Омилени брендови на автомобили и мотори.

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Кои ви се омилените брендови на коли и мотори и зошто баш тие ви се допаѓаат ??? Мене лично од коли највеќе ме бендисуваат Мерцедес, Ленд Ровер, Јагуар, Лексус и Ферари. Додека од мотори обожавам Дукати и Ем Ве Агуста. Споделете го вашиот вкус.
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Не сум по моторите но еве нека биде Дукати.
Кај автомобилите моментално најмногу ми се допаѓат моделите на Мазда. Најдобар однос, на квалитет, возникарактеристики, дизајн и цена
 
Член од
6 април 2013
Мислења
357
Поени од реакции
302
Дефинитивно за мене нема поубави автомобили од Aston Martin.

Додека за мотори пред се Kawasaki, исто ми се свиѓаат и Yamaha и Ducati...
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.215
Поени од реакции
7.275
Мерцедес, Волво, Јамаха и Триумф.
 
D

Dynamo

Гостин
Не сум љубител на коли и мотори,но затоа сум љубител на велосипеди,Giant,Merida.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.666
Поени од реакции
38.846
Прогласена е за Најлоша кола во 20ти век. Секое дете сонува за Југо, а кога ќе порасне и ќе заработи...ќе си купи кола. :ROFLMAO:
Кој ја прогласил? Американци кои во секоја кола ставаат V8 машини па виделе југцето дека има моторче со 4 клипчиња и 1000 кубици мотор и нормално дека нема да им чини, плус југословенско е, комунистичко и мора да серат. Нивните гомна не мирисаат, нивните кршови ако беа добри и во европа ќе се возеа, немаше луѓето да возат мерцедес, бмв.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Не ми е нешто многу битна марката. Побитно ми е возилото да биде доста јако и да може со него да патуваш кај и да сакаш.
:)
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Јамаха (y) :pipi:или Кавасаки ништо друго.
А за коли незнам конкуренцијата е голема, од средна класа БМВ Ауди би рекол, од премиум Ламбо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom