Општи вело муабети, прашања, совети

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
ова со која апликација го направи ?
--- надополнето: 1 јули 2012 во 18:58 ---
што мислите кој е подобар брзиномер cateye или sigma
sport tracker
--- надополнето: 1 јули 2012 во 19:03 ---
Некое добро место за downhill и такви работи во близина на Прилеп да не знае некој , само да не биде патот многу лош пошто и точакот не ми е нешто посебно.
За даунхил со слаб точак пушти се од манастирот што е над езеро во близина на планинарскиот дом, мислам дека се викаше Св. Ѓорѓија. Нема даунхил со слаб велосипед, можеш само да скршиш глава.
 
Член од
30 јануари 2009
Мислења
461
Поени од реакции
378
Дечки скршив задна осовина на Рог нептун, да не знае некој кај можам да најдам оргинален или квалитетен дел и по која цена?
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Дечки скршив задна осовина на Рог нептун, да не знае некој кај можам да најдам оргинален или квалитетен дел и по која цена?
Како мислиш оригинален ??? Што осовина ти е скршената ?? До колку пари мислиш да дадеш ?? Осовини имаш во Bikemarket, Bikestop, а поквалитетни значи и поскапи имаш во Probike. :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Да тој е циганот.
Бев до шутка да ги видам точаците и што да видиш. Точаците се солидни ама кој го советувал да ги опне тие цени алал да му е.
Скапаници “обични“ велосипеди им бара 150-200 евра а овие посолидниве како му текне 600-700-800...
За еден роуд бајк (стара љубов :) ) прашав онака која цена е и ми истреска 10 000 (дест илјади) евра :facepalm:
НенормалАн. :LOL:
А богами непријатно се изненадив и на бувљак пазарот. Прашувам за едни педали (стари прастари) ми вика тој 20 евра, еден заден менувач 25 евра и ја му викам абе поскап си од нови да ги земам од продавница. Тој мртов ладен „иди во продавница“
Да ве прашам бе бајкери вие ли им ги пуните главите кое колку чини по продавници па овие да лупаат вакви цени?
Оној од шутка со точаците си кажа дека незнае да вози точак (а богами и накај 200 кила е :) ) а беше солидно информиран за деловите и отприлика колку чинат нови. Ако стварно некој купува половни делови и велосипеди со сомнително потекло по тие цени алал да му е. :tapp:
10.000 евра половен велосипед :vozbud: , баш ме интересира што модел на велосипед продава на ѓупски пазар за таа цена. Кастрираните мадиња на Ленс Амстронг да се обесени на рачки нема толку да вреди половен.
 
Член од
30 јули 2011
Мислења
589
Поени од реакции
246
ај малце помош земав брзинометар како да ја наместам големината гумите се 26x1.95 јас стаив 2050 измерив со метро и го конвертирав во мм,мислам дека е точна постапката echowell 12
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
175
Поени од реакции
53
ај малце помош земав брзинометар како да ја наместам големината гумите се 26x1.95 јас стаив 2050 измерив со метро и го конвертирав во мм,мислам дека е точна постапката echowell 12
http://www.ksrplayer.com/?Product/Bicycle-Counter-Bike-Speedometer/Wireless-LCD-Bike-Bicycle-Odometer-Speedometer.html имаш на сликата со дијаметри и големини на тркало
 
К

командо

Гостин
Средна осовина, било каква. Може и половна, има некој? Или некоја нова за помалце кеш :D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Средна осовина, било каква. Може и половна, има некој? Или некоја нова за помалце кеш :D
Немој да купуваш осовина земи си Цела касета :) 1.200 денари ти е ама амин од расипување освен ако не ја лупаш со токмак (y) а инаку вака осовина ти е од 200 па нагоре
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Дали има некој тука кој продава убаво удобно седиште за точак o_O? ако има некој нека ми пише ПП и нека ми прати барем слика :) па ќе се договориме за цена
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Другар како го направи ова? мислам со почеток на време и тн. :) и која е оваа рута?
sport tracker апликација на мобилен. Ова е во прилепско по стариот пат за Битола до Алинци депонијата и назад.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom