Од што имате фобија?

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Инаку и јас имам страв кога се бањам во некое море или езеро ако одам подлабоко секогаш имам чувство дека кујзнае какви суштества има таму и затоа никогаш не сум отишол многу длабоко
 

IGI

Il Corvo
Член од
12 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
4
Аерофобија имам.
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
обожаваааам кога пливам длабоко во море, езеро, било каква вода, и иако знам дека никогаш нема да отидам на океан, сепак ужасно многу се плашам од ајкули и органски не можам да ги подесам тие суштества и самата помисла дека можам да бидам изедена од риба...брррр...:ija:
дури и кога гледам филмови со ајкули едноставно ги мразам, и морници ме лазат ако напаѓаат луѓе...баш штета, а многу би сакала да нуркам еден ден...
исто така, ме фаѓа некое стравче кога си одам дома и ако минат коли до мене, ако видам било каков човек, веднаш во него гледам потенцијална опасност, ама пак мислам дека сево ова ми е здобиено од филмови...еее...шо ти праат филмовите...
а фобија некоја која сум ја здобила како константен и необјаснив страв од горенаведениве - немам.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Имам фобија од висина и фобија од пајаци...
Брррр се наежив...
 

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
од крв, игли и такви ствари....... еднаш ми вадеа млечно запче и се онесвестив на столот само шо осетив крв у устата.... :icon_conf
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
имам фобија од затворен тесен, ама стварно тесен простор, а за другите немам.
 

Jakov

Тато
Член од
24 јули 2005
Мислења
2.360
Поени од реакции
58
Од беспарица
и од кучиња што скитаат сами(одврзани) по улица.
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Fobija od opasni zenski, heeh ne sala na strana imam fobija koga sum sam kaj mene u soba pretezno pred PC, a vratata e otvorena taka da imam fobija od otvoreni vrati :)...iako zvuci glupo
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
od raspravii i karanje. zvuci glupavo, ali ic nejkam koga se karam so nekoj, koga nekoj mi vika, ili slicno. im scared of that.

a vistinska fobija...hm...neam.
 
N

NeMiRnA

Гостин
Se plasam od visocini,zmii,tesen prostor vednas me faka panika i neznam kako da se sozemam tuku odma se deram,pistam,a da i od stari epten stari predmeti,koga ke gi vidam pocinja da mi se vrti
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Од ништо немам фобија,не се плашам нешто панично.Само има некои работи што ми се гадни,што ме ежат ама не се плашам!
 
Член од
19 јануари 2006
Мислења
257
Поени од реакции
0
BusHav напиша:
Од ништо немам фобија,не се плашам нешто панично.Само има некои работи што ми се гадни,што ме ежат ама не се плашам!
сејм сејм
 

Kajgana Shop

На врв Bottom