Октопод ги предвидува резултатите на Светското превенство

Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
лелее со овој октоподов колку гадно створење.шо прогнозира октоподов бе само јаде тоа и коинциденција чиста. баш да видиме за трето место дали ке погоди и ја гаѓам дека финалето не го прогнозира-нема да биде гладен
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
лелее со овој октоподов колку гадно створење.шо прогнозира октоподов бе само јаде тоа и коинциденција чиста. баш да видиме за трето место дали ке погоди и ја гаѓам дека финалето не го прогнозира-нема да биде гладен
Aма коинциденција, 6 од 6 досега погодени.:)
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ми се чини дека и кладилниците имаат умешано овде свој пипала.Сега 100% сум сигурен дека за финалето ќе згреше.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
:pos2: се дешаа иначе златна рипка фатив и ако ја пуштам ке ми исполни три желби и и казав : октоподов шо ми го избаксузира СП да го јадам за доручек,октоподов шо ми го избаксузира СП да го јадам за ручек,октоподов шо ми го избаксузира СП да го јадам за вечера
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Треба да се чека што ќе прогнозира Пол....за да пишиме ливче...:)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9693:2010-07-09-00-57-28&catid=71:2010-05-08-18-16-42&Itemid=63

Пишува еден ден пред финалето, така да утре ќе типува.

п.с: Паул доби конкурент.

Site sme vo iscekuvanje da vidime kakva ke bide prognozata na oktopodot Paul za finaleto na svetskoto prvenstvo. No Paul ne e edinstvenoto zivotno-prognozer. Sega Paul ima konkurencija od Singapur. Papagalot Mani e konkurentot na Paul. I Mani e so sto postoten ucinok. No Mani ne gi prognozirase site natprevari od svetskoto prvenstvo. Toj pocnal da gi prognozira cetvrtfinalnite natprevari i site gi pogodil. Vo polufinaleto go prognoziral samo natprevarot megu Germanija i Spanija i negovata prognoza bila pobeda na Spanija. Sega Mani vo finaleto prognozira pobeda na Holandija. Ke vidime dali ke se sovpadne negovata prognoza so taa na Paul.......

maniparakeet0907_630.jpg
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
А Драгче „ве љубам сите“ кажа дека нумеоролошката карта на Шпанија била посилна поради бројот 5 во нејзе.
Е, ај сеа! :tv:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
http://sportdenes.com/index.php?option=com_content&view=article&id=9693:2010-07-09-00-57-28&catid=71:2010-05-08-18-16-42&Itemid=63

Пишува еден ден пред финалето, така да утре ќе типува.

п.с: Паул доби конкурент.

Site sme vo iscekuvanje da vidime kakva ke bide prognozata na oktopodot Paul za finaleto na svetskoto prvenstvo. No Paul ne e edinstvenoto zivotno-prognozer. Sega Paul ima konkurencija od Singapur. Papagalot Mani e konkurentot na Paul. I Mani e so sto postoten ucinok. No Mani ne gi prognozirase site natprevari od svetskoto prvenstvo. Toj pocnal da gi prognozira cetvrtfinalnite natprevari i site gi pogodil. Vo polufinaleto go prognoziral samo natprevarot megu Germanija i Spanija i negovata prognoza bila pobeda na Spanija. Sega Mani vo finaleto prognozira pobeda na Holandija. Ke vidime dali ke se sovpadne negovata prognoza so taa na Paul.......

Прегледај го приврзокот 31897
Конкурентов на Паул има пред ова предвидувано утакмици?
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Октоподот Паул предвиде дека Шпанија ќе биде новиот Светски шампион земајќи ја храната од садот со знамето на Црвената Фурија.
Пред да го типува финалето, Паул го прогнозираше и дуелот за третото место помеѓу Германија и Уругвај, предвиде дека Германците ќе го добијат овој натпревар.


Останува да видиме дали 100% учинок ќе го има и по последните две прогнози.

--- надополнето ---



--- надополнето ---

сега синглче :vozbud: ах да гаѓаше и полувреме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom