Од што се плашите?

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Се плашам од загуба на луѓето што ги сакам. :(

Сите други фобии се безначајни во споредба со оваа.
 
F

filmadzijka

Гостин
NIppI напиша:
се плашам од заборавот,да ги заборавам сите оние кои што биле дел од мене,а и тие да ме заборават мене...
ХХммммм, ова ми мириса на ситуација каде оние што ги сакаме заминуваат далеку од нас. Разделба. Напуштање. Тоа е еден од најпримарните стравови и е сосема нормален, ама еднакво „страшен” како и другите.
Но, твоите сакани не си отишле за да избегаат од тебе. И тие се плашат да не ги заборавиш, а и ним да не им избледат во сеќавањето твоите црти или топлите моменти.
Багажот може да се изгуби, да го украдат, ако е во гепекот, но никогаш - ако е во срцето.:nenene:

Тоа е дел од нашиот филм. многу лица ќе дојдат во кадар, многу ќе заминат. Некои ќе играат главна, некои споредна улога, а некои ќе бидат само статисти. Важно е да не бидеш статист во сопствениот филм. Затоа, beautiful angel, spread your wings and fly.
Oh, yes, ... and open your eyes. There's always somebody near who craves for your company.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
од шприцеви и змиј:pov:
 
Член од
2 февруари 2007
Мислења
21
Поени од реакции
0
pa se plasam od toa sto i drugite.haha.Se plasam od zmii,visocina,horor filmovi(po malku).......
 

Aylin Mujica

*Ţħë Şęxïĕşŧ Pėŗśõŋ Ąłįßę*
Член од
4 февруари 2007
Мислења
88
Поени од реакции
1
Od nisto posebno moze da se kaze! Ne e i bas bez nisto de ama od ovie raboti temnica,igli,zivotni u nikakov slucaj:) i zatoa se gordeam na sebe zs od skoro nisto ne se plasam!
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Од ништо не се плашам како што се плашам од ЗМИИИ.
 
Член од
15 август 2006
Мислења
17
Поени од реакции
1
Epten se plasam ko ke si go drkam i dal ke vlezit mama lol :) (sala na strana)

Najpojke se plasam od temnina mislam nesakam da sum sam vo temno!!!Primer ko ke si legvam na spienje iam krevet na sprat i polesno zaspivam ko ke spijat nekoj drug vo soba!:zver:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Смрт на драги личности, напуштање, осаменост, лоши соништа, помисла на иднината, заборав на минатото.

И премногу тесни лифтови. :jaj:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
151
Од осаменост...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom