Омилен/и DJ-и ?

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Dave Clarke.Господ на миксета.Точка.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
ди џеј Кабина :pos: има еден македонски
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Иако Тиесто е одличен диџеј,Пол Ван Дајк е подобар
 
Член од
6 август 2007
Мислења
65
Поени од реакции
0
Paul Van Dyke car se pokaza Struga kako bese i sto napravi coekon e zakon!!!!!!!!! i plus tiesto e 60.0000 evra a Paul Van Dyke e 100.000evra Epa sega Vidite
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Paul Van Dyk seuste e prv, Tiesto veke premnogu premina na komercijala , pocna losa muzika da pravi. Atb, DeepDish, i Armin Van Buren se tuka negde
 
Член од
9 август 2007
Мислења
23
Поени од реакции
0
Roger Sanchez

Roger Sanchez е исто така во светски рамки.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Nemoj da me svatite pogresno ama izgleda deka 90% od vas koi ste ostavile komentari od Tiesto I od Paul Van Dyke ne znaete nisto fazla....Prvo i osnovna ne gledam razlika od koncerto na Tiesto I Paul Van Dyke so koncert na Justin Timberlake...Istata klientela...deca od 14 do 40 godini koj slusnal samo za imeto koj znaj nekoja pesna negova....Jas iskreno ne cenam Dj sto pustaat Trance ili EuroTrance kako ovie dvajcava poso tuka ne mozi da se kazuva za kvalitet poso taja muzika e mn poednostavna na primer od House,kade ima cela edna melodija so intro paganja vokali i tn... i treba da ja znaes sekoja traka detalno da znaes koga ja mixas...za razlika od trance kaj sto treba samo da mu ja namestis brzinata i posle slobodno koga sakas miksaj ja...Sho znam,ova e barem moe mislenje...A za mene najdobri????Hmm Definitivno Roger Sanchez No1...potoa Danny Tenaglia,Carl Cox definitivno naj podgotven tehnicki,Martin Solveig i mn mn drugi
 

СтрумичанецО

infinite harmonies...
Член од
21 март 2006
Мислења
506
Поени од реакции
46
Nemoj da me svatite pogresno ama izgleda deka 90% od vas koi ste ostavile komentari od Tiesto I od Paul Van Dyke ne znaete nisto fazla....
...рече човекот кој мисли дека хаус трака е посложена од транс трака
абе ти вчера пиеше нешто или јадеш смоки безвезе само да пуниш постови?
kade ima cela edna melodija so intro paganja vokali i tn...
има цела една мелодија ама хаус ти е хаус од коа ќе почне траката онака се тупи 7-8 минути без некоја посебна цел , она што во трансот го викат breakdown . иначе вокали има и во транс ако не си запознаен со ова :helou:

treba da ja znaes sekoja traka detalno da znaes koga ja mixas...za razlika od trance kaj sto treba samo da mu ja namestis brzinata i posle slobodno koga sakas miksaj ja..
види сеа тука си тотално грешка. не мора никоја трака да знаеш детално бидејки додека едната ти врти она што излегува од звучниците , другата глава може да врти трака чиј звук ке излегува само на слушалките , е сеа ако имаш квалитетни слушалки со добра изолација ке ја слушаш само таа трака без звукот однадвор кој е далеку појак и ќе ја запознаеш таа песна па ќе ја миксаш
а она што го рече за брзината , мислам дека побезвезе неможеше да биде
хаусот ти е некаде од прилика 120-125 BPM , трансот ти е 130-135-140 BPM и има многу поголеми варијации од хаусот , што го прави потешко да се микса бидејки мора да го погодиш правилниот beatmatch , т.е. да се совпаѓаат ударите или басот од двете песни

A za mene najdobri????Hmm Definitivno Roger Sanchez No1...potoa Danny Tenaglia,Carl Cox definitivno naj podgotven tehnicki,Martin Solveig i mn mn drugi
а овој дел само потврдува дека ја слушаш истата комерцијала која ја слушаат 99 посто од корисниците кои овде пишуваа постови
Карл Кокс најподготвен технички?? мислиш има најголеми звучници или најмногу Lighteffects ?:pos2:
погледни овој господин што прави на миксетата и види реакција на публика.
Цар.
Толку.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
2.589
Ne mi bese celta da predizvikam reakcii...ne mi bese celta da nalutam nekogo...Prvo za brzinata....Sto mislis ti so e polesno da se mixa 125bpm ili 140???Bas me interesira kako mislis....vtoro...Da ja slusas pesnata na slusalki ali dodeka ja mestis...od ko ke go krenis vtorio kanal e sosem dr prikaska...ako ne ja znajs taja so ja mixas ili taja sto ja vadis duri se dvete krenati mn lesno mozi da se smesa vokali bass ovi da padni ednata dr ne i taka ce se napraj kasa popara.....sa Carl Cox mislev tehnicki najpodgotven zoso ako si go slusal ili gledal ke vidis deka NAJMALKU dve pesni svirat i non stop igra so treta..pod toa mislev tehnicki.....i ne znam stavrno ne znam kako da ti objasnam deka daaaaleku poslozena e house od trance...A zza Roger Sanchez ako imas da kazis nesto...Samo napraj razlika od Tiesto na saem i Sanchez na Saem ako bese ako ne rasprasaj se ke ti kazat:):)Pozz i nemoj da me svatis pogresno ova e samo moe mislenje ne mora da bidi taka....i da vcera pijano imav mn:):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom