Омилен NBA кошаркар

Член од
7 април 2007
Мислења
4
Поени од реакции
0
t-mac e najdobar koj drug kosarkar ima postignato13 poeni za 35 sekundi i toa protiv
san antonio
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ален Ајверсон
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
nikola_mcgrady1 напиша:
t-mac e najdobar koj drug kosarkar ima postignato13 poeni za 35 sekondi i toa proti san antonio
Не најдобар поевече од тоа 13 поени тој меч го гледав во живо тогаш го даваа на Алфа колку што се сеќавам јас викам готово губи Хјустон и влезе Мегреди и за 35 секунди 13 поени јас готово си викам што се деси каде ја најде таа сила со тројка во последна секунда да го држи Хјустон сеуште во плејофот иако потоа Сан Антонио отидеto e to
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Коби Брајант Рулз .. Типот е Ѕвер !!
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Chauncey Billups (незнам колку точно му го напишав името)
 

Don Corleone

I'll make you an offer you cannot refuse
Член од
8 април 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
jove_bt напиша:
Wade жими левово м@де хахахааххахаха
а сеа во лигата топ 5 се според мене
1. Brayant
2. [SIZE=-1]Nowitzki[/SIZE]
3.
LeBron
4.
Arenas
5. Nash

можи ке речите оти не го ставам Carmelo Anthony ама многу е себичен и сам сака се да прави. Е не е коби. :) џабе има статистика од 29.7 коша по натпревар
Јоцо многу матен чоек си. Навиваш за Miami, а го неќиш Wade, тој им донесе титула човече!!! Wade е најдобар играч во NBA (иако моментално е повреден), втори Jordan, прв играч од славниот драфт 2003 шо освои титула. Ги поштовам и Brayant, Nowitzki и Nash, али шо си ги напишал на листата оние дебили LeBron и Arenas (имаат потенцијал ама немат мозок за да бидат како Wade, Nash...). Еве ја мојата идеална петорка:
c O'Neal, Shaquille
pfStoudemire, Amare
sfMcGrady, Tracy
sgWade, Dwyane
pgNash, Steve
 
Член од
8 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
0
omilen igrac od mojata 7 godina e Allen Iverson.Neznam tocno kolku godini igrase vo Philadelphia no dodeka igrase tamu cela utaknica igrase sam.Sega po tranferot vo Denver ne mi se dopaga kako igra bidejki Carmelo Antony e mnogu sebicen i nemaa mnogu igra
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Babarajo_Qc напиша:
omilen igrac od mojata 7 godina e Allen Iverson.Neznam tocno kolku godini igrase vo Philadelphia no dodeka igrase tamu cela utaknica igrase sam.Sega po tranferot vo Denver ne mi se dopaga kako igra bidejki Carmelo Antony e mnogu sebicen i nemaa mnogu igra
Не си во право не скржави Ентони баш се гром двојка и тек сега почнаа да влегуваат во шема и почнаа да праат растур ке видиш во плејофот дали ке биде Ентони скржав и дали ке може без Ален Ајверсон:helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Billa Bong напиша:
Не си во право не скржави Ентони баш се гром двојка и тек сега почнаа да влегуваат во шема и почнаа да праат растур ке видиш во плејофот дали ке биде Ентони скржав и дали ке може без Ален Ајверсон:helou:
сега дека со 3 топки(една за The Answer една за Mello Men и една за другите) играат да видиш ти на почетокот шо беше муабетот кој појќе ќе ''љуфни'' ама сеа како играат по по п оп, мене во сеќавање ќе ми остани тоа како го шлапнаја феникс е тоа е коа ќе му тргни на двајцата коа ќе дадат заедно едно 100 поени :)
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
jove_bt напиша:
сега дека со 3 топки(една за The Answer една за Mello Men и една за другите) играат да видиш ти на почетокот шо беше муабетот кој појќе ќе ''љуфни'' ама сеа како играат по по п оп, мене во сеќавање ќе ми остани тоа како го шлапнаја феникс е тоа е коа ќе му тргни на двајцата коа ќе дадат заедно едно 100 поени :)
Епа така е од прво сакаа да се докажуваат и да скржават ама сега се повеќе соработуваат и со тоа ке биде интресно у плејоф:vozbud:
 
Член од
15 април 2007
Мислења
27
Поени од реакции
1
Babarajo_Qc напиша:
omilen igrac od mojata 7 godina e Allen Iverson.Neznam tocno kolku godini igrase vo Philadelphia no dodeka igrase tamu cela utaknica igrase sam.Sega po tranferot vo Denver ne mi se dopaga kako igra bidejki Carmelo Antony e mnogu sebicen i nemaa mnogu igra


Druze, samo da ti kazam oti AI ne bese vo Filadelfija samo za davanje kosevi, tuku i za asistiranje (imase prosek od okolu 9 assm per game), sega mu samo mu padna prosekot na kosevi i mu so toa mu olesna.
On ke si istane najdobriot aktiven kosarkar vo NBA spored mene, posto nema DEFENCE protiv negoviot ubistven dribling.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom