Омилена песна од жанр кој не го слушате? Која е вашата guilty pleasure песна?

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Да, а и не глеам зошто да биде гилти плежр, убава фина природна музика праи.
Guilty pleasure е во смисла дека не е од конкретниот жанр кој го слушаш. Имаш луѓе кои не слушаат таков вид на музика, а сепак им се допаѓа некоја негова песна.
Ако ти на пример слушаш таков тип на музика, тогаш не е guilty pleasure. А ако слушаш на пример рок музика, тогаш е, затоа што не е од типот на музика кој го слушаш.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Guilty pleasure е во смисла дека не е од конкретниот жанр кој го слушаш. Имаш луѓе кои не слушаат таков вид на музика, а сепак им се допаѓа некоја негова песна.
Ако ти на пример слушаш таков тип на музика, тогаш не е guilty pleasure. А ако слушаш на пример рок музика, тогаш е, затоа што не е од типот на музика кој го слушаш.
Ок, ја си сватив општо некоја глупа песна што ти се допага и ти е guilty pleasure, а не знам ни ја како сум си сватил вака кога си пишува убаво во насловот :ROFLMAO:
Изглеа само guilty pleasure моментот сум си го интерпретирал :D
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
Гилти плежр, макс моушн 100 бенѕин!
А САД МИ ДАЈ ЊЕН БРОЈ ДА МЕСТО ТЕБЕ ЈА РАСКИНЕМ СА НООООООМ ДА ПОЗОВЕМ ЈЕ :vozbud:

:X3:
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Шо е работа? @wot треба да владее на оваа тема..


Иначе, оваа, и у затвор би ја слушал. Со црнци околу мене. АААААААААААА не! Шо кажав...
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Шо е работа? @wot треба да владее на оваа тема..


Иначе, оваа, и у затвор би ја слушал. Со црнци околу мене. АААААААААААА не! Шо кажав...
wot se svestuva uste od open festot u strumica, ke dojde utre u 5 sabajle i ke go postira colic :icon_lol:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.613
Поени од реакции
31.821
Со сестра ми ко мали ја слушавме секош на тв ко че ја зачекавме. Плус гитари има бе :pos:

 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Сите тука сте фејкери. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom