Омилен пијалок

Омилен пијалок


  • Вкупно гласачи
    406
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
За по дома
-Млеко, имам кригла од 0.5Л и од таа си пијам или со какао или со кафе.
-Сок, у последно време Синалко дал кола дал егзотик инаку од време на време ако има и Цедевита односно на нашки Цевитана.
-Јогурт, обично се поткиселува дома кисело млеко па се мати јогуртот или пак се купува кисело млеко и пак се мати.
-Вода, летно време почесто (се потак као стока), а зимно време помалку.
-Кисела вода, чат пат од време на време зимам кисела вода за поджригање после доброто јадење (затоа јас ги ценам арапите у Бен Хур).

За по дома со мезе односно за по надвор
-Пиво, најчесто тоа.
-Ракија, ж'та, бела, мастика, узо, зависи у која кафана и кое мезе се јаде.
-Вино, црвено со пити пастрмајлии и бело за со другите јадења.
-Коњак, само коа одам у АС (таму се оди за допивање после 2:30) затоа шо таму се најдобри жестоките пијалоци.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Sekogas pijam voda,mineralna-Bonacva! Tek toliko da se zna,se razbira so kafeto.:) Alkohol ne konsumiram,sokcinja me pravat uste pozedna,chaj ne segde prigotvuvaat kako sto sakam,a sitno istolcen mraz i mnogi tenki kriski limon vo Bonacvata,ludacki osvezuvaat! :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Бибика незнам дали знаеш ама Бонаквата ти е сода вода. Што значи ти пиеш вода полнета од чешма дојдена од Рашче и газирана со CO2.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Бидејки нема како опција ж`та ракија, а во пракса кога ја нема ја заменувам со водка, гласав за водка. Тоа е за пред јадење, но не е оставена можност за повеќе позиции да се гласа одеднаш и морам да кажам дека за време на јадењето во зависност од тоа што јадам го избирам и пијалокот, најчесто вино или пиво. Но сортата или брендот исто зависат од сервиранат храна.
 

sagaqua

Successful and Creative
Член од
23 декември 2005
Мислења
2.218
Поени од реакции
31
Најмногу сакам и консумирам ЈОГУРТ.Нема шанси ден да помине без него и тоа најмалку пола литар......а во топлите периоди го сакам како комбинација во вид на Фрапе од банани и јагоди :je:
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Црвено мартини,а лето обожавам маргарита коктел
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
omilen pijalok na izleguvanje mi e aleksandrija bela a i koktelite kamikaza i sex on the bitch cesto gi konzumiram.:icon_lol: :icon_lol: :icon_lol:
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Cosmopolitan

4 cl vodka
4 cl Cointreau
6 cl juice (cranberries)
limun i mnooogu mnogu krsen mraz
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
1. voda

2. kisela voda

3. jogurt

4. konjak

5. viski

Eden pijalok nedostasuva za tie shto imaat prekumerna potreba za sol: "Bloody Marry" od vistinski domati so vistinska golema shtangla celer koja se gricka poleka i se uzhiva.
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Вода, сок од праска од пригат фирмата исклучиво кока-кола швепс и така натаму!
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.488
Поени од реакции
5.967


Никако неможам да се откажам од ова!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom