Од што се плашите?

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Се плашам од помислата на катастрофи, земјотреси, елементарни непогоди :shock:
 

RaGeAnGeL

KiCk AsS
Член од
23 јануари 2005
Мислења
930
Поени од реакции
7
postrashno e toa shto sleduva posle zemjotres....
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
RaGeAnGeL напиша:
postrashno e toa shto sleduva posle zemjotres....
Епа самата помисла на земјотрес, ми ги носи мислите и на последиците после тоа :(
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Jas epten paranoicen strav od zemjotresi pocnav da imam posle tie dvata posledni vo Skopje. Ne mi se veruva kakvi bea upm. I dvata si gi pominav sama doma ... neznam ... nesakam pak da go pocuvstvuvam toa ... ama na ova vrnenje dozd, sneg... sekoj den se mislam koga li ke ima, mamata :( :P
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Jas epten paranoicen strav od zemjotresi pocnav da imam posle tie dvata posledni vo Skopje. Ne mi se veruva kakvi bea upm. I dvata si gi pominav sama doma ... neznam ... nesakam pak da go pocuvstvuvam toa ... ama na ova vrnenje dozd, sneg... sekoj den se mislam koga li ke ima, mamata Тажно Јазиче
Можеби треба да почнеш да се молиш на некој бог кој се занимава со земјотреси, еве Перун например, или некој посоодветен, нека ме корегира некој, па и да му принесеш жртва, со надеж дека нема да го истури својот гнев врз нас.. :P :P :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Abe ke go isturi se znae toa, ama samo toa i ostanuva ... so mozes da pravis drugo koga vejke te trese :? :(
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Abe ke go isturi se znae toa, ama samo toa i ostanuva ... so mozes da pravis drugo koga vejke te trese Збунето Тажно
Нема смисла човек да се плаши или оптоварува со работи кои не може да ги контролира. Што и да се случи...здравје, судбина, ксмет:)
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Клаустрофобија-жестока. Во Египет, кога го видов она отвочено од метар на метар во пирамидите и замислив дека еден по еден треба да се точкаме скичмени по загушливи тунелчиња, благовремено ме фати паника, уште надвор. И не влегов. :place:
Уствари, ако размислам, од све ми е страв. Имате некој добар шринк?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
еден по еден треба да се точкаме скичмени по загушливи тунелчиња, благовремено ме фати паника, уште надвор. И не влегов. Плачење или тажно
во кои тоа задушливи тунелчиња се точкавте, сигурно немале врска со пирамидите на Кеопс или Кефрен или накај Сфингата,, тоа сигурно накај Луксор сте го доживеале, ако не се лажам..:)
чисто онака, бидејќи е забрането движењето на повеќето места.
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Strav mi e od sekoja elementarna nepogoda. Strav mi e od temnica. Strav mi e da letam vo avion. Klaustofobichna sum. Stav mi e od bolesti. Strav mi e od visoko i ona ne samo strav nego i vrtoglavica imam neverojatna. Kratko i jasno B'ZGA golema sum!!! :cry:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Aceva напиша:
Клаустрофобија-жестока. Во Египет, кога го видов она отвочено од метар на метар во пирамидите и замислив дека еден по еден треба да се точкаме скичмени по загушливи тунелчиња, благовремено ме фати паника, уште надвор. И не влегов. :place:
Уствари, ако размислам, од све ми е страв. Имате некој добар шринк?
Ne, ne, ne ti treba nikakov srink, deka i jas ko ke razmislam mi e strav skoro od sve. A sega koa gledam deka ne sum edinstvena ic ne ni treba srink, valjda e vo nasata priroda toa :lol: :wink: Mamata, da se nemalo raat :P
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Aceva напиша:
Уствари, ако размислам, од све ми е страв.
од секс не ти е страв сигурно :lol:
можит е смешно ама имат со мене едни девојчиња на кои шо им е страв од првиот однос не знам з`ш :lol: :lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
:lol: :lol:
Am kojznae kako go svakaat, sigurno slusnale deka boli i vo nesvest pagaat od pomislata. Ne e cudno ... eve slicna smeska ... jas prv pat koa dobiv na primer, mi bese strav da si mockam, mislev ... neznam so mislev ama strav mi bese :lol: :lol: :lol: :P
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
од секс не ти е страв сигурно :lol:
можит е смешно ама имат со мене едни девојчиња на кои шо им е страв од првиот однос не знам з`ш :lol: :lol:
Можда за ова треба да чукнеме нова тема, зашто ТОЈ страв сиго имааме и ние и машките. Мислам, да сум машко, јас стварно би се прашала добро каде тоа ќе влезат/исчезнат/бидат изгризани моите драгоцени 22 цм :?:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Можда за ова треба да чукнеме нова тема, зашто ТОЈ страв сиго имааме и ние и машките. Мислам, да сум машко, јас стварно би се прашала добро каде тоа ќе влезат/исчезнат/бидат изгризани моите драгоцени 22 цм Прашалник
Нема страв има само гордост. Иначе нема гајле и 30 да се. Неограничен е капацитетот на женскот репродуктивен апарат.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom