Од што се плашите?

Член од
4 април 2005
Мислења
56
Поени од реакции
0
Се плашам од вонземјани.
И од духот на Тито.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
A sto moze da ti napravi filmot kako film? :lol: :P
 
Член од
16 април 2005
Мислења
29
Поени од реакции
0
se plasam od golema kolicina na voda mislam deka ke se udavam

fobija od voda
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
Naukata odredila deka ima 2 osnovni vrodeni stravovi kaj lugjeto:

1. strav od gubenje na tloto pod nozete;

2. strav od nenadejni zvuci.


Lugjeto isto taka se plashat od raboti shto se nenadejni (znaci golema doza vo kratko vreme za da mozhe psihata da gi primi) i raboti shto ne mozat da gi kontroliraat (vkl. nepoznati raboti).
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Kolku jezivo zvuci :? Toa so gubenje tlo pod nozete me potseti na eden son ... tolku mnogu pocustvuvav kako mi lebdi teloto sto neznam ... gledav sve pod mene i se poveke se oddalecuvav od zemjata ... stvarno neznam kako moze tolku realno da se sonuva ... ali od togas ako se setam pred spienje na toa ... ostanav nespiena :lol: Inace posle toa, uz muabet razbrav deka toa e darba da mozes nesto kao duhot da go oddelis od teloto bla bla, pa malkute luge na svetov sto primetile deka ja imaat prodolzuvale so joga ova ona da ja usovrsat taa tehnika ... lele uste tolku se uplasiv ... nesakam nepoznati, nenadejni raboti ... stvarno mi se strasni :(
 
Член од
17 март 2005
Мислења
11.493
Поени од реакции
1.585
"Dvojnosta" na duhot i teloto e edinstvenoto od 5te filozofski prasanja sto se resheni. Nema duh i telo, ima samo telo. :wink:

Lugjeto obicno se plashat od mozhnosta da umrat i nachinot na koj sto bi umrele (na pr. so tortura); od visocini; od zmii, pajaci, i slicni dzverki; od stesnet prostor; od drzenje govori; od komunikacija so sprotivniot pol; od zabar, od letanje so vozduhoplovi, i mn. drugo.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Ne sum mnogu upatena vo toa, priznavam ... ama nekako ne mi e logicno da ima samo telo ... sto znam zasto, ne deka nesto posebno veruvam vo sprotivnoto ama ... ednostavno taka :P Inace, ako sakase za sonot da mi objasnis ... jas ne si go sonuvav duhot nego celata jas ... toa drugi mi kazaa :) :wink:
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Ponekogas se plasam od samiot sebe,kako ke izreagiram i kakov odraz ke ima toa na mojata idnina...arno ama imam dobra samokontrola.
Okolu stravot od visina...onie dvata ogjaka,onie so crveno i belo u REK Bitola(za tie so znaat) se visoki okolu 270m...epa se imam kaceno najgore...koga duva veter imaat od od okolu 1m levo-desno...i bese super:)))
Razlikata od toa dali si 10sm od zemja ili 200m vi e samo u glava,ako moze covek da se kontrolira.
Zamislete si zatvorena prostorija so visina od okolu 5-60m...koga si gore,tavan ti e nad glava arno ama lugjeto dole gi gleas ko mravki...ludnica e na pocetok,samo so so tok na vreme stanuva sekojdnevje!
Da ne dolzam,neam gajle od skoro nisto,osven od glupi lugje!
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Да не ми падне небото на глава, инаку друго ништо не ме плаши!!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Trtuska? Sto e trtuska i sto moze da ti napravi? :? :lol:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Може да ја усмрди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom