Омилени магазини-списанија

Ann'

Jezebel's Daughter
Член од
9 јуни 2008
Мислења
210
Поени од реакции
9
Teen, OK!, Забавник, Убавина&Здравје
 

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Можеше еднаш да кажеш.(мислев на амбросио)
Инаку тин шема,вицотека и некои спортски.
 
Член од
24 октомври 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
дали некој може да ми каже како да го читам списанието Капитал преку интернет а да не се претплатам за тоа?????

Ак знајт некој нека кажвиТ
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Многу слабо читам, уште послабо купувам, кај нас магазиниве се тиње. Чат пат по дома за време во тоалетските мигови читам тоа по дома што зимаат, Убавина&Здравје, дебилното Свет, Храна и Вино :icon_lol: Мајка ми е страствен колекционер на последново.
А на времето, пред години, ја читав Таа, ко ќе ми текне на каква дебилштина фрлав 70 денара месечно. Среќа што нејзините содржини не влијаеле врз оформувањето на мојата личност и уште поголема среќа што ментално го надраснав списанието одамна :)
 
J

Johnny Stulic

Гостин
National Geographic - 12 Issues for 15 $
Discover - 12 Issues for 20 $
Scientific American - 12 Issues for 25 $
 
С

Спенсер

Гостин
Армиското списание ШТИТ, и некое за автомобилизам и мотоциклизам ако најдам на продажба ...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Не купувам, такви списанија, бидејќи коа ме интресираат ги наоѓам на нет. Порано земав Шесто сетило за паранормални работи, ама веќе не. Како што реков, си наоѓам на нет :)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Па Тин Шема и Ентер.Може има и некој други ама сеа не ми текнува.
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Тин Шема..изгледа затоа што и јас сум сеа на тие години..тинејџер сум..па има убави работи..:)
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Хехе немора да значи дека тоа што си тинејџер:wink:
Јас не сум тинејџер па еве уште читам.Има некој интересни работи,се наоѓа по нешто.
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Читам понекад Убавина и Здравје,Теа(иде у секој весник нали),и мајка ми коа ќе купи чат пат Глорија или некое такво слично..:wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom