Од специјализирана продавница, или од тезга?

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
ЦД последно купив ко бев 1ва година средно...ее времиња беа ко фрлав пари за музка и програми. Limewire ги замена тезгите. :)
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Internet. Polesno, pobrzo, podostapno (ko reklama za prasok za perenje...).
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Kradam muzika od luge, ama ipak nekoj poseben filing mi e koa ke kupam original cd. Sepak takvite gleam da se nekoi albumi koi mnogu mi znachat :)
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
PoisonGrl напиша:
Kradam muzika od luge, ama ipak nekoj poseben filing mi e koa ke kupam original cd. Sepak takvite gleam da se nekoi albumi koi mnogu mi znachat :)
И јас крадам од луѓе,оригинали ретко само ДВД концерти,сепам мислам дека исто е
 

joki

Погана Паганка
Член од
1 февруари 2006
Мислења
1.054
Поени од реакции
16
најчесто се гребам од другарчиња...или пиратерија...иам проклет ебан лимит на ова нетов...и зато ретко даунлоадирам...
 
K

kicodarker

Гостин
posleden original sto sum go nabavil pred nekoja godina od Jugoton e DeepPurple in Rock i cinese ne e vazno kolku.pa denes najisplatlivo i najbrzo e internet simnuvajneto i sigurno koga togas koga vi treba nova muzika ne se naoga vo cd-tekite i nternestot e edinstvena opcija!!!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.662
Поени од реакции
4.728
Avtopazar rulz....najvekje downloadiram od net , zimam od drugite , so se snashle i taka
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
купувам оригинали :pos:
Све тоа од интернет бе...уствари највише од Mr_Wicket :)
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
последното оргинал цд што го имам купено беше пред околу една година и од тогаш не давам пари за оргинали од југотон. си ставив интернет и секогаш си даунлоадирам.
 

Black Swan

With Chelsea Forever
Член од
19 јули 2006
Мислења
101
Поени од реакции
0
За македонски изведувачи од нашава рок/метал сцена и 1000 ден ќе дадам за оригинал.Не ми смета,барем кај наши луѓе идат.А, за странски... Еднаш се ошурив 1200 ден за Metallica и никогаш повеќе.Не знам зашто но не верувам дека тоа што го има во нашиве продавници за музика е оригинал. За поандерграунд бендови-интернет му е спасот
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Porano sum biral od kaj da kupam ali sea od koa si staiv ADSL doma ne kupuvam se si simnuvam :je:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Тезга бре! Нешо симињам од интернет , нешо ќе зеам од другари и така се снаоѓам.Последно ЦД шо сум го купил беше пред една година од Дајр Стреитс
 

Lucifer

Devil in a females body
Член од
7 мај 2006
Мислења
300
Поени од реакции
1
Ja siminjam od net,ali poso sme doma tri dusi na edna linija i spor e,pa cel den ne mi se ceka.Pa i merak mi se prai ko ke si kupam cd,a go kupuvan strogo od okolnite pazarcinja i tezgi,oti obavezno prefrlam na komp i si pravam nekolku MP3 da ne vlecam se so mene,ama sepak epten mi e merak za cd da davam pari, pa iako kupuvam od tezgicinja so lower qality i normalno se pdeftini pak sve denar strana e*am na toa!
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Од кај ќе најдам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom