Од што имате фобија?

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Фобија иам од летање од друго ништо!се плашам од големи височини..нормално е ова нели?:nesvest:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
појма неам, досега не сум бил престрашен
 

Rebel

Карирана овца
Член од
17 јули 2010
Мислења
16
Поени од реакции
8
Од бебиња и преминување улица и не се справувам:tapp:
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Имам пишано поодамна мислам, имам фобија од високо, односно од падот кој може да се случи. Фобија од работи кои влијаат на мене а немам моќ да ги променам.
 

HardCore

Cylon
Член од
4 февруари 2010
Мислења
139
Поени од реакции
38
Имам фобија од пливање во близина на бродови.
Како се вика таа фобија?
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
Имам фобија од гледање на сопствената крв...Ми доаѓа да паднам во несвест и многу ми се лоши и мислам дека ќе ми се случи нешто лошо. А да гледам нечива друга крв не ми е проблем
 
M

MacedoniaGirl

Гостин
Како помала имав фобија од оси :icon_conf Сега веќе не толку :)
 
Член од
31 јули 2010
Мислења
111
Поени од реакции
23
Се плашам од разделба,смрт на некој близок.Од неуспех на некоја поголема цел.Од некои неочекувани падови и порази кои предизвикуваат емотивни шокови,кои мислам дека нема да можам да ги преживеам.НЕ ДАЈ БОЖЕ!!! :)
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
338
Поени од реакции
58
Ептен е јака темата.
Јас не сум плашлива, напротив сум многу храбра. Дури и го предизвикувам стравот, ионака сум многу силна, како да ми треба доза на адреналин и ветер. Обожавам бура , ветер и дожд а јас да сум на невреме и тоа во ноќта. Последниот пат кога го предизвикав стравот беше на автопат во друга држава. Престигнував огромен камиот со приколка, многу долг, со голема брзина во тунел во кој имаше место само за две возила, дволенташ афтопат. Еј кое чувство.

Сакам и да летам. Сакам и темница во која само сетилата знаат да се ориентираат.

Единствено имам некој чуден страв- или повеќе објаснува еден српски збор Језа- по наше нешо како гадење или шубе од птици. Читав дека луѓето кои во некои минати животи умреле од мршојадци го чувствуваат тоа и во наредните животи. Ама искрено психолошки не знам што значи.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Не е фобија ама ги сакам моите фобии и уживам во нив.
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
245
Поени од реакции
12
Порано се плашев од мрак ама го надминав тоа и сега изгледа остана само бактериофобија (јебига сепак се страшни :))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom