Од специјализирана продавница, или од тезга?

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Битно ли ви е,од каде ја купувате вашата Музика,сакате тоа да биде оригинално цеде за кое би фрлиле и илјада денари,од Југотон или друга специјализирана продавница,или купувате и од диви продавачи на пиратерија,3та опција,другар/ка ми го има,ке си купам цд за 10денари и ке ми го изрежа,зш да фрлам пари за оригинал.Мене не пример се ми е исто,и онака откако ке ги префрлам песните во компјутер најчесто мго губам Цд-то.Кој е вашето мислење?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
од интернет... музиката што ја слушам тешко се наоѓа во продавница...(кај нас). а и ако чекам да стигне ќе остарам...

а од нашиве изведувачи.. југотон. (ама на врчак го симнав од интернет :pos:)
 
Член од
28 април 2006
Мислења
326
Поени од реакции
3
abe ima u jugoton cuv de cuv muzika so ja ima i nainternet ali skapi se cedinjata ne im se dava na site pari za cedinja
 

skorpija^m

seven & seven
Член од
5 мај 2006
Мислења
492
Поени од реакции
4
абе какви пари за оригинали, ДА ЖИВЕЕ ПИРАТЕРИЈАТА :)
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
ЦД-иња последен пат сум купил пред 3-4 години и тоа од цд-тека, Југотон и слични. Од тезга никад не купувам цд-иња зашо дечкото шо ги продава ги снима и шо знам шо квалитет е...
А сега не купувам цд-иња иам интернет и све даунлоадирам. :)
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Vo posledno vreme poveke daunloadiram zs taka mi e podobro mesto da frlam pari na ORIGINALI i taka si imam net i taka go plakam toa si gi siminjam. I ponekoas ke zemam nekoi pesni od rugarcinja vamu tamu i to e to. A CD neam kupeno kujznae od koga
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
НЕ сум купил ЦД со музика од коа стаив интернет :):)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Последно оригинал CD шо го имам купено е пред 5-6 месеци.
Се симнувам од интернет. Не купувам CD-иња. Не се исплаќа :wink:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
не купувам цд-иња, зошто и вака и онака ке ги стаам у компјутер и цд-еата само ги губам...ако ми требаат песните, пример за патување ке си напраам мп3 и си фурам...
А најчесто од интернет ги симнувам, ми праќаат...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.668
Поени од реакции
21.744
да од Интернет. На времето кога немаше уште Напстер од цд-тека Софи за 100 ден(во капиштец ама веќе не постои). Со нашиот стандард тешко оригинали. За некои колекции би фрлил пари за оригинал ама тие се ретки и вредни.
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Зависи.

Најчесто од Интернет. Зашо е подостапно, башка иам режач па си праам цедиња.

Ама, во ретки исклучоци коа сакам да купам некој албум на некој тип, група итн. како на пример на Единствена Опција трк до Југотон и го зиам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom