна да се исфрли и стопи,а продавачите да бидат казнети
Вака си останува на нас да се пазиме
 
Последно уредено:

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Јас си го купив пред 3 недели. Импресии после првите 500 километри. Одличен. На турите што имав просек 17/18 кмч, сега имам 22/23. Или уште е нов и му се радувам па вртам како луд. :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom