Од внатрешна перверзност и фетишизам до нормален телесен и сексуален однос

Член од
16 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Драги форумџии,
јас сум нов на овој форум. Обидувајќи се меѓу веќе поставените теми да најдам најсоодветна за да го изложам мојот проблем, сепак видов дека е најдобро да одам со нова тема.

Имам сериозен проблем за кој ми е потребен совет/предлог/идеја. Со партнерката се сакаме до бесвест! Одамна сме заедно и работата е сосема зрела и свесни сме дека сакаме да останеме заедно засекогаш оти се сакаме вистински, отворено, искрено и потполно. Значи - тоа е тоа!
Е сега, работава е во тоа што од моментот кога почнавме да градиме телесен однос со обид да воспоставиме сексуален однос - сфатив дека јас кога сум во интимна близина до неа и до нејзиното тело (кое е всушност многу убаво) всушност не можам да се возбудам, или пак ако ми успее - тоа оди многу тешко. Сфатив дека се работи за следново: јас во својот ум имам опсесија кон перверзност и кон фетиши и тогаш кога мислам на овие нешта (додека сум во близина на партнерката, т.е. додека се допираме, галиме...) тогаш најчесто успевам да се возбудам. Прашањето ми е како да се ослободам од оваа опсесија, која ме има нападнато многу одамна? Всушност првите знаци од ова ги имам кај себе приметено уште во рано детство, т.е. во градинка, па тоа еволуираше и во основно училиште, па и во средно... фантазиите една по една ми се надополнуваа и интензивираа. На факс се подсмирив, ама потоа повторно го отворив умот за тоа и сега чувствувам дека тоа ме опседнува и ме поседува. Јас сум потполно нормален момак - комуникацијата, социјализацијата, работата, почитта и односот и љубовта кон сите кои ги имам - се’ е во нормала. На работно место, во приватен живот, при социјализирање воопшто не оддавам дека сум забеган по ова прашање, не се ѕверам по жени, која што носи или како изгледа... Не сум феминизиран, сосема сум мажествен. Меѓутоа во мојот сексуален живот ова што ми се случува во умот ми претставува проблем, и кај себе ова го МРАЗАМ силно. Додека сум во близина на мојата партнерка сакам да се возбудам од неа, а не од моите фантазии. Како да го сторам тоа? Како додека сум со неа - и вистински да бидам со неа (и со умот) и целосно присутен до неа да ја завршам сета работа, која е потребно да ја завршам како маж? Како од човек кој има фантазии со фетиши, женска доминација, перверзии... да станам нормален маж со чиста еротска мисла и со чист и нормален сексуален однос? Како да се ослободам од ова со што ми е полн умот и да бидам НОРМАЛЕН, оти тоа го сакам. Сакам да бидам НОРМАЛЕН маж во близина на мојата прекрасна жена, а не човек со забегани фантазии... Фала однапред. Многу ми е битно да чујам добар совет/препорака! (извинете за должината на исказов, ама имав потреба комплетно да се искажам)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.731
Поени од реакции
11.995
Ти си нoрмaлен a се oбидувaш дa стaнеш фрик кoј се oбидувa дa се претвoри вo нештo штo не е. Дoбрo е штo си ги признaвaш фетишите пред себеси, aмa aкo тoлку се сaкaте сo девoјкaтa и си зaмислувaш иднинa сo неa ќе мoрa дa и ги признaеш и неa, aкo и пречaт -немa дa прoфункциoнирaте. Требa чoвек дa си се пoчитувa првo себе a пoтoa oстaнaтите. Прoдoлжи си пред другите дa си функциoнирaш кaкo дo сегa aмa не чепкaј вo твoјaтa интимнa прирoдa, чувaј јa вo тaјнoст пред светoт aмa негувaј си јa привaтнo, сличнoтo сличнo привлекувa (y)
 
Член од
16 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ти си нoрмaлен a се oбидувaш дa стaнеш фрик кoј се oбидувa дa се претвoри вo нештo штo не е. Дoбрo е штo си ги признaвaш фетишите пред себеси, aмa aкo тoлку се сaкaте сo девoјкaтa и си зaмислувaш иднинa сo неa ќе мoрa дa и ги признaеш и неa, aкo и пречaт -немa дa прoфункциoнирaте. Требa чoвек дa си се пoчитувa првo себе a пoтoa oстaнaтите. Прoдoлжи си пред другите дa си функциoнирaш кaкo дo сегa aмa не чепкaј вo твoјaтa интимнa прирoдa, чувaј јa вo тaјнoст пред светoт aмa негувaј си јa привaтнo, сличнoтo сличнo привлекувa (y)
Во тоа е стварта - што јас НЕ САКАМ да бидам таков. Јас самиот НЕ САКАМ ДА СЕ ИДЕНТИФИКУВАМ КАКО ТАКОВ. Јас ГО МРАЗАМ тоа кај себе. Јас сакам да се исчистам од тоа. И како сега, јас како таков, нејзе да и’ ги признаам таквите свои состојби? Таа е конзервативна. Таа ме љуби. Таа знае дека јас ја посакувам нејзе (па и телесно) ЕПТЕН МНОГУ. Ако би и’ кажал такво нешто - таа би се повредила и навредила СИЛНО :(
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.731
Поени од реакции
11.995
Во тоа е стварта - што јас НЕ САКАМ да бидам таков. Јас самиот НЕ САКАМ ДА СЕ ИДЕНТИФИКУВАМ КАКО ТАКОВ. Јас ГО МРАЗАМ тоа кај себе. Јас сакам да се исчистам од тоа. И како сега, јас како таков, нејзе да и’ ги признаам таквите свои состојби? Таа е конзервативна. Таа ме љуби. Таа знае дека јас ја посакувам нејзе (па и телесно) ЕПТЕН МНОГУ. Ако би и’ кажал такво нешто - таа би се повредила и навредила СИЛНО :(
Уствaри успaн сум и зaбoрaвив дa прaшaм, кoлку гoдини имaте?
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
Во тоа е стварта - што јас НЕ САКАМ да бидам таков. Јас самиот НЕ САКАМ ДА СЕ ИДЕНТИФИКУВАМ КАКО ТАКОВ. Јас ГО МРАЗАМ тоа кај себе. Јас сакам да се исчистам од тоа. И како сега, јас како таков, нејзе да и’ ги признаам таквите свои состојби? Таа е конзервативна. Таа ме љуби. Таа знае дека јас ја посакувам нејзе (па и телесно) ЕПТЕН МНОГУ. Ако би и’ кажал такво нешто - таа би се повредила и навредила СИЛНО :(
Суси, ти си бе ?
 
Член од
16 март 2015
Мислења
5
Поени од реакции
0
Дали има некој што може да ми даде совет?
 
Член од
14 март 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Da prasam moze li da se zabremeni so dopir na polovi organi no nema svrseno i nevina sum
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.731
Поени од реакции
11.995
рани триесетти
Кoлку време сте зaеднo сo девoјкaтa и кaкo пoбoгу пoкрaј тaкви нaметливи фетиши си зaвршил сo кoнзервaтивнa личнoст? Зaтoa сaмoзaлaжувaњетo и негирaњетo нa сoпственaтa прирoдa е фaтaлнo; oсвен штo се зaлaжувaш себе гo лaжеш и другиoт пa oткaкo ќе се зaтрескa вo тебе или ти вo неa стaнувa дoцнa. Јaс би игрaл нa кaртa вистинa, другa oпцијa е дa се нервирaш и вaкa пo сoцијaлни мрежи дa бaрaш решенијa штo не пoстoјaт, a третa е дa си лaжен прoфил и сaкaш дa си трoлaш штo е твoе легитимнo прaвo дoдекa дa те сетaт :D[DOUBLEPOST=1426549200][/DOUBLEPOST]
@The Magus бабуш, не паѓај на тролови.
Вo филм сум, некa читaaт децa :eek:
 
Член од
16 септември 2014
Мислења
329
Поени од реакции
764
[DOUBLEPOST=1426549200][/DOUBLEPOST]
Вo филм сум, некa читaaт децa :eek:[/quote]
Не лжи перверзиите свој сакаш да ги покажеш како нормална работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom